Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TPPMANN A5 и TIPPMANN 98 RENTAL - маркери за пейнтбол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да споделя малко опит..

    Различните цеви се сменят чрез вкарване и завъртане в тялото при което опират в два зъба и се застопоряват.

    Това нещо се прави ПРИ РАЗВИТИ БОЛТОВЕ в предната част!

    Аз понеже не си правя труда да чета инструкциите ги смених без да развивам болтовете - резултата е че алуминия се престърга и сега цевите хлопат и падат.

    Затова ги омотавам с изолирбанд и моята пушка вече има класически български облик!

    Коментар


    • #17
      Предполагам Volk, че при теб е така заради "FlatLine" приставката. На маркер A5 без тази приставка цевта си се навива и развива директно без разхлабване на болтовете. Или пък твоята да е с друга система за цевите?
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        В книжката пише, че тези болтове трябва да се развиват за да сложиш FlatLine цевта. За оригиналната не мисля че е необходимо подобно нещо

        Коментар


        • #19
          За оригиналната не само, че не е необходимо, ами и нищо няма да стане. Нормалните цеви контактуват по конусни повърхнини и се уплътняват с О-пръстен, като се завиват до упор. При тях няма значение какво е отместването по остта, защото са ротационни, докато при flatline-а е задължително остта на канала да лежи в една равнина с мерните прибори и затова се закрепва така.

          Същото важи и за слагането на приклада.

          Коментар


          • #20
            Така е...

            Ако искате обаче да си монтирате колиматорче, ще трябва да изпилите малко от корпуса за да мине единия от болтовете на лястовичата опашка.

            И като го поставите ще видите, че маската пречи да си опреш бузата до приклада - решението е просто - ловджийския нож, режеш смело маската около бузата и си готов!
            Обаче ако те пернат по бузата си е твой проблем!
            Иначе светещата точка върши много работа, според мен е по-полезна от кривата цев!

            А щатните мерни прибори са само за дизайн, поради същата причина!

            Коментар


            • #21
              Компромиси със сигурността не трябва да се правят. Сега имам бая рана на единия бицепс, щото в суматохата стъпих на главата на един противник и се стреляхме от упор. Освен в бицепса ме удари в армейската каска отзад и ми разтресе тиквата. Не ми се мисли ако бях само с маска...

              Обаче механичните мерни прибори вършат много работа. На 2 пъти имаше невероятни единични headshot-и на дистанция 40-50 м, а твое е много, за да го отдадем само на късмет. Аз самият няколко пъти улучих хора на 50 м с няколко изстрела.

              Прави ми впечатление, че и стандартните къси цеви на 98ците са доста прецизни на средни дистанции, а А5ците с разширителните камери са страшно оръжие за подавяне на вражеския огън.

              Коментар


              • #22
                Говоря за пушка с приклад..

                Пробвай с маска да хванеш мерника!

                Коментар


                • #23
                  О Вълчо Добре дошъл

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от buldog
                    О Вълчо Добре дошъл
                    На Вашите заповеди зам.командир!

                    Коментар


                    • #25
                      Е, тая работа с прикладите е доста измислена. Приклад, съосен с цевта, като на М16 си иска високи мерник и мушка, както е при него. То, така е неудобно и без маската, еле пък с нея. Който прикладва с бутилката долу, няма никакви проблеми.

                      Коментар


                      • #26
                        Трябва да ти кажа, че на мен приклада ми допада.
                        Пробвах и с газовия маркуч, но за мен не си струва - само се омотаваш в маркучи и и се закачаш къде ли не!
                        Най добре си е бутилката отдолу!

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Volk
                          Затова ги омотавам с изолирбанд и моята пушка вече има класически български облик!
                          Това, приятелю е погерманчване..!!!
                          Я, си сложи традиционните конопени кълчища и не се прави на чуждопоклоник!

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от GAD
                            Първоначално публикуван от Volk
                            Затова ги омотавам с изолирбанд и моята пушка вече има класически български облик!
                            Това, приятелю е погерманчване..!!!
                            Я, си сложи традиционните конопени кълчища и не се прави на чуждопоклоник!
                            Ти си гений!!!!
                            Ако му туря и малко туткал ще стане композитен материал!

                            Обаче в интерес на истината, проблема е много трудно разрешим /поне за мен/, дребна работа но много вредна!
                            Ще се наложи да залепя твърдо муфата или да намеря начин да я удебеля, примерно с някаква дебела и здрава боя?!

                            Коментар


                            • #29
                              Я, не си прави експерименти, няма такава боя. Дай да решаваме проблема професионално, ако трябва, ще наварим алуминия и ще го направим както трябва..!

                              Коментар


                              • #30
                                Днес се здубих с първата си Paint ball пушка

                                още я изпробвам ама за момента ми допада много

                                модела е познат на всички А5

                                пробвах я основно в двора които живея и кво ли не стана през това време,целя блок излезна да види кво стаа да не би да са почнали някви воени деиствия хората минаващи от улицата викат тоия сигурно се готви за поръчково убиство
                                и кво ли не още....
                                ААА една жена от улицата доиде и ми задава следния въпрос:
                                Тая пушка може ли да трепе помяри че не мога да спъ нощем!


                                и накая свурши всичко като не остана газ за пукане

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X