Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос до колеги с допълнителен багажник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос до колеги с допълнителен багажник

    Смятам, че темата ще е интересна, не намерих такава тук.

    Тъй като съм се замислил за закупуване на допълнителен багажник, около 350-450 литров, споделете как трябва да се кара с допълнителен товар отгоре. Какви са проблемите с него, освен повишаване на центъра на тежеста. Какъв е разхода на гориво - горе долу с колко се повишава. Има ли някакви свистения, начини на закрепване,освен щатния. Допълнително подсигурявате ли се срещу кражба на целия багажник и как.
    Става дума за он-роуд каране.
    Пътят е целта.

  • #2
    До: Въпрос до колеги с допълнителен багажник

    Имам опит с багажник повече от 20 години, но с леки автомобили, комби при това. Разходът определено се повишава и е пряко свързан с размера на багажника, но е поносимо малко - това да не те притеснява. Изместеният център на тежеста при мен никога не е оказвал влияние - просто карам достатъчно разумно и не влизам в остър завой със 120км. Предполагам, че въпросът ти е за джип някакъв - там нямам опит с багажник, но едва ли би се усетило нещо в стабилноста по пътя, ако не прекаляваш със скороста. Ако багажникът е от тези куфари, фабричните, сигурно и разхода ще е с много малко повече. Моите са били винаги мое производство и шума при тях е задължителен, понякога нетърпим направо. Когато съм носил алуминиева стълба - свири като орган. Има проблем при разминаване с големи автомобили, автобуси и други такива. Получава се доста по-неприятен страничен въздушен удар, но пак е свързано с обема на товара. Виж, за закрепването мога книга да напиша със заглавие "Как не трябва да се прави" от тъжен личен опит! Никакви компромиси не трябва да има с закрепването на багажника и товара Иначе става страшно не само за товара, багажника, колата, но и за всички на пътя

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос до колеги с допълнителен багажник

      Мерси за отговора Кажи и как не трябва
      Пътят е целта.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X