Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четири начина да си измием веригата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Четири начина да си измием веригата

    13 отпред / 48 отзад
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #47
      От: Четири начина да си измием веригата

      Първоначално публикуван от penioprimorsko Преглед на мнение
      Аз правя така,измивам веригата след каране и ако няма да карам скоро я свалям и в кофата със старото масло.После я слагам на мотора и в гората със смазана верига
      Прахоляк + масло = шлайф паста

      Коментар


      • #48
        От: Четири начина да си измием веригата

        Най-вредното нещо за веригата е водата , прониква на всякъде , образува корозия и пречи на смазването. Маслото освен да смазва , има качеството и да чисти. Хубаво е веригата след грубо почистване , да се потопи в съд с горещо масло , високата му температура премахва водата и влагата , а маслото прониква и смазва места които по друг начин не биха се смазали.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #49
          От: Четири начина да си измием веригата

          Аз като чистя моята направо я свалям,потапям я в купичка с нафта и масло оствям я да се накисне хубаво 5 мин.(като преди да я сваля си измивам мотора)изтърквам я с четка (от магазина по 1лв. за 1.50)докато блесне,обръштам я от другата страна и повтарям.
          След което я изтъркам хубаво я закачам на един чингел в гаража и я минавам с бояджийска четка от вътрешната и външната страна след което я оставям да се отече хубаво я забърсвам със сух парцал,измивам си и двата пинйона изтърквам ги хубаво после я слагам на мотора подлагам парцал под плъзгача на веригата повдигам мотора и въртя колелото докато се избърше колкото може,и най-накрая я пръскам със спрея обилно докато не побелее и веригата е готова.после с вд-40 пръскам жилото на съединителя газта и подвижните части(линкове,лагери,лостчето за скорости и задната сперачка).

          Коментар


          • #50
            От: Четири начина да си измием веригата

            Цялата работа ми отнема около 1 час от "ценното" време,но поне знам че една от важните части по мотора е ОК.

            Коментар


            • #51
              От: Четири начина да си измием веригата

              Извинявам се,че е малко извън темата,но чета,че много от вас свалят веригата.Това означава,че я карате с фиба.За хард ендуро,подчертавам,хард ендуро ви препоръчвам да занитвате веригата.Доста неприятности ще ви спести.

              Коментар


              • #52
                От: Четири начина да си измием веригата

                Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                Извинявам се,че е малко извън темата,но чета,че много от вас свалят веригата.Това означава,че я карате с фиба.За хард ендуро,подчертавам,хард ендуро ви препоръчвам да занитвате веригата.Доста неприятности ще ви спести.
                Да и аз съм ги отстрелял тези фиби отдавна.Чудесни са за в раницата.

                Коментар


                • #53
                  От: Четири начина да си измием веригата

                  Според мен е по-добре с тях(е зависи и как караш) но ако караш само за разходка и от време на време вкарваш някои плъзгане в завои или пък скокче мисля че не е проблем с фибите.Ама един път както си карах спокоино поднесъх малко на едно завоиче и фибата и другара част е излязла(незнам как е станало) и снадката ми се счупи.добре че бях в града близо до домът че ако бях по-далече какво бутане щеше да паднееее.Но за хард ендуро по-добре да е занитена.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Четири начина да си измием веригата

                    Леле,леле,леле...късно виждам темата ноо..какви са тия четки,горелки,масла,електромагнити ли какво беше,най-простия и ефективен начин за почистване е просто да я измиете колкото да няма кал по нея и я оставяте за една вечер в нафта..резултата ще ви и зненада!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Четири начина да си измием веригата

                      Аз не й отделям чак такова внимание. В едно кофе или буркан сипвам битова газ, взимам четка за зъби, топя четката в бурканчето и нанасям върху веригата - от горната й част отгоре и в долната й част пак отгоре. Търкам напред-назад и никога в кръг, както се казваше в една реклама. Подсушавам набързо с парцал и нанясам или спрей, или масло. Маслото го нанасям с една тънка четка за боядисване. Имам в нас едни държавни резерви М16Д
                      А на пистовия не я бях мил никога. Колкото се е измила на автомивка, толкова. Да съм мил 10 пъти за 5 години, иначе в нас с маркуча. Преди седмица я измих с газ, напръсках със спрей и сега е почти също толкова отвратителна. Много пепел, пясък, камъчета... 17000 км. съм минал, като не съм я сменявал досега. Задният зъбак е добре (~50%), за предния не знам, щото не се вижда. Предполагам, че се е заблатило там. Нанасям спрей за вериги, защото маслото излита. Правя почетна обиколка на квартала, пръскам със спрея и оставям возилото за 20-30 мин. DID e, О-рингова, 530. А на кросачето е Реджина, ама има ли рингове, нямам идея.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X