Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четири начина да си измием веригата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Четири начина да си измием веригата

    Колеги дайте мнение по въпроса с оригиналната смазка на нова верига?Всички знаем че е яко лепкава и събира доста мърсотия.Аз лично забърсвам поне отвън и смазвам със спреи за верига.Правилно ли постъпвам или не?Поправете ме ако греша нещо!!!Все пак всеки се учи докато е жив,нали!
    [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

    Коментар


    • #32
      До: Четири начина да си измием веригата

      Първоначално публикуван от goranov Преглед на мнение
      Колеги дайте мнение по въпроса с оригиналната смазка на нова верига?Всички знаем че е яко лепкава и събира доста мърсотия.Аз лично забърсвам поне отвън и смазвам със спреи за верига.Правилно ли постъпвам или не?Поправете ме ако греша нещо!!!Все пак всеки се учи докато е жив,нали!
      Добре правиш колега.
      Аз съм си купил четка с трърд косъм като на снимките от магазина за левче,след изчеткването на веригата я измивам обилно с вода след което смазвам с спрей за верига Putoline.

      Коментар


      • #33
        До: Четири начина да си измием веригата

        Първоначално публикуван от Николай Дюлгярски Преглед на мнение
        Добре правиш колега.
        Аз съм си купил четка с трърд косъм като на снимките от магазина за левче,след изчеткването на веригата я измивам обилно с вода след което смазвам с спрей за верига Putoline.
        Благодаря за отговора.Остава само и аз да отскоча до такъв магазин за четка с твърд косъм.Явно доста колеги го практикуват така.Този сезон ще обръщам по голямо внимание на потдръжката на веригата да видя дали за догодина ще остане нещо.А пък и тоз сезон заложих на заден венец Supеrsprox Stelth и орингова Renthal,дано съм по доволен от миналия!!!
        [FONT=Comic Sans MS]Копривщица единствена!YZ450F"06 [/FONT]

        Коментар


        • #34
          До: Четири начина да си измием веригата

          Първоначално публикуван от goranov Преглед на мнение
          Благодаря за отговора.Остава само и аз да отскоча до такъв магазин за четка с твърд косъм.Явно доста колеги го практикуват така.Този сезон ще обръщам по голямо внимание на потдръжката на веригата да видя дали за догодина ще остане нещо.А пък и тоз сезон заложих на заден венец Supеrsprox Stelth и орингова Renthal,дано съм по доволен от миналия!!!
          Няма проблем колега,за това е форума за да си помагаме и споделяме опит Ако не намириш с твърд косъм,земи си обикновенна четка и срежи космите с ножица.Ефекта е същият.
          Поздрави!

          Коментар


          • #35
            До: Четири начина да си измием веригата

            Направо ме е срам
            По толкова време и усилия отделяте на тия вериги,че вече ми е неудобно да се явя пред моята
            Аз когато си мия мотора след каране само я поизмивам с водоструйката,и после в гаража само я понапръсквам обилно с спрей,никакви четки и занимавки,мотора ми се мие за не повече от 2 минути,и веригата отнема още няколко секунди .. мързелива работа

            Коментар


            • #36
              До: Четири начина да си измием веригата

              Напоследно време и аз зех да не отделям много време на веригата . Особенно когато се върна от дълаг преход , тогава най-малко ми се мие и четка . Една праструйка и спрея и е готова

              Коментар


              • #37
                До: Четири начина да си измием веригата

                И аз действам така:
                1. хубава пароструйка и от двете страни отблизо;
                2. Спрей Мотул ОффРоад

                като нова е

                Коментар


                • #38
                  От: До: Четири начина да си измием веригата

                  Аз лично измивам с водоструика колкото се може по добре ,след това подсушавам колкото мога и накрая спрей на WURTH.
                  Наи интересното е ,че след като изсъхне смазката не се вижда никакъв слои по веригата, но не е така и нищо не се лепи по нея.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sprei.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5187802
                  LZ1VPM
                  KTM 450 SX
                  JEEP CHEROKEE XJ 2.5 TD

                  Коментар


                  • #39
                    От: Четири начина да си измием веригата

                    Аз след измиване на мотора , измивам веригата с бензин и четка, след това я подсушавам и я смазвам с спрей за верига Мотул

                    Коментар


                    • #40
                      От: Четири начина да си измием веригата

                      бензина разяжда О-ринговете по добре с нафта хем я смазва хем я измива
                      Honda CRE 250
                      Nissan Patrol GR

                      Botevgrad Racing Team

                      Коментар


                      • #41
                        От: Четири начина да си измием веригата

                        Аз правя така,измивам веригата след каране и ако няма да карам скоро я свалям и в кофата със старото масло.После я слагам на мотора и в гората със смазана верига

                        Коментар


                        • #42
                          От: Четири начина да си измием веригата

                          +1 за нафтата, мия с водоструика и на другия ден мажа с нафта обилно(обикновенно с износена четка за боядисване). Ефекта е че хем доизмива ако има пропуск хем смазва

                          Коментар


                          • #43
                            От: Четири начина да си измием веригата

                            Тези дни ще се погрижа за веригата по-стабилно и да видим дали ще се получи ефекта от първите снимки
                            Поздрави!
                            Yamaha WR 200

                            Коментар


                            • #44
                              От: Четири начина да си измием веригата

                              Поради лошото време не можах да измия целия мотор, но се погрижих за веригата. Отне ми около 2 часа миене, четкане, бърсане, пръскане с обезмаслител, пак бърсане и накрая отново пръскане със смазочен спрей за верига.
                              Снимките не се получиха, но телефона ми няма фокус за снимане от близо
                              Прикачени файлове
                              Yamaha WR 200

                              Коментар


                              • #45
                                От: Четири начина да си измием веригата

                                С какво съотношение караш?...
                                Че като гледам броя на зъбите по задния е...съотносим с тези в устата ми.

                                ДА ме простят мод-те за спама.
                                Mitsubishi L200 DobbleCab

                                KTM XC 450 RW 2009
                                KTM 350 SX 2011

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X