Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилник за Национален Траял Шампионат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилник за Национален Траял Шампионат

    Колеги, реших да отворя тази тема със задачата да се започне конкретно обсъждане на конкретен правилник за националните състезания по Траял. С това начало можем да създадем определени правила за участие , които да се използват във всяко едно от състезанията. От моя страна ще помогна с каквото мога- ще ви предложа отделни параграфи от тукашните състезания, също можем да взаимстваме от правилника на Евротриал. Паралелно с това , предлагам в този пост да се създаде един списък на желаещите за участие в Траял състезания. Това може да се реализира с побликуване в поста на име на отбор и снимка на амтомобила, по този начин ще можем по лесно да фиксираме отделни класове и да разберем евентуалните участници във всеки клас. За начало мисля че трябва да започнем с класовете. По мое мнение мисля , че трябва за начало да се обособират в ХОБИ и ЕКСПЕРТ.

  • #2
    До: Правилник за Национален Траял Шампионат

    Мисля, че като начало двата класа трябва да се различават само по гумите- например до 35 ци и над 35ци. Защото техническа комисия, която да определи, какви са промените по автомобилите е сложно за организация.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      До: Правилник за Национален Траял Шампионат

      За следващото състезание в Лазарово трябва да направя две отделни трасета. Освен естествените препятствия смятам да направя няколко "типови" изкуствени препятствия, като ги начертая с размери и каталогизирам. Относно формата доста неща гледам от испанските траяли, а относно размерите ще стане опитно. По този начин, ако някой иска да направи за първи път състезание( като например колегата Митков), освен правилника ще можем да му дадем и чертежи на препятствия с размери за съответните класове.
      Иво ако ти имаш някакви чертежи от твоите състезания моля те да ги постнеш тук.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        До: Правилник за Национален Траял Шампионат

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Мисля, че като начало двата класа трябва да се различават само по гумите- например до 35 ци и над 35ци. Защото техническа комисия, която да определи, какви са промените по автомобилите е сложно за организация.
        Аз съм ЗА. Колкото по просто се направи-по малко проблеми ще има, а и факторът гуми е доста определящ. Клас ХОБИ гуми до 35" вкл. и клас ЕКСПЕРТ над 36" вкл.

        Коментар


        • #5
          До: Правилник за Национален Траял Шампионат

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          За следващото състезание в Лазарово трябва да направя две отделни трасета. Освен естествените препятствия смятам да направя няколко "типови" изкуствени препятствия, като ги начертая с размери и каталогизирам. Относно формата доста неща гледам от испанските траяли, а относно размерите ще стане опитно. По този начин, ако някой иска да направи за първи път състезание( като например колегата Митков), освен правилника ще можем да му дадем и чертежи на препятствия с размери за съответните класове.
          Иво ако ти имаш някакви чертежи от твоите състезания моля те да ги постнеш тук.
          Кога точно каза , че е първото за тази година в Лазарово_- ще се опитам да присъствам.

          Коментар


          • #6
            До: Правилник за Национален Траял Шампионат

            В следващите постове ще публикувам снимки от примерни искусвени препядствия, които сме правили тук, съответно дълбочина , ширина и т.н. е въпрос на организатора и според отделния клас.

            Коментар


            • #7
              До: Правилник за Национален Траял Шампионат

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Мисля, че като начало двата класа трябва да се различават само по гумите- например до 35 ци и над 35ци. Защото техническа комисия, която да определи, какви са промените по автомобилите е сложно за организация.
              Ако може да пишем по темата без да се ругаем и спорим за глупости за всички ще е по добре.Нека започнем на чисто.Имам интерес за тези състезания и затова ще си позволя да пиша.Нека пишат и всички който имат интерес за правилника и провеждането на Траял състезания.

              Грешка една Г-класа с два блокажа и гуми 32" ще мине през място от където един нормален Самурай няма шансове и с колела 38"

              По машини ли ще се делят само екипажите или и по опит.Щото например Лагадов със стандартната Тойота на зли места минаваше по бързо отколкото Киров с професионално подготвен джип.Тези фрапиращи разлики как ще се определят.Значи ли това че например брат ми ако отиде с краулера в клас Хоби че не може да се пусне.Той Траял не е карал никога.Който е следял внимателно развитието на Българският офроуд знае че класовете се самоуформиха след повече от година опит в провеждането на състезания.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-02-09, 12:37.

              Коментар


              • #8
                До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                Ако може да пишем по темата без да се ругаем и спорим за глупости за всички ще е по добре.Нека започнем на чисто.Имам интерес за тези състезания и затова ще си позволя да пиша.Нека пишат и всички който имат интерес за правилника и провеждането на Траял състезания.

                Грешка една Г-класа с два блокажа и гуми 32" ще мине през място от където един нормален Самурай няма шансове и с колела 38"
                Близнак знаеш , че от моя страна няма да има проблем-забравям всичко и започваме на чисто- ОК?
                Това с Г-класите винаги съм го мислил и е определящ факт. Не знам трябва да помислим дали блокажите трябва или не да бъдат определящ фактор за класовете.

                Коментар


                • #9
                  До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                  В крайна сметка тук е момента да се реши този проблем- давайте мнения.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                    Хрумна ми нещо- можем да направим вместо два-три класа- ХОБИ, ПРО-ЕКСПЕРТ и ЕКСПЕРТ, мисля че по този начин могат да се решат доста проблеми, като първите два класа да използват едо и също трасе.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                      Давайте идеи и предложения, как да разделим двата класа. Нека не се критикуваме и нападаме, от това никой няма никаква полза!

                      П.П. Или трите класа, но трябва да е пределно ясно по какво ще се определя принадлежност към даден клас.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                        Първоначално публикуван от spark & ivo Преглед на мнение
                        Хрумна ми нещо- можем да направим вместо два-три класа- ХОБИ, ПРО-ЕКСПЕРТ и ЕКСПЕРТ, мисля че по този начин могат да се решат доста проблеми, като първите два класа да използват едо и също трасе.

                        Веднага ще ти кажа първо ще стане мазало при определянето на класовете второ при подготовката на различните трасета и трето.Какво би станало ако в някой от класовете дойде само един участник.Или всички запишат участие в един клас.
                        За разделянето в адекватни цели три класа си трябват и доволно джипки.Това съм имал предвид когато писах че няма достатъчно играчи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                          Веднага ще ти кажа първо ще стане мазало при определянето на класовете второ при подготовката на различните трасета и трето.Какво би станало ако в някой от класовете дойде само един участник.Или всички запишат участие в един клас.
                          За разделянето в адекватни цели три класа си трябват и доволно джипки.Това съм имал предвид когато писах че няма достатъчно играчи.
                          Добре съгласен съм с аргоментите, давай да видим тогава как точно да бъдат определени двата класа , ще помисля малко кой ще е рационалния вариант, предлагайте и Вие.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение

                            Грешка една Г-класа с два блокажа и гуми 32" ще мине през място от където един нормален Самурай няма шансове и с колела 38"
                            Едно от възможните разрешения на казуса с блокажите е - в най-ниския клас да има ограничение за размера на гумите - да кажем до 35'', и забрана за блокажи, в средния -пак гуми до 35'', но разрешени блокажи и в най-високия над 35'' и разрешени блокажи.
                            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                            Walter Rohrl
                            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Правилник за Национален Траял Шампионат

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              ... По машини ли ще се делят само екипажите или и по опит ...
                              Дали все пак не е по-добре разделението да става по нещо, което подлежи на някаква обективна оценка - размер на гуми, степен на оборудване и модификация на машината? Че опитът и квалификацията на екипажа са доста трудни за оценка.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X