Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте отзиви за Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте отзиви за Jimny

    Рових нет-а и попаднах на много добри отзиви за Jimny. То май всички бяха добри. Твърди се, че е много успешно продължение на Samurai, SJ и т.н. А в Холандия - нали са си спестовни, доста го карат офроуд.
    Дали има някой в Бг, който да има или е карал такова?
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    не са лоши машинки само да не се случи някои дефектен като моя но всичкос се прави....
    за бензиновите модели се знае повечко защото се продават от 1998 god за дизелите все още са много малко...........недостатъците на този джип са че има много дълга раждатка й като му сложиш по големи гъми my е тръдно на хаивана хората слагат раждатки от самъраи със много приспособления или сменят забни те колела на раждатката но не се постига кой знае какво....един по сериозен дефект имат й това са автоматичните хабове но и това се прави слагат се ръчни на АВМ й тогава можеш да си вклъчваш й раждатката на асфалт ако теглиш ремарке....
    ако ти трабва пространство багажника на жимнъти е 80 литра на жадната седалка двама човека виждат голям зор а на мястото на шофора не става за едри хора...........
    дисела харчи 6-7ли/100км а бензян 9-10lit/100км

    поздрави........

    Коментар


    • #3
      Брях, не знаех че има и дизели... А за хъбовете - нали доста от по-новити джипки имат автоматичи, пък не съм чувал много хора да се оплакват от тях. Значи това си е дефект на джмни-то.
      А на твойто какво му се оказа дефектно?
      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

      Коментар


      • #4
        даже сега излезна дисел са нов мотор 86цв заради евро 4 нали влиза от догодина.....
        ами то за хабовете айде да не е точно дефект ама като се има предвид че сузуки им са завряни ръчичките да не казвам къде хората им писва и си слагат рацни така се избягват много главоболя....
        а на моя дзвяр на 2.500км почна да хварля масло от кичето на разпределителния вал стоя 18 дена във сервис й му се смени само гарнитура на клапаните после пак на новo още 3 дена ама във центъралата там го оправяха налогисе да се сменя и агранагния ремък......щот нали маслото разяжда ремъците и да не земе да се скъса..........
        сега вече е втора седмица пак на доктор сузуки й нямам и на представа кога ще е готова заради едно дрънчене на задния диференциял мале то беше обикаляне то беше чъдо сега поне ушким го правят..........
        аз съм виждал във БГ жимнъта но само бензинови.........
        мотора е рено 1.5дци....вече е на 60.000км й никакъв проблем по двигатела......
        поздрави.........

        Коментар


        • #5
          Да има Jimny-та по българско, ама са бензинови и не са много, а май и не са популярни. Сигурно заради цените. А те се произвеждат в Испания, нали? Много се бях наточил да си взема и ходих в тукашното представителство да пробвам. Ама мнго ми беше тесно отвътре. На теб не ти ли е теснико?
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            във испания се произвеждат само hard топ със твърд и мек покрив а във JAPAN със цял ламаринен покрив....
            испанците всъщност сантана мотор имат договор до 2008 да го произвеждат й ще им бият шъта сега сантана ще прави със ивеко съвместен джип на базата на анибал.......
            тук много се оплакват от сантана 300 350 пълни боклуци а за жимнъта не толкова но предпочитат japan щото уж за тряли били по хубави не skarccali много много......
            аз се събирам защото сам висок и слаб иначе мои познати са се качбали и краката им са опирали във волана.........
            а миналата година на панаира във пловдив гледай и се очъдих за цената която видях то просто ми се стори доста скапичко май megdy 15.000й 16.000€ беше и за тези пари се къпъва тук дисел да не говорим във германия ги има и много `по евтини.....
            поздрави........

            Коментар


            • #7
              До: Дайте отзиви за Jimny

              Купих си бензиново Джимни на старо (произв. 1999 г.) преди 2 месеца. Имаше нужда от малко ремонти, но засега съм много доволен от него. Без никакъв почувстван проблем съм навъртял около 2000 км.

              Кара се много леко и приятно, много маневрено е, но друса повече от машините от по-висок клас. (Казват, че това било присъщо на "Сузуки"-тата, но аз нямам други впечатления и не мога да съдя.) Шофьорът има много добра, почти безупречна видимост наоколо.

              Вярно е, че на задните седалки е тесничко, а багажникът е малък, макар че събира доста повече, отколкото изглежда на пръв поглед. От друга страна то е по начало пригодено за монтиране на таванен багажник. Освен това има начин задните облегалки да се свалят надолу, тогава имаш багажник да превозиш и малко теле.

              Още не съм разучил всичките му възможности за високопроходимо движение и, често казано, заради това се регистрирах във форума - питам където ми падне за т.нар. бавни скорости, а после май ще задавам и други профански въпроси. Но съм направо изумен как катери по един антипът в района на Искърското дефиле (точно заради разходки там си купих джипчето). При това с пълно натоварване - възрастни хора на всички места, едно куче и доста багаж.

              На дълъг път се държи много добре. Трябва да се има предвид обаче, че няма пъргавината на по-леки возила със същия обем на двигателя - 1,3. Това обаче може да е някакъв кусур на моя екземпляр. Или пък може да е нормално, все пак "Джимни"-то празно тежи около един тон.

              Разходът на бензин (аз сипвам А95) в града е 9-10, а може би и повече (то естествено зависи от задръстванията). На дълъг път, макар да не съм си играл да засичам съвсем точно, е около 7 л на сто км. Което е по-скоро приемливо.

              А муцунката му е много симпатична. Но това вече е въпрос на вкус.

              Поздрави!
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #8
                До: Дайте отзиви за Jimny

                Здрасти и да ти е честито Джимнито. Много радост и безаварйини километри да ти донесе! Имам 2 въпроса обаче - как стоят нещата с частите? Има ли ги? И другото е - не е ли малко тесно в раменете?
                Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте отзиви за Jimny

                  Благодаря!

                  За частите не знам достатъчно, пък и се надявам да не научавам скоро. Два пъти съм го водил във фирмен сервиз на "Сузуки" (в софийския квартал "Красна поляна"). И двата пъти - планово, за неща, които хората забелязаха при първоначалния преглед. Те си имат процедура: ако нещо им липсва в склада, го поръчват отнякъде и то след време пристига.

                  Цените засега не са ме шокирали. Най-голямото сменено нещо беше водна помпа, но не си спомням в момента колко струва, защото я слагаха заедно с 2-3 други дреболии, труд, ДДС... Мога да проверя по фактурата.

                  Направи ми впечатление, че има много магазини за части втора ръка за японски автомобили, особен по ул. "Цар Симеон", западно от бул. "Христо Ботев". Но оттам, предполагам, би трябвало да пазарува човек, който е много с час с анатомията на автомобилите, а аз не съм такъв.

                  За тясно - не бил казал, стига да караш или да пътуваш до шофьора. Мисля, че и на човек с по-широчки рамене от моите няма да му стяга. А що се отнася до личности като Любо Ганев или Шварценегер, страх ме е, че тях "Джимнито" е едно недостъпно удоволствие.

                  Поздрави!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте отзиви за Jimny

                    Мерси за инфото - за рамете беше малко преувеличено, но съм сядял в такова Джимни и ми се стори малко тесно. А относно частите, аз си купувам за Витарата от Раковска от един арабин и съм доволен. Но не зная как е за Джимни, че е сравнително нов модел.
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте отзиви за Jimny

                      да ти е честито джимнито вече сме двама трима с такива машини в форума..
                      аз съм доста висок но не и дебел чуствам се добре но зад мен никои не се чуства а ма хич добре
                      а да не говорим за някои по едричак просто не става номера мой познат се качи да го пробва и му опираха краката вав волана..
                      ето тук има доста интерсни джимнита
                      http://es.youtube.com/results?search...&search=Buscar
                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дайте отзиви за Jimny

                        Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                        Рових нет-а и попаднах на много добри отзиви за Jimny. То май всички бяха добри. Твърди се, че е много успешно продължение на Samurai, SJ и т.н. А в Холандия - нали са си спестовни, доста го карат офроуд.
                        Дали има някой в Бг, който да има или е карал такова?
                        Търся майстор, който разбира от ремонт на предница на Jimny 1.3 бензин и въобще всичко свързано с Jimny. Моля помогнете! Васил Георгиев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дайте отзиви за Jimny

                          Здравей.

                          От единствения сервиз, в който съм ходил досега за моето Джимни (бензин, 1,3 - т.е. вероятно като твоето) съм определено доволен. Намира се в софийския квартал "Красна поляна", на бул. "Никола Мушанов", който - без да е съвсем успореден - върви вдясно (ако караш към Княжево) от бул. "Цар Борис ІІІ". По-точно - ако идваш по "Мушанов" откъм североизток, вдясно наближаваш бензиностанция OMV. Завиваш там, все едно ще зареждаш и виждаш фирмен сервиз на "Сузуки". Точно в момента, за съжаление, нямам подръка телефона им. Като го открия, ще ти се обадя пак.

                          Хората са културни, точни, имат подготвени специалисти и не те карат да си търсиш части сам. Може би са с една идея по-"аристократични" - те са гаранционен сервиз, занимават се и с продажби на нови коли и може би гледат по-отгоре на "таратайки" от втора ръка. Но това ми е само някакво субективно усещане и в интерес на истината ни най-малко не е навредило на качеството на услугите.

                          За цените не мога да ти кажа много, защото не са ми се налагали скъпи ремонти.

                          Съвсем близо до това място, също зад това OMV, има други "Сузуки" - майстори, за които съм чувал добри отзиви, но нямам лично впечатления.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дайте отзиви за Jimny

                            След събора в Копривщица мога да добавя, че машинката се справя доста добре в кал. При това без да е допълнително лифтвана и с гуми, които са добри, но определено не са "кални".

                            Вярно е, че Бени и други колеги, които са много по-напред от мен в материала, определиха онази кал като "лека". Аз пък - и три дни след събитието, размишлявам какво точно й беше лекото.

                            Поздрави!

                            (Отделно казано - напоследък виждам из София доста джимнита. Човек нали е склонен да се заглежда по познати физиономии - та мисля, че са се умножили, ако сравним с преди половин година, например.)
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дайте отзиви за Jimny

                              Здравейте на всички,

                              Първи пост във форума Да споделя, че и аз се сдобих с едно Джимни
                              1.3 бензин 2000-та година. Карам го от няколко дена в града и за момента съм много доволен и като цяло приятно изненадан. Нямам търпение да го изведа някъде и извън пътя

                              Знам че, не е много по оф-роуд темата, но се замислям да сменя оригиналните говорители отпред и отзад, защото явно са по разпрани и пляскат доста. Някой случайно да си е правил експерименти в тази посока, и евентуално с нещо по-голямо от стандартните 10см?

                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X