Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте отзиви за Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дайте отзиви за Jimny

    значи щом е 2001 е с мотора G13B по новите се М13А у сега вече се продава VVT еволуция на М13А
    при тези моторчета ако се минава на по големки гуми има тунинг зъбчатки на раздатката тук има колега който кара с 215.75.15 нека си каже мнението но това е максимума без да се пипа раздатка.
    поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Дайте отзиви за Jimny

      Здравейте, от известно време чета всичко за Jimny и така попаднах на този форум.
      Не знам дали тази тема се посещава често, но днес се регистрирах за да задам въпросите си, като се надявам, че поне няма да предизвикам насмешка.
      Много сериозно обмислям въпроса за закупуването на Jimny. Съвсем нов. От оторизиран дилър на Сузуки. Цената си е цена, лизингът - лизинг Няма да ги коментирам тук. Тъй като съм жена на средна възраст, очевидно е, че ми трябва не за офроуд, а за черния път до вилата, за планината, дори за дупките по околовръстното шосе на София и из Горна Баня. А не съм карала джип.
      Та да не разводнявам темата

      1./ Какви са разликите с управлението на обикновен автомобил (при обикновена употреба, а не офроуд)?

      2./ Има ли голяма разлика в разходите за поддръжката му (след изтичане на гаранционния срок) с тези на обикновен автомобил? (напр.: 20% повече, 50% повече).

      3./ Понеже все пак вози малко по-твърдо, превръща ли се това в проблем при по-дълъг път.

      4./ Този въпрос е малко преждевременен, но понеже има рейки за багажник на покрива, някой въобще ползвал ли е такъв багажник, че аз май не съм и виждала.
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #33
        До: Дайте отзиви за Jimny

        здравейте добре дошли в форума тук има вече няколко джимнитаи със сигорност никой не се е оплакъл от машината си.за това което го искате ще ви върши работа но единствено на магистрала не ви препоръчвам над 110км в час все пак това е джип и сте длъжна да се съобразявате с това.не че не може лети с 150км в час но при една бърза реакция и сте се обърнали гаранция.
        аз карам такава машина имам над 150.000км зад волана на джимни и дори съм пътувал на дълъг път над 3500км в едната посока.голямо приклучение с 90км в час не зашото не може повече ами защото джипа е корено модифициран и с над 60кг отгоре на багажника не е шега но все пак бавно славно с грайферните гуми и късите дифове джипчето си пътува без проблем.някъде имах снимките от еленовия тест но по добре да не ви ги показвам че ще се уплашите.само да спомена че еленовия тест не се прави с голяма скорост а с малка така че си представете с голяма скорост на магистрала.имайте тези неща в предвид подръжката не е нещо страшно но е по скъпа от на един лек автомобил.неможете да сравнявате с нищо една джипка с една лека кола там където ви отведе джимнито леката кола няма с това можете да си отговорите на всички въпроси.
        поздрави

        Коментар


        • #34
          До: Дайте отзиви за Jimny

          Благодаря, zenit
          Скоростта не ме притеснява. Аз и с кола на магистрала не карам с повече от 90, а преди 20 години, когато карах Шкода, това си беше шеметна скорост .
          За Jimny-то тази седмица трябва да реша - да или не. На тия години (52) сефте да се качвам на джип...... Чегърта ме и мисълта дали да не дам събраните за първата вноска пари за нещо пак проходимо, но втора употреба. Абе...размисли
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #35
            До: Дайте отзиви за Jimny

            препоръчвам ви едно бензиново джимни автоматик.тук не ги продават но в България мисля че да все пак поискайте една проба на двата модела и с ръчните скорости така ще разберете за какво говоря.
            поздрави

            Коментар


            • #36
              До: Дайте отзиви за Jimny

              Типично дамска кола. Жената я върти на малкия си пръст. Паркира навсякъде, не и се опъват никакви бордюри и дупки.... Не се чупи по- често от лек автомобил, даже напротив.
              Лично аз в лизинг не бих влезнал, защото се заробвам за неограничено време с една кола. Плащам яко такси, кредити, максимални застраховки и в момента, в който уж свършвам с мъките и реша да продам колата, се оказва, че не мога да си върна и 1/3 от дадените пари....неблагодарно и скъпо удоволствие.
              [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

              Коментар


              • #37
                До: Дайте отзиви за Jimny

                Май не продават Джимни-автоматик. Но аз и без това имам резерви към автоматичните скоростни кутии, затова не съм проверявала. При всички случаи (ако го купя), ще има период на свикване. Надявам се да няма проблеми. Харесва ми, че има страхотна видимост, компактен е. На външен вид Витарата с 3 врати ми харесва повече, но не мога да си я позволя.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #38
                  До: Дайте отзиви за Jimny

                  когато купувах мойто дизели нямаше грам на старо а и тези машинки за разлика от една лека кола държат по добра цена.ако карета много километри на старо според мен не си струва ако го правите за офф роад естествено че на старо.на мойто за три години му навъртях 150.000км сега се кара чат пат и май повече го човъркам отколкото карам


                  за справка вижте цените
                  http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/mi...tring=&lang=es

                  руснаците карат и 3 цилиндрово турбо автоматици както японците
                  една такава играчка ми е мечта

                  поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дайте отзиви за Jimny

                    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                    руснаците карат и 3 цилиндрово турбо автоматици както японците
                    една такава играчка ми е мечта

                    поздрави
                    Бях в Москва преди по-малко от година и ми направи впечатление, че около 60% от автомобилния трафик са джипове. Всякакви марки, но повечето бяха Toyota. На мен и RAV4 ми харесва, но... .
                    Благодаря за линка, zenit. Видях ги цените. На новите Jimny са съизмерими с нашите. Употребяваните им, обаче, виждам, че са по-евтини.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дайте отзиви за Jimny

                      Купих го
                      Днес го взех.
                      Оттук нататък - сигурно ще досаждам с въпроси в други теми за Джимни.
                      Благодаря на всички, които се отзоваха!
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дайте отзиви за Jimny

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Купих го
                        Днес го взех.
                        Оттук нататък - сигурно ще досаждам с въпроси в други теми за Джимни.
                        Благодаря на всички, които се отзоваха!
                        Да ти е честито, много да те слуша и по-рядко да влиза в бокса
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дайте отзиви за Jimny

                          Честито за новата машина няма да те разочарова.предполагам е ново и ес VVT новият мотор?
                          Taм където те отведе това серйно джимни много други биха само мечтали но все пак винаги едно на ум в гората шега не бива винаги
                          с друга джипка или добре подготвена машината за най лошото.
                          карал съм малко в България но там където минах от доста време джип не беше минавал дядоми стар уазкаджия не му се вярваше а ма повярва в японската сила.
                          поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дайте отзиви за Jimny

                            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                            Купих го
                            Днес го взех.
                            Оттук нататък - сигурно ще досаждам с въпроси в други теми за Джимни.
                            Благодаря на всички, които се отзоваха!
                            Честито,
                            Няма само Витари и Самураи да има в този форум я.
                            Сложи някоя снимка да му се радваме.
                            Поздрави,
                            Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дайте отзиви за Jimny

                              Снимах го още пред магазина. Ама като не знам как се качват снимки от компютъра....
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дайте отзиви за Jimny

                                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                                Снимах го още пред магазина. Ама като не знам как се качват снимки от компютъра....
                                Качваш снимките си на компа. След това флизаш във форума, флизаш си в темата, цъкаш на на бутона отговор, и на отворилия ти се прозорец за съобщението трябва да видиш едно кламерче. Цъкаш на него, появява ти се едно управление на прикачените файлове, на което ще видиш "Изпрати файла от моя компютър" цъкаш отстрани на Browse, намираш си къде да ти снимките и ги качваш една по една.
                                Другият вариант е:
                                1. слагаш снимките в произволна папка на компа ти
                                2. влизаш във форума, цъкаш на бутона отговор
                                3. търсиш в диагонал на кламерчето една иконка с един пейзаж на нея (планина със слънце над нея) пада се под лявата стрелкичка до кламерчето
                                4. Натискаш тази иконка и ти се отваря едно прозорче. То ти иска "Моля въведете URL (адрес) към вашето изображение:"
                                5. Отваряш си папката от компа със снимките и горе където ти е URL адреса на папката го копираш в това прозорче искащо от тебе адреса към снимката/ите

                                Надявам се урока да е бил полезен!

                                Успех
                                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X