Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте отзиви за Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дайте отзиви за Jimny

    А честито да ти е

    Коментар


    • #17
      До: Дайте отзиви за Jimny

      Честито и от мен!По-добре си смени говорителите с маркови,същия размер.Аз карам Витара и на таблото са ми 10см.Pioneer и определено звучат доста добре.Там бас тъй или иначе не може да се очаква.Увеличил съм размера на тези в багажника на 17см(от 13).Те също звучат добре.Завършил съм с МР3 Pioneer.Като цяло звучи добре,но баса не е на ниво,защото обемите на говорителите са неподходящи.Картинката се оправя с бас каса и усилвател.На мен 8" (20см)двуканален бас и усилвател 2х40 вата ми се оказва достатъчен за притенциите,все пак и багажник трябва да има....
      Успех!
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #18
        До: Всички

        Да е честито на колегата и да се включа и аз към вас за Джимни. Имам го от лято 2008 и съм изключително доволен. Моделът ми е последния фейс лифт от ноември 2007. Това ще рече вече без лостчето за 4х4 а с бутоните на таблото. Вътре е и с новия самон, но отдолу си е едно и също, така че глезотийте са само новостите. Жал ме е да го вкарвам на лов в балкана, но из кално поле съм го пробвал не веднъж. единственото, което ми липсва е LSD деференциала на Черокито е което ходя на лов. Но какво да се прави без компромиси не може.

        ЗА разхода - новия ВВТ 1.3 е с 16 клапана, хидравлични повдигачи и ВЕРИГА. Няма вече смяна на ремъци. по икономичен е и на дълъг път с отцепени хъбове с 90-100 км по магистралата 6 л 95 бензин. Смесено отива 7- 7,5, а в града според задръстването

        Ако не сте го виждали отдолу - направете го. Това животинче е шаблон за здравина на ходова част. Няма шарнири, каретата не са открити като при JEEP и не се гресират. Изобщо Японеца си е свършил работат или както четох в един сайт за Джимни:

        "Когато са създавали модела фирмата е поканила инжинерите на Самураи и дизайнерите, но след кратко умуване е изгонила инжинерите и са дали на дижайнерите да направят ново купе за шасито на самурая, но този път с пружини, че да вози по като автомоби, а не каруца"

        Коментар


        • #19
          До: Дайте отзиви за Jimny

          сега ако кажеш че е и автоматик ше питам и за други неща.
          търся под дърво и камък номер на шаси точно на ноия модел 1.3vvt автоматик за да си поръчам едни зъбчатки
          ако ви срешне някъде номера се вижда на рамата задна дясна гума
          поздрави

          Коментар


          • #20
            До: Дайте отзиви за Jimny

            Първоначално публикуван от ndenev Преглед на мнение
            Здравейте на всички,

            Първи пост във форума Да споделя, че и аз се сдобих с едно Джимни
            1.3 бензин 2000-та година. Карам го от няколко дена в града и за момента съм много доволен и като цяло приятно изненадан. Нямам търпение да го изведа някъде и извън пътя

            Знам че, не е много по оф-роуд темата, но се замислям да сменя оригиналните говорители отпред и отзад, защото явно са по разпрани и пляскат доста. Някой случайно да си е правил експерименти в тази посока, и евентуално с нещо по-голямо от стандартните 10см?

            Поздрави
            Какво да ти кажа. Учудих се като почетох че и отзад има говорители, но ще давам по въпроса ти: можеш да си сложиш 17-18 см. Пайнер или блаупункт. Ако не ти трябва багажника можеш да сложиш и една не много голяма туба Едно аверче си закара колицата в TOYAGA и му сложиха много добро озвучение да се влюбиш. Цената беше около 300-400 лв. Сега като кара по улиците и види мацка да кара кола надува музичката и й сваля прозорците Понеже видях че си от София мога да ти дам номера на фирмата в Пловдив, защото ще ти е по-близко: фирмата се намира на Кукленско шосе № 17 телефон за връзка: 032/ 67 66 65
            мобилен: 0896/ 60 19 66 или 0888 96 06 16. Ще търсиш инж. Емил Крумов
            Поздрави и късмет
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #21
              До: Дайте отзиви за Jimny

              Железен мотор с мека ходова част. Бобините палят два цилиндъра и като гръмне едната си оставаш на място........ Всичко казано е провевено.
              [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

              Коментар


              • #22
                До: Дайте отзиви за Jimny

                Първоначално публикуван от ndenev Преглед на мнение
                Здравейте на всички,

                Първи пост във форума Да споделя, че и аз се сдобих с едно Джимни
                1.3 бензин 2000-та година. Карам го от няколко дена в града и за момента съм много доволен и като цяло приятно изненадан. Нямам търпение да го изведа някъде и извън пътя
                Честито, колега! Със здраве да си го караш!

                Извън пътя ще останеш още по-приятно изненадан. Аз понапреднах в леките оф-роуд разходки, но въпреки това още се изненадвам. Забавно е, че току се изненадват и колегите, защото "Джимни"-то външно е едно такова лъскавко, няма вълчото излъчване на "Самурая". Различна кожа... Нравът му обаче е същият.

                Като решиш да сменяш гумите, имай предвид, че без никакъв проблем понася 215, вместо щатните 205. Това ти дава ценни почти 2 см височина без лифт. Единствени недостатъци - незначително повишен разход на гориво и пръскане по задното стъкло при мокър път. Иначе е чудо.

                А за гората все пак първо трябва да решиш за себе си дали държиш на естетично непокътната боя, или не ти пука. Дращи, накратко казано.

                Поздрави! И още веднъж честито - сдобил си се с чудесна машинка!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #23
                  До: Дайте отзиви за Jimny

                  Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                  Като решиш да сменяш гумите, имай предвид, че без никакъв проблем понася 215, вместо щатните 205. Това ти дава ценни почти 2 см височина без лифт.
                  Винаги си мислех че 205/215 е ширина на гумата. И респективно по никакъв начин не влияе на височината..........
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Дайте отзиви за Jimny

                    Напълно си прав, разбира се! Грешката ми е от бързане и мързел.

                    Поправям се: бяха 205/70/15, а сега са 215/75/15. Ето откъде произлизат допълнителните почти 2 см.

                    Поздрави!
                    Искам България чиста!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Дайте отзиви за Jimny

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      Винаги си мислех че 205/215 е ширина на гумата. И респективно по никакъв начин не влияе на височината..........
                      Влияе защото втория размер ???/70/15 е височина на протектора изразена в процент от ширината.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #26
                        До: Дайте отзиви за Jimny

                        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                        Като решиш да сменяш гумите, имай предвид, че без никакъв проблем понася 215, вместо щатните 205. Това ти дава ценни почти 2 см височина без лифт.

                        Жоро, знам за втората цифра какво означава, ама визирах това в цитат.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Дайте отзиви за Jimny

                          Здравейте! "Джимни" може да не е комфортен, но е невероятен "катерач"!Преди да прочета бр.№5 на Авто билд си го нарекох "червения катерач"! Карам от няколко месеца /дълго е за обяснения/, но е много важно да са горе-долу добри гумите!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Дайте отзиви за Jimny

                            Здравейте колеги.Това ми е 1та публикация в този форум и искам да ви кажа че и аз сам много доволен от моето джимни за сега.Пиша ''за сега '' защото го имам от 6-5 масеца и за сега сам нямал проблеми с него.Искам да го пригодя за лек offroad ,но честно казано не сам наясно с нещата.бихте ли ми казали по вашо мнение какви гуми трябва да купя и какво окачване.благодаря ви.
                            Последно редактирано от hristo3000; 01-06-09, 22:36.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Дайте отзиви за Jimny

                              Ами много добре си се ориентирал само една малка подробност има
                              че за тежък офф роад не става.Ако го постигнеш много малко ще е останало от щатното джимни.Не споменаваш нищо за година мотор
                              вариант все пак малко по конкретно ще е по весело.Зависи много от
                              това колко искаш да похарчиш щото има китове у по над 3000 еврака
                              само че те са за много напреднали болни.Относно китовете имаш в България официален представител на
                              Траил Мастер ,Добинсон,,Олд Ман Ему
                              От всички тези китове които споменах не можеш да сложиш по голяма гума от 215.75.15 у като го сториш от тва джимни не търси много предавките са много дълги но за разходка става.
                              Относно думичката кит по добре да наречем 4 пружини и 4 амортисора заштото е доста заблудително.
                              поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                До: Дайте отзиви за Jimny

                                Благодаря за информацията която си ми писал.Джигателя е 1.3 бензин и е произведено 2001 година.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X