Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми "най-голям размер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви гуми "най-голям размер"

    Здравейте колеги ! Въпроса ми е какъв най-голям размер гуми могат да се сложат на Паджеро 2 , без да се орязват калниците и тн. Ако можете да дадете някакви предложения за гуми.То било 15" или 16" , главно питам за 16" ...
    三菱帕杰羅
    Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

  • #2
    До: Какви гуми "най-голям размер"

    Зависи за коя комплектация на Паджеро 2. Има вариант с така наречения winter pack- 2 акумулатора, и фабричен лифт и т.н. Там се побират 33' (с малки изключения) без да опират никаде. Аз съм с 31" АТ и от гумата до калника има по 6см . Иначе за съвет относно какви гуми, зависи какво е главното предназначение на машината. Уточни и ще те насоча.

    Коментар


    • #3
      До: Какви гуми "най-голям размер"

      Ми значи Паджерото е 3.0 v6 Cabrio с 1 акомулатор е , главно се ползва за асвалтов джип.Искам да придобие то такъв вид за това питам за гумите ... Сегашните ми гуми са 16" 275/60 R16 !
      三菱帕杰羅
      Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

      Коментар


      • #4
        До: Какви гуми "най-голям размер"

        Ами би трябвало с тази комплектация да се поберат 33/10,5/15. За 16 - ки не знам кой размер става. В 33/10.5/15 съм срещал BFG Mud, вече имат и нова версия, но това не е шосейна гума.

        Коментар


        • #5
          До: Какви гуми "най-голям размер"

          На Паджеро 1 съм с 235х85х16 и има място.
          Нямам лифт на окачването. Разчитам само на високите гуми.
          Зависи и от джантите с какво минусово ЕТ са /за по широки гуми/.



          Коментар


          • #6
            До: Какви гуми "най-голям размер"

            285/65/16 за по големи лек лифт на купето от рамата посредством дистанционери на тампоните от 4-8см и колата придобива съвсем друга визия в протвен случай има опасност да изкърти калниците при някой скок дори и да не е предвиден
            [FONT=Comic Sans MS]
            [/FONT]

            Коментар


            • #7
              До: Какви гуми "най-голям размер"

              Щом колегата е споменал, асфалтова експлоатация, къртене на калници при скокове не вярвам да има, освен ако не е някой бесен street racer . Размера 285/65/16 не вярвам да стане без пипане, а той иска просто да ги постави без усложнения, така че ако можеш мини на 33/10.5/15 или 32/11.5/15 http://www.pocuk.com/forums/viewtopic.php?t=87833

              Коментар


              • #8
                До: Какви гуми "най-голям размер"

                Имам едни 33/12.50.15,Генерал Грабер,мисля на височина са колкото Каимани 31ци,на джанти 7.5j,и съм почти сигурен,че ти стават.
                Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                Коментар


                • #9
                  До: Какви гуми "най-голям размер"

                  Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                  Размера 285/65/16 не вярвам да стане без пипане, а той иска просто да ги постави без усложнения, така че ако можеш мини на 33/10.5/15 или 32/11.5/15
                  Размерът 285/65/16 отговаря на 30.5 инча и казваш, че не вярваш да стане, а го съветваш да мине на 32-33 ?!?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какви гуми "най-голям размер"

                    Аз бях с Паджеро 2 ( два акумулатора) 2.5 тди къса база 94-та година и сложих 255/75/15 кобра . Това е максималния размер поне за моят модел без да е лифтен или рязан. Една идея по-големи ще опират в калниците.

                    Ето снимка как изглеждаш с тях:
                    http://aieg5w.bay.livefilestore.com/...20DPP_0054.jpg
                    ето от далеч как изглежда

                    http://aieg5w.bay.livefilestore.com/...g/DPP_0014.jpg

                    http://aieg5w.bay.livefilestore.com/.../DPP_00022.jpg

                    http://aieg5w.bay.livefilestore.com/...w/DPP_0127.jpg
                    Последно редактирано от redex; 04-02-09, 21:29.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какви гуми "най-голям размер"

                      Ми до тук добре.Прочетох,помислих,видях на др. Паджеро как седят 31/10.5 R15 и реших че ще пробвам с същия размер обаче 16". Малко ме е страх да не опират , но ще ги сложа на джантата и ще кача да видя ако стане , стане ако не ... здраве да е ще се пробва с др.
                      三菱帕杰羅
                      Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какви гуми "най-голям размер"

                        ако нямаш некакви щуротии като моите пред гумите би трябвало да ти станат,реално разликата е инч или 2.54 сантиметра,като го разделиш на 2 става 1.27 в двете посоки,което не е кой знае какво...и разбира се джантите да са ти минусови
                        аз съм с 31х10.5х15
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какви гуми "най-голям размер"

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Размерът 285/65/16 отговаря на 30.5 инча и казваш, че не вярваш да стане, а го съветваш да мине на 32-33 ?!?
                          Упс, моя грешка, видяло ми се е че размера е 285/75/16, по инерция

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какви гуми "най-голям размер"

                            Значи все още не съм пробвал по-голям размер от 31/10.5/15 , но погледнете как му стоят ...




                            В сравнение със старото ни Паджеро , на което бяха напомпени и торсионите ...

                            三菱帕杰羅
                            Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какви гуми "най-голям размер"

                              Колега, прегледай тази тема Мога ли да сложа на Пажеро 96г. гуми 31x10.5 R15?, може да намериш още някое мнение, което да ти е от полза.

                              Като гледам - гумите 31/10.5/15 стоят най-добре на "фабрично" Паджеро 3000 V6 (нали така го дават по каталог). Виждам, че и при теб е така.
                              Останалото е по принципа на пробата с различни джанти, стига да намериш от някого да ти услужи. Успех.

                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X