Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми "най-голям размер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какви гуми "най-голям размер"

    Колега Biogaz можеш ли малко по-подробно да обясниш дали найстина Паджеро с winter pack има фабричен лифт???
    Моето е с 2 акумулатора,подгрев и ми се струва че е с една идея по-високо от нормалното???
    С гуми стандартни за модела GLS сам 265/70 R15 утре ще измеря на колко см са калниците отпред и отзад от земята и ще напиша.С регулируеми в твърдост амортисьори съм и нищо не сам пипал по окачването.
    Иначе сега мисля за гуми 32Х11,5 R 15 BFG A/T.

    Коментар


    • #17
      До: Какви гуми "най-голям размер"

      Само да вметна, че размерът, който следва да се мери е не от земята до дъгата на калника, а от средата на централния отвор на джантата (респ. от оста) до дъгата на калника.

      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #18
        До: Какви гуми "най-голям размер"

        Значи един приятел има гуми 33/12.15/15 сложих ги на паджерото и никаде е е опирало.Гумите са бриджистолн алл терен чисто нови.
        Карах ги така близо 2 3 дена ходех с тях на Сопотската Хижа ако на някой му говори нещо,без проблем.Нямам снимки с тези гуми да кача да видите,защото както казах ги свалих.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        3.0 v6 24

        Коментар


        • #19
          До: Какви гуми "най-голям размер"

          Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
          Значи един приятел има гуми 33/12.15/15 сложих ги на паджерото и никаде е е опирало.Гумите са бриджистолн алл терен чисто нови.
          Карах ги така близо 2 3 дена ходех с тях на Сопотската Хижа ако на някой му говори нещо,без проблем.Нямам снимки с тези гуми да кача да видите,защото както казах ги свалих.
          A този приятел-продавалиги?
          Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

          Коментар


          • #20
            До: Какви гуми "най-голям размер"

            Taka днес мерих и показа следното - отпред 51 см , отзад 53 см повтарям нищо не е пипано във височина ни торсиони ни окачване....
            Нека и други колеги дадат сходни данни.Аз съм с пластмасовите раздувки на калниците меря до тях в най-ниската им точк а както е показал колегата на снимките.
            Убих се да чета за тези winter pack ; winter body и в чуждестранните форуми не стигат до единодушно мнение....
            Като имам повеце време ще напиша тема за winter-пакетите.

            Коментар


            • #21
              До: Какви гуми "най-голям размер"

              Заводски размера на Паджеро е около 31" височина на гумата с оригинална джанта. С такива гуми не опира никъде.

              При гуми 33/12.5 заводско Паджеро v6 опира в пластмасовите уширители на калниците.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #22
                До: Какви гуми "най-голям размер"

                Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                Заводски размера на Паджеро е около 31" височина на гумата с оригинална джанта. С такива гуми не опира никъде.

                При гуми 33/12.5 заводско Паджеро v6 опира в пластмасовите уширители на калниците.
                Предполгам, за 16-ки става въпрос?
                Поздрави!
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #23
                  До: Какви гуми "най-голям размер"

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  Предполгам, за 16-ки става въпрос?
                  Поздрави!
                  По-скоро, са 15" тези 33-ки.



                  (Ето и още една тема по въпроса за размера на гумите: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60241)
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какви гуми "най-голям размер"

                    Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
                    Колега Biogaz можеш ли малко по-подробно да обясниш дали найстина Паджеро с winter pack има фабричен лифт???
                    Първоначално публикуван от pepi tuning bg Преглед на мнение
                    Taka днес мерих и показа следното - отпред 51 см , отзад 53 см повтарям нищо не е пипано във височина ни торсиони ни окачване....
                    Нека и други колеги дадат сходни данни.Аз съм с пластмасовите раздувки на калниците меря до тях в най-ниската им точк а както е показал колегата на снимките.
                    Убих се да чета за тези winter pack ; winter body и в чуждестранните форуми не стигат до единодушно мнение....
                    Това за winter pack-a и фабричния лифт май не е съвсем вярно. Доколкото аз съм чел тук-там, фабричен лифт има само на бензиновия 3.5 литров мотор, поради конструктивни причини - без лифт не се побирал в коша

                    Иначе, това, което си измерил на мен ми говори, че си в моето положение от преди няколко месеца - разстоянията ми бяха такива, като купих моето, но задните пружини бяха адски меки и при всяка по-голяма дупка удряше на тампони. Смених си пружините с каквито намерих - от дълго 2.8, с малко по-голяма дебелина на тела - и отзад скочих на 58 см, след което се наложи и малко натягане на торсионите, понеже предницата остана много "клъвнала". Нагласих го на 56 см отпред. Амортисьори не съм пипал, понеже швейцареца ги беше сменил скоро.

                    Сега съм с гуми Insa Turbo "Traction Track" 265/75/16 (10x 2 Goldy) с реален диаметър 81 см (31.9") и според мен това е максимума, който може да се побере отпред, без махане на пластмасовите уширители. На зимните Купъри, с които купих колата - 31/10.5/15 - реалния им диаметър е 76 см (29.9") Така че, тия размери, дето ги пишат производителите на гуми подлежат най-малкото на проверка с рулетка. 31" би трябвало да са 78.74 см, а 265/75/16 би трябвало да е висока 80.4 см или 31.65"
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какви гуми "най-голям размер"

                      Колега незнам за фабричния лифт 3.5 може и да има не отричам не сам запознат....
                      А за winter pack-a четох доста и написах обобщение на това което намерих не казвам че на 100% съм прав.Радвам се че си дал параметри на височината си тъй като никой друг не даде.Ще направя това което ти си направил за да го вдигна малко и моя.Тогава ще мисля за гуми....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какви гуми "най-голям размер"

                        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                        Предполгам, за 16-ки става въпрос?
                        Поздрави!
                        Да, тези са 16".
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какви гуми "най-голям размер"

                          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                          По-скоро, са 15" тези 33-ки.



                          (Ето и още една тема по въпроса за размера на гумите: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=60241)
                          Това можели да завива?, а при преодоляване на неравности не опира ли????
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какви гуми "най-голям размер"

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Това можели да завива?, а при преодоляване на неравности не опира ли????
                            В темата, откъдето е "взета" снимката, е обяснено - къде опират. (Георги-trimata ще каже най-подробно).
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какви гуми "най-голям размер"

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Това можели да завива?, а при преодоляване на неравности не опира ли????
                              Да, завива. В темата за където nickbochev е дал линк съм забравил да напиша - предната броня трябва да се махне, че пречи.

                              Опиране - задните не са проблем. Предните опират в пластмасите при разгъване.
                              Георги Гатев

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какви гуми "най-голям размер"

                                а този winter pack значи е с два акумулатора и това си му е фабрично,така ли? защото аз съм с два,обаче ми казаха,че двигателя ми бил слабичък и трудно щял да пали.....а пък то си има място и за двата там!
                                а стандартните,които са с един имат ли място за втори по принцип?
                                НЕ ИСКАМ МНОГО,ИСКАМ ВСИЧКО!:D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X