Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си изберем станция

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да си изберем станция

    Прочетете! Обсъдете! И всеки сам си взима решенията и отговаря за тях!
    http://www.crc.bg/files/_bg/r-cpt19.pdf - имате ли сертификат за Боклукфенг и другите китайци? Не се чудете че един ден полицаите ще почнат патардия... Все пак тая държава се крепи на такси, глоби, данъци....

    Коментар


    • От: Да си изберем станция

      Wouxun-а ми има CE и FCC, ако помня добре. Списъка по-горе е за сертификати за фирми, продаващи въпросните модели тук.

      Нали не твърдиш че всичките любителски станции, които се ползват в България, било то китайски, маркови или правени, имат сертификат? Защото ако да, ще трябват сериозни доказателства. Списъка горе съвсем не ги изчерпва.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Да си изберем станция

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Wouxun-а ми има CE и FCC, ако помня добре. Списъка по-горе е за сертификати за фирми, продаващи въпросните модели тук.

        Нали не твърдиш че всичките любителски станции, които се ползват в България, било то китайски, маркови или правени, имат сертификат? Защото ако да, ще трябват сериозни доказателства. Списъка горе съвсем не ги изчерпва.
        Жалби и въпроси в Комисията за регулиране на съобщенията... http://www.crc.bg/ Те са го сътворили! ]

        Коментар


        • От: Да си изберем станция

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Standard_Horizon_HX870_vs_HS851_cPanbo.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5679246

          http://www.panbo.com/archives/2014/1...owerhouse.html





          И аз като тоя - имаме дясната и си намери наследник в лицето на лявата,стои и се зарежда,за сега от тязгяха много добре,доволен сьм

          Ако някой тьрси морска станция то тия се намират на 210 кинта тукашни пари,препорьчвам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Да си изберем станция

            тоя клавиш 16/9 за какво се използва?
            Предполагам, не е за дисплея.

            Не ми се чете цялата инструкция, за отговора на тоя въпрос.

            Коментар


            • От: Да си изберем станция

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              тоя клавиш 16/9 за какво се използва?
              Предполагам, не е за дисплея.

              Не ми се чете цялата инструкция, за отговора на тоя въпрос.
              16 канал

              ПП. 16 и 9 канали бърза смяна. Даже може да следи и двата. Поне на Унидена е така.
              Последно редактирано от bilbo27; 03-09-15, 19:39. Причина: писане от телефон
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • От: Да си изберем станция

                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                16 канал
                Прост сухоземен плъх, като мен, не би се сетил за това.
                Естествено, си прав.

                Щях да питам за 16/9 high definition ли е, ама, добре, че не изпростях толкова.

                Благодаря ти.

                Коментар


                • От: Да си изберем станция

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Прост сухоземен плъх, като мен, не би се сетил за това.
                  Естествено, си прав.

                  Щях да питам за 16/9 high definition ли е, ама, добре, че не изпростях толкова.

                  Благодаря ти.
                  За нищо
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • От: Да си изберем станция

                    Дьржи канал 16 да речем който е Повикване и канал при проблем / да си викнеш хеликоптера / и подслушва още 2 канала - 9 и 22 като 9 е трафик / какьв го дьрвиш при големите кораби и на кьде ще се разкараш,че идем с контейнерите /и 22 който принципно се ползва от Бреговата охрана тук за сьобщения и комуникации при тьрсене и спасяване .
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Да си изберем станция

                      Първоначално публикуван от lz4ge Преглед на мнение
                      Жалби и въпроси в Комисията за регулиране на съобщенията... http://www.crc.bg/ Те са го сътворили! ]
                      Не виждам за какво трябва да се жалвам. Станции не продавам, та списъка не ме касае никак.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Да си изберем станция

                        Аз да напомня че есенцията на радиолюбителската дейност е да се работи със самостоятелно изработена апаратура. Така че "оня списък" има относителна стойност.

                        Коментар


                        • От: Да си изберем станция

                          Първоначално публикуван от lz4ge Преглед на мнение
                          Жалби и въпроси в Комисията за регулиране на съобщенията... http://www.crc.bg/ Те са го сътворили! ]
                          Не четеш Евангелието , където трябва:

                          ТЕХНИЧЕСКИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ЕЛЕКТРОННИ СЪОБЩЕНИЯ ЧРЕЗРАДИОСЪОРЪЖЕНИЯ ОТ ЛЮБИТЕЛСКАТА РАДИОСЛУЖБА
                          Раздел III.Изисквания към използваните технически средства
                          7. (нова - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) фабрично произведените радиосъоръжения от любителската радиослужбада отговарят на изискванията на БДС EN 301 783

                          Според това, което чета тук, като информация от производителя:

                          https://www.sinotel.co.uk/extra_file...SER_MANUAL.pdf

                          Baofeng UV 5R, например, отговаря на стандарта(последната страница). Нема нужда да се правим на по- големи светци от папата, нъл тъй?
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • От: Да си изберем станция

                            Аз окончателно се изгубих. Предстои ми закопуване на станция за връзка с другите при разходки, въпроса е баофанг 666с, за 35лв и е май законен отвсякаде или УВ 5Р за 70 лв но май е полузаконен.
                            Кое да предпочета?

                            Коментар


                            • От: Да си изберем станция

                              И двете са еднакво незаконни, ако не си радиолюбител.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Да си изберем станция

                                Здравейте,
                                Последната публикация тук е от преди 4 месеца и искам да попитам дали някой може да сподели актуална информация за закупуване на станция.
                                С брат ми взехме изпита в петък 15,1,2016. Т.е. още нямаме самото разрешително, но това е въпрос на седмица/две. Така че вече търсим. За момента мислим за baofeng UV 5R (до колкото чета си е класика в жанра). Гледам обяви в OLX от 63 до 75лв. Можете ли да препоръчате читаво място/дилър да не ни прецакат или ще стреляме на сляпо.
                                (тепърва започваме и докато се научим как стават нещата реално мислим за носима станция до 100лв, пък след време ще мислим за по-скъпи и за стационарни).

                                На сайта на baofeng пише че са пуснали 3то поколение на серията 5R (модел
                                BF-F8HP) - но в България не го намирам. Само в америка, а от там доставката ще е златна.
                                В olx намерих аналог на това 3то поколение с име Uv-8hx за 75лв.

                                Но се чудим и за по скъпи станции (с повече функции и дано да е по-читава). В olx намерихме UV-6R за 75-77лв.


                                Ще съм много благодарен за съвети и мнения.

                                73
                                LZ1WCK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X