Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко тежки са гумите с които караме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Колко тежки са гумите с които караме?

    Първоначално публикуван от kolonal-Васил Гергов Преглед на мнение
    Интересно ми е колко тежат най-разпространените гуми с които караме. Различни марки модели на А/Т и М/Т гумите ни при различните размери.
    И какво се очаква от нас да направиме? Да спрем пред бакалията или зарзаватчията, да си свалим гумата от джантата, да я претеглим на кантара и да докладваме ли? И на мен са ми интересни много неща, ама първо опитвам сам да си намеря информация.

    Коментар


    • #32
      До: Колко тежки са гумите с които караме?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      И какво се очаква от нас да направиме? Да спрем пред бакалията или зарзаватчията, да си свалим гумата от джантата, да я претеглим на кантара и да докладваме ли? И на мен са ми интересни много неща, ама първо опитвам сам да си намеря информация.
      Е не така де! Този форум е за споделяне на информацията, която не е лесно да намерим сами. Ако в Гугъл не пише колко тежат гумите на Колегата, да питаме него или да идем да ги свалим сами (неговите гуми ) пред бакалията за да проверим ?
      П.С. Прочетете мотото, което са оставили администраторите в заглавната страница на портала!
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #33
        До: Колко тежки са гумите с които караме?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        И какво се очаква от нас да направиме? Да спрем пред бакалията или зарзаватчията, да си свалим гумата от джантата, да я претеглим на кантара и да докладваме ли? И на мен са ми интересни много неща, ама първо опитвам сам да си намеря информация.
        Очаква се, ако някой е теглил гуми или по друг начин има информация за теглото, да я сподели, ако желае. Ако няма информация или пък желание да я споделя - просто да спазва добрия тон и да не се зъби излишно и непредизвикано на другите участници!

        Малатеста Кайман 235 х 85 R16 - около 25 кг (с алуминиева джанта - 35). Претеглена на битово кантарче. Т.е. без много претенции за висока точност.

        По (несигурен) спомен BFGoodrich M/T 33 х 10.50 R15 на същото кантарче показваше около 18 кг (без джанта)
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Колко тежки са гумите с които караме?

          здрасти на всички кумхо летни с ал.джанта 26 кг-265-70-15;кобри с желязна джанта 35 кг-265-70-16

          Коментар


          • #35
            До: Колко тежки са гумите с които караме?

            Здравейте аз карам с Инса турбо 235/85/16 без джанта -19кг (аналога на Малатеста Кайман)
            [FONT=Comic Sans MS]
            [/FONT]

            Коментар


            • #36
              До: Колко тежки са гумите с които караме?

              Кайман 235/85/16 с желязна джанта 42 кг.
              IvoVarbanov.bg

              Коментар


              • #37
                До: Колко тежки са гумите с които караме?

                Ето темата:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=4562
                Мисля че болшинството от отговорите са тук...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  До: Колко тежки са гумите с които караме?

                  Точното тегло на чисто нова гума Silverstone MT117 Xtreme ‎с размер
                  35/11,5/15 е 25.200кг./двадесет и пет килограма и двеста грама/ .

                  Изглежда голяма,груба и тежка , но .....Уви...
                  На бой отиват само старците!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Колко тежки са гумите с които караме?

                    Привет!
                    Имам молба към Голди...
                    Да изтегли по възможност определен от него размер на гума МТ от китайските и например същият размер на малатеста кобра-NT...и двата вида гуми са почти в един и същ ценови клас, но китайчетата са нормална гума пък другите са регенерат...
                    И да побликува резултатите тук...
                    Последно редактирано от hun_ter; 21-02-09, 22:46.
                    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                    .................................................................................................
                    Е. Абу

                    Коментар


                    • #40
                      До: Колко тежки са гумите с които караме?

                      General Grabber AT2 235/85 R16 -22kg

                      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Колко тежки са гумите с които караме?

                        Тегло на Copper Discoverer STT 31/10,5/15 - 21,6 кг.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Колко тежки са гумите с които караме?

                          Привет!
                          Днес ми пристигнаха гумите...
                          Гумите са BRIDGESTONE DUELER M/T и са размер 265/75/16...
                          Хубавото е, че не са регенерат и тежат само 19,5 килограма според кантара на Събри от пазара в Добрич...
                          Викам му Сабри това и половината с лъжата ли е, а той Бате Орлине ако трябва да сме точни 19 оки...

                          Прикачени иконки
                          Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                          .................................................................................................
                          Е. Абу

                          Коментар


                          • #43
                            До: Колко тежки са гумите с които караме?

                            Мишелин ол терен 215х75х15 употребявани 11.6 кг;същата гума с оригинална джанта 15х7-20.3кг;
                            Малатеста Кугар 31х10.50х15,премерих 4 гуми 26.4-27.7кг.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от GOLDY-Владиан Христов; 11-03-09, 17:33. Причина: Прегледност.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Колко тежки са гумите с които караме?

                              BFGoodrich All-Terrain T/A - 265/75R16 - 23.150 кг.
                              Прикачени файлове
                              Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                              Коментар


                              • #45
                                Супер Слампър богър 19,5/54-20LT-136кг-със джантите.

                                Супер Суампър лтб 17/47-16.5LT-99 кг с джанти.

                                Супер Слампър ирок 21/49-20LT-136кг с джанти.

                                Мики Томсън Баха 19,5/44-15LT-90кг с джантите.

                                Граунд Хог 18.5/44-16.5LT-81кг с джанти.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-09, 20:38.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X