Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко тежки са гумите с които караме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тегло на джипови гуми.

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Колега Голди,понеже Сте пуснал темата по-скоро като въпрос,ще се опитам да обясня принципно.За теглото на гумите влияят редица фактори,които ще изброя по-долу,като ще ги разделя в две групи:нови и регенерат(става дума само за РАДИАЛНИ гуми,диагоналните няма да ги коментирам, поради редица причини,те почти не се произвеждат и използват)

    Нови гуми:при новите гуми ,макар и от един и същи размер влияние оказват факторите:


    1.Различна конструкция на основата(каркаса)-гъстота на ,,плетката''

    2.Различни за различните производители материали използвани за изработката на каркаса.За пояснение каркаса се състои от корд(метален и полиестерен) и каркасната каучукова смес.

    3.Различни каучукови смеси,за изработване на бортовете(това е мястото на контакт на гумата с джантата )различни по сечение и брой бортови пръстени(метални), различни смеси за страниците ,брекера(слоя осигуряващ плавната връзка между основата(каркаса) и протектора) и различни протекторни смеси.

    4.Самия каучук се характеризира със средни показатели-(поради химичната природа на каучуците като материал,молекулната маса на макромолекулите варира в много широки граници)-затова дори гуми произведени от един и същи производител имат разлика в теглото

    5.Рисунък на грайфера.По обясними причини...

    Темата е доста обширна ,а аз се оттегчих да пиша,предполагам и Вие да четете.При интерес от Ваша страна,следва продължение...
    Бат-Марто, с моето голямо уважение ще Ви помоля да не се изразявате тъй иронично, и да не се насочвате отговора Ви специално към коллега Голди.....Сигурен съм че той, поради естество на неговата ежедневна работа е много наясно с всички специфики на нови и регенерирани гуми, предлагани на нашия пазар......, и пуска тази тема в нашата помощ, в помощ на всички тези коите нямат толкова обширен поглед върху материята.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      До: Тегло на джипови гуми.

      МТ/Р е и си остава сред най-добрите "всетеренни"* оффроуд гуми.

      Тежестта им е само 1 от +овете. Разбира се не са свръх, но са компромис и то добър.

      * Всетеренни демек за всякакви терени, ама наистина, щото освен много повече видове настили има извън пътя. А нормалното АТ се справя само до някаде извън. Това си е лично мнение базирано на свачането, че има кални гуми, и гуми за какво ли не. Профилирани за конкретна настилка.

      Коментар


      • #18
        До: Тегло на джипови гуми.

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        МТ/Р е и си остава сред най-добрите "всетеренни"* оффроуд гуми.

        Тежестта им е само 1 от +овете. Разбира се не са свръх, но са компромис и то добър.

        * Всетеренни демек за всякакви терени, ама наистина, щото освен много повече видове настили има извън пътя. А нормалното АТ се справя само до някаде извън. Това си е лично мнение базирано на свачането, че има кални гуми, и гуми за какво ли не. Профилирани за конкретна настилка.
        Прав си,колега Насов,истината е в компромиса.Който успее да намери добрия баланс,печели.Всичко е свъразно,постигането на едно добро качество най-често води до появата на няколко отрицателни (д)ефекта,отстраняването на които наистина е сложна задача.Плюса на тежката гума не е толкова голямото тегло,колкото сигурната и надеждна конструкция(без поява на балони и изкривявания)От друга страна,тежката гума изисква ДВГ,който да я развърта,от там разход на гориво,технологични трудности при производство и т.н.Та както пише в подписа на един колега-пълно щастие няма...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          До: Тегло на джипови гуми.

          МТ/Рките са много здрави, личен опит и не само...

          Коментар


          • #20
            До: Тегло на джипови гуми.

            много интересна тема мен доста ме вълнува не е тайна че регенерата тежи повече но също и е по голям като диаметър в сравнение с една нова гйма.
            от всички гуми на малатеста(кобра,кайман,кугар) в размер 235/75/15 ше бъда благодарен ако им се знае теглото и височината.
            аз нямам снимка да приложа но BFG/MT 235/75/15 тежат заедно с джанта магнелс 7X15 ет-20 25-26кг
            поздрави

            Коментар


            • #21
              До: Тегло на джипови гуми.

              Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
              много интересна тема мен доста ме вълнува не е тайна че регенерата тежи повече но също и е по голям като диаметър в сравнение с една нова гйма.
              от всички гуми на малатеста(кобра,кайман,кугар) в размер 235/75/15 ше бъда благодарен ако им се знае теглото и височината.
              аз нямам снимка да приложа но BFG/MT 235/75/15 тежат заедно с джанта магнелс 7X15 ет-20 25-26кг
              поздрави
              Това за по-големия диаметър и тегло не е задължително...утре ще пиша повече по въпроса,сега съм под влиянието на няколко малки и може да изпусна нещо съществено
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                До: Тегло на джипови гуми.

                Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                много интересна тема мен доста ме вълнува не е тайна че регенерата тежи повече но също и е по голям като диаметър в сравнение с една нова гйма.
                от всички гуми на малатеста(кобра,кайман,кугар) в размер 235/75/15 ше бъда благодарен ако им се знае теглото и височината.
                аз нямам снимка да приложа но BFG/MT 235/75/15 тежат заедно с джанта магнелс 7X15 ет-20 25-26кг
                поздрави
                Зенит, надявам се с помоща на колегата бат Марто да успееме да допълниме и други размери и да споменеме и други общо интересуващи ни неща.
                LZ1VMH

                Коментар


                • #23
                  До: Тегло на джипови гуми.

                  ще бъде много полезна информация за всички особено за такива като мен дето карат с маломошни моторчета и не им се легализира на ново друг размер...
                  колегата ,,Смилен ,, каза че малатеста кобра 235/75/15 е с височина 74см напомпена до 1.2
                  определено е по висока от една нормална гума измерих мойте напомпени на 2.5 са по ниски.
                  поздрави

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тегло на джипови гуми.

                    Част втора:Регенерат

                    Регенерата бива 2 вида-студен и топъл.

                    Топлия от своя страна-частичен(само протектора) и пълен(освен протектора се регенерират и страниците)По какво се разпознават?При пълния на страницата е отбелязан производителя(например Малатеста),а когато е регенериран само протектора по обясними причини си седят оригиналните надписи.Частичния регенерат вече много рядко се среща.
                    При топлия регенерат крайния размер се определя от матрицата,в която е направен(т.е константа за една и съща каучукова смес).Затова реномираните производители,за един модел(шарка) използват еднакви или много близки като тип конструкция и тегло каркаси.Така се постига едно постоянно качество.Разликата в теглото между оригинал и регенерат може да се получи поради две причини:Разлика в теглото на каркаса(в сравнение с оригинала) и различната протекторна смес(относително тегло,плътност)Разликата във височината зависи от проектирането на матрицата .Тук всичко е функция от поведението и характеристиките на сместа:различните смеси имат различен коефициент на свиване след изтиване(до 3-4%).Самата матрица не е прост отпечатък от оригиналната гума,преизчислява се спрямо свиването на сместа.Затова и всичките геометрични размери се преизчисляват на база поведението на сместа.

                    Студен регенерат.

                    Тук определящ фактор за разликите са същите,но крайния диаметър и теглото зависят от теглото и височината на предварително вулканизирания протектор (тъй като тук няма матрица ,ограничаваща крайния размер)
                    Последно редактирано от бат'Марто; 23-02-08, 19:52.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тегло на джипови гуми.

                      Eто и нагледен пример колко голяма може да бъде разликата в теглото на протектора при студения регенерат.Сравнете теглото на модели с ширина 240мм при К26 и К66(модел протектор).Естествено двата протектора са с различно приложение.Подчертаното е теглото на протектор с дължина 1 метър.А може да обърнете внимание и на височината на протектора(нея не съм подчертал)
                      П.П:при интерес следва ,,Принципи при проектирането на гуми''
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от бат'Марто; 23-02-08, 23:42. Причина: правописна грешка и допълнение
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тегло на джипови гуми.

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

                        За мен ще бъде интересно след като Влади даде показания и за теглото на Кайман-ите, някои от Вас да даде показания за същите размери 265/70/16 и 235/86/16, но за МТ/R, BF M/T, Interco и т.н. А защо не и Fedima?
                        ето за интерко: http://www.intercotire.com/site24.php , от лявата колона която и гума да отворите теглото (в паунди, 1 кг.= 2.2 паунда) е третата колонка
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #27
                          Колко тежки са гумите с които караме?

                          Интересно ми е колко тежат най-разпространените гуми с които караме. Различни марки модели на А/Т и М/Т гумите ни при различните размери.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Колко тежки са гумите с които караме?

                            Питай Голди, той ги мерил..... Даже има инфо в една от неговите теми....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Колко тежки са гумите с които караме?

                              Първоначално публикуван от kolonal-Васил Гергов Преглед на мнение
                              Интересно ми е колко тежат най-разпространените гуми с които караме. Различни марки модели на А/Т и М/Т гумите ни при различните размери.
                              Добре ще е да се измерят и тогава да има отговори ,защото сега ще се почнат едни празнословия от рода "Аз мисля ,че са еди колко си".
                              А и различните марки сигурно различно тежат в различните размери.
                              Ясно е ,че регенератите тежат най много.
                              B+

                              Коментар


                              • #30
                                До: Колко тежки са гумите с които караме?

                                Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                                ... Ясно е ,че регенератите тежат най много.
                                Средно с 2,3 кг. / 2,4 кг. повече от новите. (по статистика на производители от EU)
                                Когато се събереш с непознати да играеш покер, първо се огледай кой е жертвата! Ако не я видиш ... значи си ти ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X