Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупено предно стъкло на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    да не отварям нова тема за ванти, въпроса ми е, тъй като нямам pullbar мога ли да закача вантите отстрани в горния край на калника, като този на снимката, как мислите дали ще го обърне?
    Май е крехко там. Аз не бих рискувал.

    Коментар


    • #32
      До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

      Аз пък мисля, че няма проблеми. Особено ако се демонтира калника и се сложат планки от двете страни. Нищо, че е алумин. Има едно книжле на Хайенс и там е показан монтаж на уши за ванти директно на калника /без демонтаж/. Ако Лазар е на кеф, може да пусне нагледна агитация.
      А иначе демонтажа на калника е 10-тина минути.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #33
        До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
        Аз пък мисля, че няма проблеми. Особено ако се демонтира калника и се сложат планки от двете страни. Нищо, че е алумин. Има едно книжле на Хайенс и там е показан монтаж на уши за ванти директно на калника /без демонтаж/. Ако Лазар е на кеф, може да пусне нагледна агитация.
        А иначе демонтажа на калника е 10-тина минути.
        И аз съм виждал някаква леко позакривена планка с ухо закрепена точно на бомбето на калника и стоеше доста устойчиво.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #34
          До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

          Един калник струва 440лв нов ,
          ако ще се браниш от шуми и клонки ок , но не дай си боже да закачиш нещо по голямо ще отпориш калника като хартия, особено ако си подсилил с хубава планка захвата отпред, а такъв калник веднъж намачкан или скъсан почти не се прави.

          Лично мое мнение .

          Поздрави,

          Коментар


          • #35
            До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

            Първоначално публикуван от gele Преглед на мнение
            Един калник струва 440лв нов ,
            ако ще се браниш от шуми и клонки ок , но не дай си боже да закачиш нещо по голямо ще отпориш калника като хартия, особено ако си подсилил с хубава планка захвата отпред, а такъв калник веднъж намачкан или скъсан почти не се прави.

            Лично мое мнение .

            Поздрави,
            Калника си е даже много здрав, нищо че е от алуминий. За справка погледни преден ляв калник на Лазар, десет пъти е стрелян и няма нито една дупка. Само няколко леки драскотини от куршумите. /това му е останало от времето на сухия режим в Америка/
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #36
              До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

              Имам идея за ванти но вие ще кажете дали ще се получи и дали ще е стабилно.На снимките съм показал за каква планка става на въпрос(примерна схема).Болта показан на снимката се демонтира, подлага се планката и пак се монтира болта.


              А как да захвана вантите до горната част на предното стъкло? - към vladstudio
              Прикачени файлове
              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

              Коментар


              • #37
                До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

                Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                Имам идея за ванти но вие ще кажете дали ще се получи и дали ще е стабилно.На снимките съм показал за каква планка става на въпрос(примерна схема).Болта показан на снимката се демонтира, подлага се планката и пак се монтира болта.


                А как да захвана вантите до горната част на предното стъкло? - към vladstudio
                Според мен трябва да стане ако планката е достатъчно здрава /упорита/. Незнам обаче дали ако се закрепи в тая точка вантата нама да пречи на отварянето на капака. Лепни с тиксо един конец и отвори капака, ако не го закача действай смело.
                А в горния край за закрепване имах куп идеи, една от друга по-сложни. Накрая реших въпроса радикално като пробих по една дупка в улейчето по което се стича водата и закрепих там болт с ухо /от железарията, поцинковано, мисля че е за катинар/. Направо заспа. И никак не е неустойчиво, както си мислех отначало. Вече почти 10 месеца го карам така /доста често в гората при дивите жувотни и неподстригани клони/. Нема ядове !
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #38
                  До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

                  Идеята на тази планка е капака да не закача вантата.На схената долу е показано.
                  Прикачени файлове
                  <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                  Коментар


                  • #39
                    До: КАКВО Е НА ГЛАВА ПИСАНО НА КАМИК НЕ ОДИ(Счупено предно стъкло на Диско1)

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    Идеята на тази планка е капака да не закача вантата.На схената долу е показано.
                    С този чертеж става по-ясна идеята и мисля, че нещата ще се получат. Ето ти и две снимки за илюстрация на това което казах малко по горе.
                    Прикачени файлове
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #40
                      Молба за отговор - челно стъкло

                      Молбата ми е ако някой може да ми каже да ли има разлика в предното/челното/ стъкло при 200 и 300tdi. Моето е 200 и стъклото ми беше спукано.Един колега ми прати стъкло като ми каза,че е от същия модел но според мен има разлика.Не влиза.Съмнява ме да не ми е пратил от 300,ако има естественно разлики в размерите. Предварително благодаря!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Молба за отговор - челно стъкло

                        Колега мое мнение е,че има малка разлика но нека някой по компетентен да каже.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Молба за отговор - челно стъкло

                          Няма....
                          It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Молба за отговор - челно стъкло

                            Май , май , абе не съм сигурен . Май има разлика в ъглите . На 200ТД са с уплътнение и ъглите са заоблени на 300 ТД са лепени и са с по прави ъгли.

                            Коментар


                            • #44
                              Челно стъкло с подгрев на Диско

                              Някъде четох,че челното стъкло на РР Класик е с подгрев и е еднакво с това на Диското,така ли е ?
                              Всички РР ли са с подгрев или само Вога и как да разбера?
                              Има ли афтърмаркет стъкла с подгрев за РР Класик?
                              M.P.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Челно стъкло с подгрев на Диско

                                Тази екстра я предлагат всички производители, обаче съвсем не е серийно а поръчкова опция. За това как се познава , при вглеждане отблизо си личат нишките, много са финни, и кабели влизат отдолу.Имай предвид че цената на тези стъкла е...майка плаче .
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X