Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на ауспух !

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Изправяне на ауспух !

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Принципно е лесно да се сети човек за технологията, но като знам с нагряване и надуване колко е трудно да излезе, чудя се какъв е този вакуум толкова силен .......
    ами пълният вакуум е равен на -1 така че по силен от това няма а това не ми се вижда достатъчно но може и да има някъв начин
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
    [/URL]

    Коментар


    • #32
      До: Изправяне на ауспух !

      С обратен чук . УСПЕХ
      Последно редактирано от Chinela; 18-08-09, 16:01.

      Коментар


      • #33
        До: Изправяне на ауспух !

        Ето как някой хора правят резонатори
        http://www.two-stroke-addicts.freese.../hydropipe.htm

        Пълни се с вода и после с ръчна помпа за тестване на водопроводни инсталации или нещо от тоя род се надува.А самите гънки се изправят с горелка но в никакъв случай само с компресор и горелка трябва вода!
        if you're gonna be a bear be a grizzly.

        Коментар


        • #34
          До: Изправяне на ауспух !

          Момчета един приятел си изправи ауспуха с обратен чук и да ви кажа не се получи добре. Някои вдлъбнатини си стояха.

          Коментар


          • #35
            До: Изправяне на ауспух !

            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
            Казва се резонатор!

            Може да се изправи но от опитен човек който го е правил
            принципа е следния: запушва се отвора откъм цилиндъра с тапа, от другия край започва да се надува с компресор на 6-8 атмосфери, същевременно там където са кривините се загрява с горелка областта като постепенно започват да излизат навън.

            Това е принципа, но практически иска ръка, усет и опит.

            Успех !!!
            Ето ти го начина на изправяне на резонатор така се прави, но както каза колегата трябва да се направи от опитен механик, който знае какво прави; а това дали е опасно- то не се прави това веднага, резонатора се чисти с препарати и се оставя парите да се изпарят доста време(около седмица поне мисля)
            [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

            Коментар


            • #36
              От: До: Изправяне на ауспух !

              Можете ли да дадете телефон на някой който може да изправи резонатор.Това на думи изглежда просто.Но си трябва компресор ,това за запушването незнам с какво ще стане точно че тапата да не излети като куршум докато надуваш и аз знам как да се изправи на теория, ама ми трябва човек който го прави и може да ми изправи моя.
              Резонатора има вдлъбнатина на стандартното място,което се получава от падане надясно

              Коментар


              • #37
                От: Изправяне на ауспух !

                Без да съм чел нещо за изправяне на резонатора го изправих по мое осмотрение както беше описал по-горе Краси.Режеш и изправяш.После заваряваш и стана супер.Опитен шлосер може да се справи.

                Коментар


                • #38
                  От: Изправяне на ауспух !

                  Според мен най-добрият вариант и най-лесно ще ти е да завариш един винт по средата на вдлъбнината, след което да си направиш малка планка, да сложиш планката във винта и отгоре да стягаш планката с гайката. Но за този вариАнт ще ти трябва и електрожен, но пак ще трябва да свалиш ауспуха, за да го изпилиш и да го боядисваш. Аз лично моя така си го изправих. Ако нещо не ти е ясно, ще ти пратя клип как.
                  П.П Колега, успех с ремонта и много безавариЙни километри.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изправяне на ауспух !

                    Няколко години по-късно мога да кажа едно. Най-добрия начин за изправяне е гореописания с компресор и горелка.
                    Задължително обаче да се прави от човек, който знае за какво става въпрос .
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изправяне на ауспух !

                      Колеги търся някой който да ми изправи ауспуха(гайдата)с компресор и горелка за цр 125 99г.Пращам с куриер за моя сметка в двете посоки и плащам с наложен платеж уговорената сума.
                      тел.0894583575
                      Последно редактирано от Helik; 27-08-15, 20:40.
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изправяне на ауспух !

                        А как решавате проблема с теч на масло от заварките? Имам 2 места от които се изтича и дразни много ..

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X