Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Млечните продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Млечните продукти

    На щанда под млечните продукти-кисело мляко и сирене ,в кварталното магазинче пише,че за производството на горните е използвана растителна мазнина ......и сухо мляко...
    Кво ядем???

  • #2
    До: Млечните продукти

    Аз затова стрях да купувам кашкавала на мандра "Дедо Либен" от Копривщица - преди около 10м. изведнъж го развалиха. После говорих на морето с един пич, който е нещо като общински съветник в региона, та той ми каза, че са ЗАДЪЛЖИЛИ производителя, да работи с някакво немско кондензирано мляко! От чисто мляко произвеждали някаква малка квота за местно ползуване.
    Защо, как - не знам! Обаче факт! Ядем говна някакви.

    Коментар


    • #3
      До: Млечните продукти

      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
      Аз затова стрях да купувам кашкавала на мандра "Дедо Либен" от Копривщица - преди около 10м. изведнъж го развалиха. После говорих на морето с един пич, който е нещо като общински съветник в региона, та той ми каза, че са ЗАДЪЛЖИЛИ производителя, да работи с някакво немско кондензирано мляко! От чисто мляко произвеждали някаква малка квота за местно ползуване.
      Защо, как - не знам! Обаче факт! Ядем говна някакви.
      ...още се двоумя-м/у крава и коза...

      Коментар


      • #4
        До: Млечните продукти

        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
        ...още се двоумя-м/у крава и коза...
        Привет!
        Както казва народа...имаш крава, ринеш л@ина ...
        Той добре, че съседа в Рилци гледа крави, че и ние да пиеме мляко и ядем сирене...
        Така е докато Данон ни учи как се прави кисело мляко, Немците как се прави сирене и кашкавал...давам само пример...
        Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
        .................................................................................................
        Е. Абу

        Коментар


        • #5
          До: Млечните продукти

          Нашата държава прави всичко възможно да затрие родното производство.При внос има далавера те дупетатите само за това мислят.И как ше направиш без млеко млечен продукт?Мандраджиите са магьоснициДобре че има две крави в обора та поне млеко си пия с каймак
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Млечните продукти

            Чакайте,не е точно така.В смисъл,че дали ще се ползва сухо мляко или не,няма кой знае какво значиение.Сухото мляко е пастьоризирано свежо млако,на което са извадени мазните(маслото).И от него се произвеждат нискомаслени и/или обезмаслени продукти.Без кашкавал.Той става сипкав...
            Растителните мазнини,които в последно време масово се влагат в млечното производство,не само че не са вредни,а даже са и полезни,особено за по-възрастното поколение.Защото са БЕЗ ХОЛЕСТЕРОЛ-сиреч нямат животински мазнини.Две на ръка е,обаче,че не е коректно да се предлагат на обикновения потребител като млечни.И затова има наредба от ДВСК да се разделят щандовете в магазинната мрежа,като растителните продукти да се предлагат отделно.
            Растителните мазнини успешно се ползват в производството на сирене.Но при кашкавалите променят вкусовите качества.
            П.П.В повечето европейски държави въобще не се консумира масло и/или продукти с животинска мазнина.Особено в Германия.Но ние тука сме друг свят...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Млечните продукти

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              ...Но ние тука сме друг свят...
              Точно защото сме друг свят, растителната мазнина я искам в шишета с нарисуван слънчоглед или маслинова клонка на етикета.

              Задачата вече отива към парадокса препаратът за чинии да е с натурален лимон, а лимонадата - с лимонена есенция.

              Коментар


              • #8
                До: Млечните продукти

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                .....Особено в Германия.Но ние тука сме друг свят...
                Искаш да кажеш, че растителните мазнини са по полезни от кравето мляко ?
                Дядо ми на село, имаше крави. Навъря 89 годинки. Ние с тия растителни мазнини, дали ще изкараме толкова?
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #9
                  До: Млечните продукти

                  Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                  Искаш да кажеш, че растителните мазнини са по полезни от кравето мляко ?
                  Дядо ми на село, имаше крави. Навъря 89 годинки. Ние с тия растителни мазнини, дали ще изкараме толкова?
                  Не колега,иска да каже че,растителните мазнини са по-полезни от животинските
                  Което си е така....вече кой колко живял,и кво мляко е пил е друг въпрос..

                  Коментар


                  • #10
                    До: Млечните продукти

                    И най-истинското сирене може да е вредно, ако млякото е тъпкано със стимуланти, антибиотици и прочее гнус!
                    Ами месото с вкус на найлон, ами пилешките бутчета от гигантобройлери? Или кремвиршите със "супер пушек 93" и целулоза на прах, че е по-евтина от соята!
                    Скоро да сте яли домашно гледано пиле...има разлика нали?
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Млечните продукти

                      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                      И най-истинското сирене може да е вредно, ако млякото е тъпкано със стимуланти, антибиотици и прочее гнус!
                      Ами месото с вкус на найлон, ами пилешките бутчета от гигантобройлери? Или кремвиршите със "супер пушек 93" и целулоза на прах, че е по-евтина от соята!
                      Скоро да сте яли домашно гледано пиле...има разлика нали?
                      Привет!
                      Прав си приятелю...
                      Аз за това есента купих от братчетката едно прасе...щото ако го вземеш от магазина не знаеш с кво го ранят...пък каката само царевичка...то на село скво да го рани...и вкуса си е вкус...
                      Ку знайти как са облажихме...ама свършва май...нищо то там гледат и кокошки...
                      Я да да са насърбаш с една кокоша чорбица...хубава мазна...
                      Днес разговаряхме с един колега за бройлерите...ами те като се излюпят и след 45 дена стават за клане...какъв вкус...на илачи и нам ква химия...
                      Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                      .................................................................................................
                      Е. Абу

                      Коментар


                      • #12
                        До: Млечните продукти

                        Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                        ... Скоро да сте яли домашно гледано пиле...има разлика нали?
                        Определено вкусът е друг... Скоро хапвах домашна мисирка с гъби и те лично производство (брани есента от гората и в буркани съхранявани), еее ублизахме си пръстите всички Просто такова нещо не бях ял от сумати време, толкова вкусно месо и просто... Не ми се отдава много често възможност да ям домашно, но винаги си е било най-добро И още помня баба ми, като заквасяше мляко на село да прави кисело мляко, как взима от купешко за да стане, а то набухано с и аз не знам какви лайна и просто не става и не става (че и млякото се казваше "На Баба" ). За какво говорим просто

                        Коментар


                        • #13
                          До: Млечните продукти

                          За всеобщ ужас и най-мрачните ни опасения са на път да се сбъднат.
                          След упорито и продължително търсене на пазара и опитвайки всеки нов продукт, установихме:
                          Масло е НЕВЪЗМОЖНО да се намери. Изобщо. Всичко, включително вносното, е маргарин. Толкова за маслото.
                          Сиренето и кашкавалът рядко са истински. Колбаси избягвам да купувам. Млякото е силно "кръстено", а в "подквасеното" много рядко има закваска. Продуктите на фирма Данон са абсолютно забранени в къщи. Поради откровената подигравка с българщината и съсипването на българските продукти.
                          За тези, които не знаят, маслото в ограничени количества е полезно. За разлика от маргарина, за който вече с половин уста почват да признават, че благодарение на химическия си произход е далеч по-вреден от малкото количество холестерол в масълцето. Затова маргаринът от години е изхвърлен от домашната трапеза. Кофти номер е, че опция имат само тези с връзки на село.
                          Понеже в къщи хапваме само домашно отгледано месо, потвърждавам, че промишленото е доста далеч като вкусови качества. За другите думата имат лабораториите.
                          Добре дошли в Европа! Да са "благословени и възнаградени" малоумните ни управници, които съсипаха родното селско стопанство!
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Млечните продукти

                            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                            За всеобщ ужас и най-мрачните ни опасения са на път да се сбъднат.
                            След упорито и продължително търсене на пазара и опитвайки всеки нов продукт, установихме:
                            Масло е НЕВЪЗМОЖНО да се намери. Изобщо. Всичко, включително вносното, е маргарин. Толкова за маслото.
                            Сиренето и кашкавалът рядко са истински. Колбаси избягвам да купувам. Млякото е силно "кръстено", а в "подквасеното" много рядко има закваска. Продуктите на фирма Данон са абсолютно забранени в къщи. Поради откровената подигравка с българщината и съсипването на българските продукти.
                            За тези, които не знаят, маслото в ограничени количества е полезно. За разлика от маргарина, за който вече с половин уста почват да признават, че благодарение на химическия си произход е далеч по-вреден от малкото количество холестерол в масълцето. Затова маргаринът от години е изхвърлен от домашната трапеза. Кофти номер е, че опция имат само тези с връзки на село.
                            Понеже в къщи хапваме само домашно отгледано месо, потвърждавам, че промишленото е доста далеч като вкусови качества. За другите думата имат лабораториите.
                            Добре дошли в Европа! Да са "благословени и възнаградени" малоумните ни управници, които съсипаха родното селско стопанство!
                            Привет!
                            Петя ами те и колбасите тъй ги правят...
                            ...........................................................
                            Уши, горла, нос...
                            Хуй, пизда и хвост...
                            ............................................................
                            Ша ма прощавате ама нали съм руски възпитаник...
                            Ако някой от модераторите сметне за нужно то нека да истрие този пост...
                            Пък ако... нека да го остави, за да видят хората с кви говнарлаци са хранят...
                            Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                            .................................................................................................
                            Е. Абу

                            Коментар


                            • #15
                              До: Млечните продукти

                              Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                              Привет!
                              Петя ами те и колбасите тъй ги правят...
                              ...........................................................
                              Уши, горла, нос...
                              Хуй, пизда и хвост...
                              ............................................................
                              Ша ма прощавате ама нали съм руски възпитаник...
                              Ако някой от модераторите сметне за нужно то нека да истрие този пост...
                              Пък ако... нека да го остави, за да видят хората с кви говнарлаци са хранят...
                              Аз затова отдавна не ям колбаси. Лошото е, че ме избива на вегетарианство и татко се сърди, че домашната му продукция кокошки, месирки, пилета, прасета, агнета отива зян!
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X