Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

    Наскоро обикалях автокъщите около Пловдив и от един от автоджамбазите чух категорично мнение че колите с десен волан по нов (проекто)закон няма повече да минават успешно техн. преглед в БГ. Има ли реална такава опасност?

  • #2
    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

    Нищо официално няма. Ако го приемат мисля, че ще е само, че няма да може да се регистрират в БГ. Тези които са регистрирани ще са в заварено положение. Наредбата вече е готова и разпратена, но не и дават старт, предполагам за да може "нашите хора" да си "оправят" моргите.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

      Първоначално публикуван от sunday_29 Преглед на мнение
      Наскоро обикалях автокъщите около Пловдив и от един от автоджамбазите чух категорично мнение че колите с десен волан по нов (проекто)закон няма повече да минават успешно техн. преглед в БГ. Има ли реална такава опасност?
      Според мен по опасно е да ги има ...и по добре даги забранят
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

        Според мен по опасно е да ги има ...и по добре даги забранят
        Недей приказва такива неща, че ей сега ще ти се нахвърлят всички с обратни волани да дървенофилософстват как кривият си всъщност ти .
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

          еми той ще е добре да ги забранят вече щото 80 процента от вноса е с десни волани вече те ако не ги забранят по добре да ни обърнат движението в бг и всички да караме такива

          Коментар


          • #6
            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

            Глупосто говорите! Много се дразня като някой говори наизуст. Колите с десен волан не пречат на никой.Аз имам 2 с десен и 1 с ляв волан и знам че ако създам опасност за движението няма да е от волана ,а от самия мен.Даже десния волан те прави още по-внимателен на извънградско при изпреварване.Проблема в България не са десните волани ,а идиотите,дето се мислят за Шумахер или Маса.
            А това че ги забраняват го слушам от 2 години.Има само 1 внесено предложение за забрана,но то се отхвъли отдавна,и оттогава-нищо. Така че пазарувайте и не се плашете.
            [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

              Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
              Глупосто говорите! Много се дразня като някой говори наизуст. Колите с десен волан не пречат на никой.Аз имам 2 с десен и 1 с ляв волан и знам че ако създам опасност за движението няма да е от волана ,а от самия мен.Даже десния волан те прави още по-внимателен на извънградско при изпреварване.Проблема в България не са десните волани ,а идиотите,дето се мислят за Шумахер или Маса.
              Колега за Шумахер и Маса си напално прав, но поне за фаровете (късите светлини) може да се помисли. Ужаса е пален при свечеряване, а и ако превали леко сигурно и Хамилтън ще се хване за главата.

              Коментар


              • #8
                До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                Глупосто говорите! Много се дразня като някой говори наизуст. Колите с десен волан не пречат на никой.Аз имам 2 с десен и 1 с ляв волан и знам че ако създам опасност за движението няма да е от волана ,а от самия мен.Даже десния волан те прави още по-внимателен на извънградско при изпреварване.Проблема в България не са десните волани ,а идиотите,дето се мислят за Шумахер или Маса.
                А това че ги забраняват го слушам от 2 години.Има само 1 внесено предложение за забрана,но то се отхвъли отдавна,и оттогава-нищо. Така че пазарувайте и не се плашете.
                Интересно на първокласен път, карайки зад TIR или комбайн, примерно, колко трябва да си изнесеш колата, за да видиш дали не идва някой в насрещното ?? То по принцип всяка опасност на пътя се създава от шофьора, а не от колата
                По принцип десният волан сам по себе си няма да създаде опасност, просто ще покачи малко вероятността от създаване на такава
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #9
                  До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                  Колега,за фаровете не си прав! Всяка кола с десен волан,която се кара тук задължително трябва да има едни лепенки,дето се залепват на фаровете и променят пососката на светлината,така че да си светят като на кола с ляв волан. Продават се навсякъде в Англия.
                  а колегата за комбайна и тира. Зад комбайн досега през живота ми не съм карал(едва ли съм пропуснал много),а за тировете-или си караш отзад или чакаш лека чупка на пътя в ляво за да погледнеш или ако имаш човек до теб-той помага,така че варианти има и без да се подаваш в насрещното.За това ,хора които не са карали такъв автомобил няма как да знаят какво е и по тази причина мненията им са не дотам компетентни.
                  [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                    Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                    Интересно на първокласен път, карайки зад TIR или комбайн, примерно, колко трябва да си изнесеш колата, за да видиш дали не идва някой в насрещното ?? То по принцип всяка опасност на пътя се създава от шофьора, а не от колата
                    По принцип десният волан сам по себе си няма да създаде опасност, просто ще покачи малко вероятността от създаване на такава
                    Форумът е на високо ниво, тъй като в него има отговори на много въпроси. Ето отговорът и на твоя, който в същото време е отговор на въпрос за фирми обръщащи волана:
                    Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                    Здравей, аз съм едната фирма. Карам 22 метров 30 тонен ТИР и обръщам за секунди. Последният беше с една тройка, който рече да надникне ... и го намериха верно от лявата страна държейки волана ...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                      Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                      За това ,хора които не са карали такъв автомобил няма как да знаят какво е и по тази причина мненията им са не дотам компетентни.
                      Е, то се оказа, че левият волан на колите тук е просто някаква приумица на някой
                      Сега сериозно - донякъде съм съгласен, че шофирането с десен волан не е чак толкова страшно, но при всички положения неудобството при каране е по-голямо, отколкото при колите с ляв волан. Съмнявам се, че някой ще го отрече

                      А за карането зад ТИР-а - незнам дали на някой ще му издържат нервите да кара зад ТИР от Нова Загора до Бургас в края на Юли, примерно...
                      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                        Що ли си мисля ,че в Германия не можеш да регистрираш кола с десен волан или се лъжа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                          Случвало се е и в градски условия да ми изтръпнат косите от рязко изнесли се за ,,по-ясна видимост" в насрещното движение водачи...
                          А това за Германия е наистина интересно да се провери.
                          И друго си мисля. Ако влезе закона с вариант ,,заварено положение" какво се случва ако собственик на ,,обратен" автомобил реши да го препродаде отново в BG?
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                            Аз съм на мнение че трябва да се забранят колите с десен волан.Дори да не създават трудности на хората които ги карат те могат да създадат такива на останалите участници в движението.Аз ако си купя такъв автомобил с сигурност ще обърна волана.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колите с десен волан няма да бъдат вече легални!? Само слухове или...

                              Първоначално публикуван от Captain Jack Sparrow Преглед на мнение
                              Колега,за фаровете не си прав! Всяка кола с десен волан,която се кара тук задължително трябва да има едни лепенки,дето се залепват на фаровете и променят пососката на светлината,така че да си светят като на кола с ляв волан. Продават се навсякъде в Англия.
                              а колегата за комбайна и тира. Зад комбайн досега през живота ми не съм карал(едва ли съм пропуснал много),а за тировете-или си караш отзад или чакаш лека чупка на пътя в ляво за да погледнеш или ако имаш човек до теб-той помага,така че варианти има и без да се подаваш в насрещното.За това ,хора които не са карали такъв автомобил няма как да знаят какво е и по тази причина мненията им са не дотам компетентни.
                              Явно тези лепенки не вършат добра работа, /или не се ползват масово от "обратните"/ защото светят гадно в очите на насрещно движещите се.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X