Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за хъбове може ли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Малко помощ за хъбове може ли

    Първоначално публикуван от plamo777 Преглед на мнение
    Здравейте, от няколко дни имам Фронтера и днес реших за първи път да пробвам 4х4. Та значи включва си, движи се нормално, но при свалени прозорци се чува относително силно щтракане като от тресчотка. Доколкото схващам звукът идва от въпросните хъбове. Въпросът ми е това нормално ли и ако не е какво ме съветвате да направя. Благодаря предварително.
    Как първо броите парите,после пробвате джиповите специфики...или двигателни,трансмисионни и т.н.?
    Относително евтината Фронтера с такива критерии при покупка може да излезе неоправдано скъпа инвестиция...
    И...,който не чете и търси инфо в 20 страници раздел ще се ядосва на заключената си тема!

    Коментар


    • #92
      До: Малко помощ за хъбове може ли

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Добре дошъл, но тоя въпрос трябваше да го зададеш преди да я купиш.... Не е нормално и не включвай предното преди да си изчел необходимото и да си отстранил повредите. Съветвам те да почетеш и да си изясниш това-онова, пък после да питаш.....
      Благодаря за отговора, а пък Фронтерата я взех така защото беше поръчка от Германия, но това е друга тема. Прочетох доста за автоматичните хъбове и май моите са пред счупване и скоро ще минавам на ръчни, ако обаче при тези симптоми може да се направи нещо ще съм задължен ако дадете съвет. И се извинявам ако звуча наивно, но наистина съм абсолютно начинаещ в 4х4, с приятелката ми обичаме да снимаме стерд природата и затова си взехме този автомобил.

      Поздрави!

      Коментар


      • #93
        До: Малко помощ за хъбове може ли

        Човече ти си 198003377-ия, който първо купува, пък после търси съвет. Няма лошо ако става въпрос за обикновена лека кола от масовите модели, но тука е малко по-специфично, както сам си се убедил вече и "малко" по-скъпо, както ти предстои да се убедиш... Ако имаш технически познания и инструменти, разглобявай хъбовете и виж какво е положението в тях. Има шанс само да са излезли зегерките. Сменяш с нови и си готов.... Ако ли не, ти преценяваш - нови ръчни или втора ръка автомати. И пиши в профила от къде си за да знаем къде да те пратим при следващия въпрос "От къде да закупя....?" Поздрави и успех!
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #94
          До: Малко помощ за хъбове може ли

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Човече ти си 198003377-ия, който първо купува, пък после търси съвет. Няма лошо ако става въпрос за обикновена лека кола от масовите модели, но тука е малко по-специфично, както сам си се убедил вече и "малко" по-скъпо, както ти предстои да се убедиш... Ако имаш технически познания и инструменти, разглобявай хъбовете и виж какво е положението в тях. Има шанс само да са излезли зегерките. Сменяш с нови и си готов.... Ако ли не, ти преценяваш - нови ръчни или втора ръка автомати. И пиши в профила от къде си за да знаем къде да те пратим при следващия въпрос "От къде да закупя....?" Поздрави и успех!
          Не се хаби и ощетявай празника си.Божко беше прав,че подобни теми и безсмислени съждения/сделки плачат за катинар...
          ...после Фронтерите били боклуци...
          Лека!

          Коментар


          • #95
            До: Малко помощ за хъбове може ли

            Благодаря за съветите, утре се захващам с проблема. А за Опелите определено не са боклуци, имал съм 4 преди този , но не са били 4х4.

            Поздрави!

            Коментар


            • #96
              До: Малко помощ за хъбове може ли

              Първоначално публикуван от plamo777 Преглед на мнение
              Благодаря за съветите, утре се захващам с проблема. А за Опелите определено не са боклуци, имал съм 4 преди този , но не са били 4х4.

              Поздрави!
              Само че петия ти Опел е роднина с другите четири спрямо мотора и емблемите на купето.
              До там-а,и на волана има емблемка.
              Порови в раздела,загубеното ти време ще се компенсира спрямо наученото многократно...
              Караш японец с немски мотор,събиран в Англия.Плюсове и минуси колкото искаш,глобализация...
              За мен плюсовете са повече,пета година го търкалям къде ли не...
              Чух и генерализирани отрицателни мнения,защото било "Опел" който гниел и бил боклук...,преживях ги-никого не убеждавам,преди Фронтерата кола повече от година/максимум година и половина/ не съм имал.Жипката ми е 23-25 бр. подред машина в къщи...
              Имайки се предвид,че не консумирам състезания и хард тестове,за другите моменти ми е вярна дружка перманентно...

              Коментар


              • #97
                До: Малко помощ за хъбове може ли

                Първоначално публикуван от plamo777 Преглед на мнение
                ....Та значи включва си, движи се нормално, но при свалени прозорци се чува относително силно щтракане като от тресчотка. Доколкото схващам звукът идва от въпросните хъбове. ...
                Не съм сигурен , че си схванал правилно на 100% . Личен опит : Имах същото "чаткане" преди време и тъкмо вече бях приготвил кинтите за ръчни хъбове , взе че ми хрумна със щангата да си проверя ходовата част. След смяна на долните шарнири ( оказаха се разбити и двата) , пукането за мое учудване изчезна . На един по-късен етап си разглобих и автоматичните хъбове , които се оказаха в перфектно състояние ...поне за сега ( пу , пу ! ) .
                Та съвет от мен : не почвай от скъпото . Провери си първо цялата ходова част - пък и няма да ти е излишно , дори проблема да е в хъбовете .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #98
                  До: Малко помощ за хъбове може ли

                  Благодаря за всички мнения, още не ми е останало време да стигна до проблема, на 2Н нямям никакави проблем. Но прочетох доста и съм доволен от новата придобивка. Вече първо ще чета повече преди да питам . И дано следващите въпроси да са в други теми от типа на: как да си повдигна малко любимата Фронтерка, или каква лебедка да си сложа , но живот и здраве да посабера малко парички. Лека и успешна седмица на всички.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X