Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против интеркулер на TLC70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За или против интеркулер на TLC70

    колеги ,бързо да сваляте шнорхели,лебедки ,амортисьори и каквото още там сте набутали благодарение на невежеството си!!! монтажа на подобни екстри е строго непрепоръчителен от производитела и води да понижаване капацитета на автомобила!!!

    ...аз започвам още днес и утре пускам всичко за продан,ако има мераклии...
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • #32
      До: За или против интеркулер на TLC70

      Това което имах желание да кажа е, че тунинга на двигателя е малко по-сложен , но не е невъзможен.Емперично сигурно и ще се достигне до някакъв положителелен резултат , но след доста изпитания по типа опит-грешка.По вероятно след монтирането на интерколера резултата ще бъде -спъната в диапазона ниски и средни, на високи обороти ефектът най - вероятно ще е имагинерен,т.е-задкормилното устройство ще си мисли че машината му върви повече.След което последва естесвено разчовъркване на помпата, защото по пътя на логиката-вкарахме много въздух сместа обедня-последва обогатяване, след което отзаде бълва черни талази при всяко подаване на газ, разхода лекичко подскача на горе, но важното е че сме с тунинг и сега" джипа ни наистина върви".
      успех

      Коментар


      • #33
        До: За или против интеркулер на TLC70

        Уважаеми колега, мога ли да ви попитам какво общо има интеркулерът с повишаването на обема въздух, че да има нужда от още хранене с гориво?
        Моля да ме просветлите.
        Последно редактирано от huko; 07-03-09, 13:42.
        Зима иде

        Коментар


        • #34
          До: За или против интеркулер на TLC70

          Уважаеми колега Huko,
          интерколера охлажда въздухът постъпващ от турбината към смукателният колектор, тъй като за жалост се загрява и увеличава обемът си.Чрез охлаждането се цели намаляване на обема на въздухът, като по този начин ще се подаде повече обемни единици въздух към двигателя.Така чрез корекция на горивото, спрямо постъпващият въздух се получава допълнително мощност.Ако не коригирате горивото, няма да получите нищо, или поне нищо кой знае какво, или нищо което да ви радва особенно, защото прекалено бедната смес води до пагубни последствия за двг/то което малтретирате.Съжалявам, но понятията които ползвате са ми непознати.Предполагам че под "интеркулерът намалява температурата на газовете от изходящия колектор", имате в превид че намалява темперарурата на изгорелите газове в изпускателният колектор, "пред турбото"-проблем няма кой да върти въпросното турбо, а нататъка наистина не го разбирам.Явно не съм чел и не съм се цапал достатъчно.Понижаване на температурата? в горивната камера?-некачествено горене!Безсмислица.

          Тъй като ми се вижда безсмислен по-нататъшният спор, смятам да спра да отговарям по темата.

          Коментар


          • #35
            До: За или против интеркулер на TLC70

            Съгласен съм, че спорът е безпредметен. Особено като се има пред вид, че говорим за двигател без никаква електроника и доста ограничени възможности за настройка. Единственото, което смятам, че може да наклони везните в една или друга насока е това, някой да направи Дино тест преди и след монтаж на кулер по един или друг начин. Лошото е, че двата теста ще струват около 160 лева и не вярвам някой да го направи...
            Дотогава си оставаме само с догадки и субективни мнения.
            Зима иде

            Коментар


            • #36
              До: За или против интеркулер на TLC70

              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
              Уважаеми колега Huko,
              интерколера охлажда въздухът постъпващ от турбината към смукателният колектор, тъй като за жалост се загрява и увеличава обемът си.Чрез охлаждането се цели намаляване на обема на въздухът, като по този начин ще се подаде повече обемни единици въздух към двигателя.Така чрез корекция на горивото, спрямо постъпващият въздух се получава допълнително мощност.Ако не коригирате горивото, няма да получите нищо, или поне нищо кой знае какво, или нищо което да ви радва особенно, защото прекалено бедната смес води до пагубни последствия за двг/то което малтретирате...


              Тъй като ми се вижда безсмислен по-нататъшният спор, смятам да спра да отговарям по темата.
              Колега, тук сме се събрали да общуваме. Да обменяме знания и опит и ако може, да си помагаме. Един знае в една област повече, друг в друга. Така че айде да не се сърдиме.
              Конкретно по темата: По горе казаното го разбирам и съм съгласен с теб. Хайде обаче, да отбележиме следното: На всички ни е направило впечетление че през студените месеци колите имат повече мощност. Същото се отнася и за летните месеци когато двигателя е все още студен. Това се обяснява със студения въздух който се засмуква от смукателя, и студените въздуховоди и корпус на турбината, компресора и колектора. Комбинацията от топъл атмосферен въздух, загрял мотор и всичко около него, и загрял корпус на турбокомпресора, повишават температурата на входящия въздух, намаляват неговата плътност, и от там по малко горене, и по малко мощност. Допълнително самото сгъстяване на въздуха, вдига неговата температура. Та в тая връзка, мисля че, ако монтираме един междинен охладител, може да направиме колите си да вървят така, както вървят когато са студени. Ще получиме по добро изгаряне, без да подаваме повече гориво. Допълнително би трябволо да имаме и по добро охлаждане на мотора. Разбира се тези резултати ще се получат само при идеални условия, тоест ако всичко е изработено както трябва.
              Поздрави.

              Коментар


              • #37
                До: За или против интеркулер на TLC70

                Докарах две тойоти от австрия и имаха монтиран допълнително интеркулер пред водния радиатор.Явно и там са преценили че така е по удачно.
                Предимството на кулера се усеща като запънеш джипа в балкана.
                Прикачени файлове
                тел.0878908334-ИВО:roll:

                Коментар


                • #38
                  До: За или против интеркулер на TLC70

                  Смятах да не пиша повече, ама....
                  Андро 160,
                  с интерес следя проектите ви и ги намирам за интересни и разумни.Кефят!
                  Възхищавам се на хора като вас.
                  Колега musko1 , поглеждали ли сте турбините на докараните от вас превозни средства-те оригиналните ли са, а сваляли ли сте им ГН помпи да ги сложите на стент?С какви гориворазпръсквачи са?
                  Принципно съм напълно съгласен, но за жалост освен интерколер, ще трябва подмяна и на турбина , която да е с по-голяма производителност, и т.н....
                  Просто само с колера ще се увеличи съпротивлението след турбината, тя ще се развърта по- трудно, от където търсеният ефект няма да е налице.Sorry!
                  Няма безплатен обяд

                  Коментар


                  • #39
                    До: За или против интеркулер на TLC70

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    ...Принципно съм напълно съгласен, но за жалост освен интерколер, ще трябва подмяна и на турбина , която да е с по-голяма производителност, и т.н....
                    Просто само с колера ще се увеличи съпротивлението след турбината, тя ще се развърта по- трудно, от където търсеният ефект няма да е налице.Sorry!
                    Няма безплатен обяд
                    Принципно не малко реномирани фирми предлагат както само интеркулери, така и интеркулер + турбина + генерация за послеващо вграждане. Имах удоволствието да се запозная и разговарям с водещ инженер на една от най-добрите австралийски компании в момента и смея да твърдя, че хората знаят какво правят...

                    Коментар


                    • #40
                      До: За или против интеркулер на TLC70

                      Колега kikimora

                      Имам един въпрос . Моля споделете с нас на какво базирате вашия негативен вот
                      към поставянето на интеркулър на тлк 70 серия? Опит ли , познания по ДВГ ли какво ?
                      flash-gsm team

                      Коментар


                      • #41
                        До: За или против интеркулер на TLC70

                        Мисля че съм си изказал мнението аргументирано.
                        Ако не сте го приели , изкажете се и вие по аналогичен начин.
                        Останалото е заяждане на дребно и можем да си говорим докато ни заболят пръстите, но няма , споко.
                        Просто доскучава.

                        Коментар


                        • #42
                          До: За или против интеркулер на TLC70

                          С монтирането на турбина се цели да се повиши количеството въздух подавано към двигателя . Същото се цели и с поставяне на куулер . Вярно е , че инженерите на производителите са правили безброй сметки и изпитания , докато заложат точния компресор , точния куулер/или хич куулер и хич компресор/ , точните въздуховоди и към тоя въздух прибавят точното количество нафта .
                          Не вярвам някой от четящите да кара чисто нова 70ка . Не вярвам турбините на старите ни 70ки да са с фабрични и по-добри показатели . Т.е. постъпващото количество въздух е по-малко от изчисленията на заводските инженери . Можем да го повишиме с куулер , можем и да го редуцираме с кофти куулер/малък или замърсен-ще пуши черно от ауспуха/ , а може и да прекалиме с подаването на въздуха /т'ва последното си е равно на бедна смес и отзад пуши бяло/ .
                          Аз ще пробвам с чист куулер от кола с двигател около 2,5литра .
                          Не съм капацитет , моля коментирайте без епитети .
                          Благодаря за вниманието !
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • #43
                            До: За или против интеркулер на TLC70

                            Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                            С монтирането на турбина се цели да се повиши количеството въздух подавано към двигателя . Същото се цели и с поставяне на куулер . Вярно е , че инженерите на производителите са правили безброй сметки и изпитания , докато заложат точния компресор , точния куулер/или хич куулер и хич компресор/ , точните въздуховоди и към тоя въздух прибавят точното количество нафта .
                            Не вярвам някой от четящите да кара чисто нова 70ка . Не вярвам турбините на старите ни 70ки да са с фабрични и по-добри показатели . Т.е. постъпващото количество въздух е по-малко от изчисленията на заводските инженери . Можем да го повишиме с куулер , можем и да го редуцираме с кофти куулер/малък или замърсен-ще пуши черно от ауспуха/ , а може и да прекалиме с подаването на въздуха /т'ва последното си е равно на бедна смес и отзад пуши бяло/ .
                            Аз ще пробвам с чист куулер от кола с двигател около 2,5литра .
                            Не съм капацитет , моля коментирайте без епитети .
                            Благодаря за вниманието !

                            Колега аз сам поставил кулер от БМВ 2.5 тдс и съм много доволен.Мотора стана по мощен в ниските но аз сложи турбо от 2.5тд на тойота

                            Коментар


                            • #44
                              До: За или против интеркулер на TLC70

                              Няма го моя интеркулер още...някъде се загуби по пътя...или не пих една студена вода...
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар


                              • #45
                                До: За или против интеркулер на TLC70

                                А ти от къде го поръча?И от каква кола е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X