Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

    Това е продължение на темата "Чукане при качване на баир". Защото вече не само чука но и през ауспуха излиза пара като от локомотив. И маркучите на водата къркорят. Да припомня, чукането се чува само при рязко форсиране или катерене на баир.

    В двата сервиза в които ходих не могат нищо конкретно да ми кажат като причина. Искат да отворят двигателя.

    Но отворят ли го, каквото и да е там, то трябва да се прави веднага, защото никой сервиз няма да чака месец докато намеря частите. А тук, в Търново, са много скъпи.

    Затова търся някой колега от района на Велико Търново/Горна Оряховица с опит, да помогне да свалим главата и да видим какво е.

    Има ли нещо специфично, сложно? Може ли да се направи навън? Не съм свалял никога глава.

    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

    А с кой мотор е да кажеш?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

      2.4i с газ и twinspark система.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...69&postcount=1

      Коментар


      • #4
        До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        2.4i с газ и twinspark система.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...69&postcount=1
        Продължавам да вярвам, че Нисана е здрава и надеждна машина. И че ще се справя с ваша помощ.

        Коментар


        • #5
          До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

          Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
          Това е продължение на темата "Чукане при качване на баир". Защото вече не само чука но и през ауспуха излиза пара като от локомотив. И маркучите на водата къркорят. Да припомня, чукането се чува само при рязко форсиране или катерене на баир.

          В двата сервиза в които ходих не могат нищо конкретно да ми кажат като причина. Искат да отворят двигателя.

          Но отворят ли го, каквото и да е там, то трябва да се прави веднага, защото никой сервиз няма да чака месец докато намеря частите. А тук, в Търново, са много скъпи.

          Затова търся някой колега от района на Велико Търново/Горна Оряховица с опит, да помогне да свалим главата и да видим какво е.

          Има ли нещо специфично, сложно? Може ли да се направи навън? Не съм свалял никога глава.

          Благодаря предварително.
          На вън може, но да е хубаво времето. Работата е рутинна за професионалист, с професионални инструменти. Проблем може да се окажат болтовете на главата. Шестограм, или звезда, или нещо друго. Има риск от заобляне или скъсване на болт. Болта на шайбата на коляновия вал (ако се сваля) също изисква професионален подход. Белези на центровката. И един куп други, за които се иска рутина и инструменти. Без наличие на горните условия не те съветвам да се захващаш. Още повече, че в два сервиза, професионалисти не се наемат с категорични мнения. Може да се окаже най елементарното, като гарнитура и клапани, за които не се иска търсене и разкарване.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

            Ако сваляш главата задължително на шлаиф и ако има покрай теб маистор да провери и блока да не е леко крив.Аз с един приятел 2пъти сваляхме главата докато пробвахме и разбрахме че и блока е малко крив (няма да казвам как го шлайфахме че ме е срам)но ако има и в блока през няколко месеца ще сменяш гарнитура.Все пак отиди на сервиз(аз препоръчвам)защото ще имаш и проблем с наместването на оптегача на веригата(трябва да сваляш капака отпред)също голям таш.к е наместването на превода към делкото(за да стане малко го побългарявахме)Каквото и да решиш успех
            [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

            Коментар


            • #7
              До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

              Първоначално публикуван от for_ex Преглед на мнение
              Ако сваляш главата задължително на шлаиф и ако има покрай теб маистор да провери и блока да не е леко крив.Аз с един приятел 2пъти сваляхме главата докато пробвахме и разбрахме че и блока е малко крив (няма да казвам как го шлайфахме че ме е срам)но ако има и в блока през няколко месеца ще сменяш гарнитура.Все пак отиди на сервиз(аз препоръчвам)защото ще имаш и проблем с наместването на оптегача на веригата(трябва да сваляш капака отпред)също голям таш.к е наместването на превода към делкото(за да стане малко го побългарявахме)Каквото и да решиш успех
              OK, прави сте. Прегледах ремонтното ръководство за Нисана, има дузина неща, които не разбирам, добре е човек с опит да го прави. Уговорил съм другата седмица да го закарам на майстор, ще купя като начало гарнитурата.

              Коментар


              • #8
                До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

                Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                ...
                ще купя като начало гарнитурата.
                Не бързай да купуваш. Не се знае каква дебелина ще ти трябва.

                Коментар


                • #9
                  До: Нужда от помощ с ремонт на двигател на Терано 1

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Не бързай да купуваш. Не се знае каква дебелина ще ти трябва.
                  за по сигурно изчакай с частите а колкото до гърнитурата естественно наи дебелата защото не се знае колко пъти е шлайфана главата преди теб а за частите и цените им мога да ударя рамо ако са ти по изгодни естественно 0893830003
                  Човек се учи с много практика:D

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X