Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да знае някоя траялка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да знае някоя траялка?

    Знам че при Еди има ... ама не ми се купува нов преди да съм опитал.

    Някой да знае някоя да се продава?
    Или дори да не се продава - искам да разгледам някой мотор за траял.
    Чувах че двама пичове от София - около Красно село/поляна са си взели и карат. Някой да ги познава?

    Насочете ме на някъде, моля!

    Някой отзиви да даде ...
    Нещо!
    Светлина в тунела искам

  • #2
    Имаме траялка ГАС ГАС -250
    В началото е голям купон после като надобрееш стават кофти травми както и поражения по мотора Ако си намислил да се занимаваш сериозно си струва иначе след някое по тежко захлупване бързо се отказваш сам Тъпото е че в БГ няма традиция в този спорт и няма кои да те отвори на номерата

    Пробваи първо с колело и ако ти е интересно тогава купуваи траял
    частите са им като на другите мотори Наи много се криви предница кривка и ауспуха при ударите и таркалите
    Като ги гледаш по Евро спорт или АВ-мотърс е лесно.... същото като Пастрана както прави двоиния бак-флип В реални условия обаче много боли

    Коментар


    • #3
      Имаме траялка ГАС ГАС -250
      а бе петре ..бива ли да не кажеш до сега

      коя година горе долу е модел

      между другото
      карането на триалка на пръв поглед изглежда много лесно -но но е баш тъй
      има специфични челъми
      и по различна техника на каране

      свиква се сравнително бързо
      но...задължително с цената на поне няколко падания щото тя реагира доста по различно на някои команди,от нормалните мотори
      "дърпането " на двигателя също е много различно тегли най вече и само от много ниски обороти-после и да я форсираш...все тая
      виж от ниски тегли и не само тегли ами не ги и разваля по къвто и баир да я бутнеш е...поне първите метри иначе на продължителни качвания не е добре щото маховика падне ли му инерцията много и вече не тегли мотора а те всъщтност като коне са слаби 21до 25коня са най мощтните и масови 250-280 кубикови двигатели
      въртящият момент също не е прекалено голям но е стабилен и от много ниски обороти най вече заради ОГРОМНИТЕ маховици които са им сложени
      нямат и система за промяна на височината на испускателният отвор т.нар POWER VALVE /KIPS.YPVS.ATAC/ И др, за това и не вдигат много обороти и мощтност
      на ниски обаче работят много стабилно и цял ден могат да патъркат на оборот че си имат и вентилатори на радиаторите и като позагрее си охлажда
      обикновенно са с 6 скорости като първите 3 се водят работни а следващите 3 -4,5,6 та са "транспортни за придвижване от един участък до друг
      обикновенно се ползват 3 та може и 2 ра за по спънато като мотора направо си тръгва на 3 та и то със ряз
      дори ако пробваш например да я загасиш като пуснеш рязко съединителя на 3 та и на оборот-мотора не гасне даже като го бях направил това бях хванал и предната спирачка гумата задната просто взе да си буксува лекичко в такт с оборотите и мотора леко подскача е..говорим на горска почва на асвалт ...не знам как ще е
      иначе бачкат много тихо икономични са и много леки
      което между другото е в такава степен че чак гумите нямат добър контакт и не държат ако не са БАЯ спуснати иначе много се пързаля
      повечето са и с хидравличен съединител
      а по двигателя най често никога нищо не се пипа в продължение на мнооого години другите неща се скапват по бързо отколко двигателя
      сега взеха да пускат и 4 тактови модели
      монтеса понеже ползва двигатели от хонда та новата им триалка е с двигател който като конструкция е взет от срф250 но е с 3 клапана в главата поне по моя информация и със инжекцион-тва вече 100% сигурно
      шерико имат пък 4 т триалка с двигател на ямаха 250 крос естественно попреработен

      още много работи могат да се кажат за тези машинки щото са много интересни ама аре да не досаждам иначе и на мен ми е суперррр мерак но ги няма в българия а и държат цена и на запад дълго време макар че чисто нови са сравнително евтини
      6-7000 до към 8000 мисля че са най скъпите чисто нови
      втора ръка гледам из австрия чат пат се намира някоя по за 3-4000лв на няколко години
      от испания могат да се докарат най много и най евтини щото там най много ги карат а и там си ги правят де
      и гас гас и монтеса са си испански фирми
      БЕТА малко по отскоро ги правят в сравнение с монтеса например но триалките на бета от 90те години на сам са от водещите
      бетите са си и с техен си двигател както и гас гас а монтесите са с двигател HRC HONDA обаче не съм сигурен дали се намират части за тях от дилърите на хонда

      ...еее то стана като статия за списание офф роад бг

      между другото понеже не си намерих триалка то КДХ са ми до някъде за това го ползвам защото КДХ220 е всъщтност преработен КДХ200 така че да стане нещо като триалка

      защото иначе вървенето на 216 то /всъщтност толкова кубика е модела 220/ е същото като на 200то даже на високи обороти по не се реже но от ниски работи по спокойно,карбуратора му е много по малък "триал" модел и може да се кара и от по дърти ендуристи с цел разходки
      докато спортият 200R си е по рейсър

      за това и кдх са го ползвам на вместо триалка като има и бонус -седалка обаче пък тежи -колкото почти две триалки

      сега на бухово имаше участник с триалка -фантик но точно този модел се води не спортна триалка а по любителска и за разходки и е с въздушно охлаждане произвежда се много години без изменения

      -между другото-Яамаха имат също оригинален модел за триал но се произвеждаше до към... 96 та година ако набарате такава
      пак не е зле с алуминиева рама си е много готина TY250 се водеше майче от 93 та до 96 та май е този модела по модерният с алу рамата
      само че едва ли ще го намерите щото беше много по скъпа от европейските си аналози и не са продадени много бройки даже по едно време бяха почнали да ги подаряват рекламно на състезания в европа
      цената и в щатите 94 та някъде бе почти 8000 долара
      поне според списание дирт райдър от онези години което имам в колекцията си статията бе озаглавена "FOR RIICH AND FAMOUS"
      или нещо такова пазя си я мога да я сканирам
      а в същото време европейските -почти на половин цена
      хем с тях карат шампионите в тези дисциплини

      лично аз бих ви препоръчал ако си търсите да си търсите -"монтеса"
      с хонда двигателите и то модела 250 имат и по големи 280 че и 320 ама те вече май "рипат " в повечко ако се ползват и за ендуро може би ще са по добре
      ханес механика на австрийците има 250 монтеса -бил е и шампион по триал на времето и каза че по големите кубици и той не можел да ги кара

      Коментар


      • #4
        Eми тои вече една година е в гаража Карахме го десетина пъти и не ни останаха здрави места по пищялите
        После брат ми скочи от едни скали и го смаза
        Сега е боядисан и въстановен ама няма кои да го досглоби
        Наи гадното е смраднята му на дву-тактова смес

        Това дето си написал горе е така 250сс е доста мощен При добро желание можеш да обърнеш кантара и на 3та Нашият е с 6 скорости и катери доста добре баири

        97година е...........взехме го на маитап затова не съм ти казвал

        Коментар


        • #5
          Тук в Сопот има един човек на име Йовко !
          Той по принцип е монтьор и като съм ходил до тях съм виждал една траялка, която според мен не е лоша за начинаещ само незнам дали я държи още и дали я продава, ако желаеш мога да ти дам номера му на ЛС да го питаш за повечко подробности
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #6
            намерили сте кого да плашите с падане
            И сърдечно благодаря за инфото!


            @Different_Soul - прати ми телефона на тоя човек, в понеделник и без това ще минавам през Сопот. Нищо не пречи да се отбия.

            @PETER BLIZNAKA - Срамота е, ама още не съм ви влизал в магазина. Колкото пъти реша да дойда все тръгвам с куция крак и нещо става. Трябва да дойда на място да говорим, хем да си поръчам разни работи за мотора.

            Коментар


            • #7
              Срамота е, ама още не съм ви влизал в магазина. Колкото пъти реша да дойда все тръгвам с куция крак и нещо става. Трябва да дойда на място да говорим, хем да си поръчам разни работи за мотора.
              а така направо е срамота
              петър е отворил нов страхотен магазин наскоро бях там и се почуствах като дете в сладкарница
              има над 150 кормила в наличност
              дискове за спирачки ...и тн и тн
              ся се оказа и триалка че има в задният двор

              Коментар


              • #8
                Re: Някой да знае някоя траялка?

                Здравейте, до като сърчвах форума за "траял" ми излезе тази тема и съм доста приятно изненадан, че все пак имало мото трайъл на родна земя Та гледам, че темата е старичка и искам да попитам в момента някой дали се занимава с мото трайъл, дали вече има да се продават мотори в България ( чувал съм за няква ВЕТА в София), както и дали има хора които биха искали да карат и да се сдобият с мото траялка? Тъй като аз карам байк трайъл в момента ми е интересно също дали са сходни техниките на катерене, слизане и тн. с мотора. Аз примерно бих пробвал и мото трайъл, както доста байк трайълджий в чужбина , но дали ще има с кой да карам и да обменям опит и тн. Също ми е интересно мотора за трайъл има ли някаква по-специфична геометрия като например изнасянe центъра на тежеста по на високо както при колелото за трайъл и окачването какво е, смисъл меко, трърдо с бърз или бавен рибаунд? Колелата са с твърди отвсякъде
                Благодаря предварително! Всъщност ми е много интересно, с удоволствие бих се пробвал на мотор
                Последно редактирано от Gh0s7; 19-02-07, 23:53.
                [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                [/URL]

                Коментар


                • #9
                  Re: Някой да знае някоя траялка?

                  бе вече има тук таме по някоя триалка
                  Еди ми спомена че е продал 1 -250 ка и има и една 125 в момента в наличност

                  между другото дано се появят още няколко като тебе и съм намислил да направим и шампионат по триал
                  ..вече даже обмислям трасето

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Някой да знае някоя траялка?

                    Еее, ми перфектно, все пак се развива в България, което е по-важното А идеят с шампионата е чудесна, особено ако хората които имат сега мотори, карат и тренират редовно, а трасето.. лесна работа според мен ако стиловете при мотора са както бри байка ( natural - по каманаци, дървета и всичко др естествено; street - в града, по ръбове, огради, парапети и тн. ; race - по палети, макари, стълби, варели, автомобили и др. ) може да се направи някои outdoor с мн камъни и примерно от време на време палети и макари и разни др. Ама май много се размечтах, а и има време Ами щях да питам, някои знае ли, този мотор който е останал 125сс при Еди какви пари и кой модел е


                    offtopic: Между другото, ако на някой му е интересно и иска да види трайъл с байк, ето едно крато видео от четвъртото за 2006-та състезанието по трайъл, провело се в в Русе. http://www.vbox7.com/play:a16ac214
                    [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                    [/URL]

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Някой да знае някоя траялка?

                      евала за клипчето
                      да такива работи ги гледахме преди по евроспорт и цъкахме
                      е го сега у БГ вече
                      при мото варианта стиловете са по други ама като цяло същата работа-само че трябва да се синхронизира и с управлението на двигателя съдинителя и тн освен положението на тялото и подобни приоми..а бе -като за момчетата от клипчетата -фасулска работа
                      -шегувам се няма да е толкоз лесно ..но предполагам ще се оправят за не много време


                      що се отнася до триалките при еди
                      -мисля че са 7-8000лв при това ги дава и на изплащане до 6 години с 10 тина % първоначални -ако не се лъжа нещо де

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Някой да знае някоя траялка?

                        ето я бетата която я имат в момента


                        лично аз ви препоръчвам обаче 250 модела..по принцип той си е баш това което требе изглежда точно по същият начин но е 250кубика-нямат го в наличност но могат да го докарат за няколко дни доколкото разбрах

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Някой да знае някоя траялка?

                          Първоначално публикуван от ®yMeH Преглед на мнение
                          ... ама не ми се купува нов преди да съм опитал.
                          Същата работа , но идеята с лизинга е добра всъщност... ако разликата в цената м/у 125сс и 250сс не е почече от 2000лв. , тоест 250сс да дойде към 9-10 бона ( +10% = 10-11k лв. ) и примерно за 5 години, се получава под 200лв. на месец . Смисъл, не са много малко като за учащ За това, ако се надъхам много, бих потърсил нещо втора ръка в ebay например, за около 4-5000лв. като до тогава мисля да си карам колелцето

                          Иначе клипчета от типа на http://www.youtube.com/watch?v=V8tim7fqMJI , гледам си карат из града, правят доста трикове дето и с байк стават ( не траялски, ми за дърт и стрийт примерно), дори и на скейт паркове карат... а и че се мятат с траялки по дъртове дори и 360-та въртят а до колкото знам с МХ не въртят градуси, аз именно от това видео се запалих де
                          [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                          [/URL]

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Някой да знае някоя траялка?

                            на 250 то цената е около 7-8000
                            125 то и то е толкова една идея по евтино ..питай еди за повече подробности

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Някой да знае някоя траялка?





                              ива ни се кара че разискваме триалките в друга тема -и с право-за това тия снимки -тук

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X