Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолети АРКУС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолети АРКУС

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Куршумът на 9 Пара е 9.02 мм., а на Макаров е 9.3 мм. Минава спокойно през цев за 9 Пара.
    Няма такъв смях.
    Виж 9 пара може да се изстреля през цев на макаров, но обратното дъпжа да го видим всички

    Коментар


    • От: Пистолети АРКУС

      Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
      Няма такъв смях.
      Виж 9 пара може да се изстреля през цев на макаров, но обратното дъпжа да го видим всички
      Говорим за куршума. Изстрелва се след като се модифицира патронника защото 9х18 не влиза в патронника на 9х19 или 9х17.
      По-дебел е за да ти се изясни преди да се смееш. Правено е и работеше без проблем.
      А 9 пара не може да се изстреля през Макаров без интервенция на патронника. Поне аз не бих опитвал.
      9х19 е изстрелван през ТТ по погрешка без последствия.

      П.П. Тези работи не ги пише в Гутъл, трябва практика
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Пистолети АРКУС

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        А 9 пара не може да се изстреля през Макаров без интервенция на патронника. Поне аз не бих опитвал.
        9х19 е изстрелван през ТТ по погрешка без последствия.

        П.П. Тези работи не ги пише в Гутъл, трябва практика
        Държа да говидя това с ТТ в калибър 7,62 и ти да си зад пистолета

        Коментар


        • От: Пистолети АРКУС

          Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
          Държа да говидя това с ТТ в калибър 7,62 и ти да си зад пистолета
          Няма да го видиш това при мен
          Много експерименти съм си правил на младини, но има граници които не прекрачвам.
          Както писах изстрелян е по погрешка на състезания. разбрали са по гилзата. Не е масова практика.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Пистолети АРКУС

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Няма да го видиш това при мен
            Много експерименти съм си правил на младини, но има граници които не прекрачвам.
            Както писах изстрелян е по погрешка на състезания. разбрали са по гилзата. Не е масова практика.
            Чичо някои неща се учат на теория, други с теория практика и опит, а трети само с опит.
            Въпрос: кой знае и е научил повече ползвайки една от описаните три методики?
            П.П. Неможеш да прекараш през цев 7,62 куршум с калибър 9 мм
            Виж през по голямото може да мине по малкото.
            П.С. Приличаш ми на един човек от един друг форум дето се мъчеше да ми обясни как имало РПК в калибър 7,62х39 на която двуногата е била монтирана отзаде.
            Накратко продължавай да си вярваш защото в патроника гилза от 9х19 ще влезе и до там.
            Добре е да погледнеш колко дават минимална и максимална дължина за 9х19 и колко е дължината на гилзата на 7,62х25.
            ЗАБЕЛЕЖКА: За да не се мъчиш ще ти кажа осреднено 29,4 мм
            Продължавай да си вярваш, че си от знаещи и можеши.

            Коментар


            • От: Пистолети АРКУС

              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
              Чичо някои неща се учат на теория, други с теория практика и опит, а трети само с опит.
              Въпрос: кой знае и е научил повече ползвайки една от описаните три методики?
              П.П. Неможеш да прекараш през цев 7,62 куршум с калибър 9 мм
              Виж през по голямото може да мине по малкото.
              П.С. Приличаш ми на един човек от един друг форум дето се мъчеше да ми обясни как имало РПК в калибър 7,62х39 на която двуногата е била монтирана отзаде.
              Накратко продължавай да си вярваш защото в патроника гилза от 9х19 ще влезе и до там.
              Добре е да погледнеш колко дават минимална и максимална дължина за 9х19 и колко е дължината на гилзата на 7,62х25.
              ЗАБЕЛЕЖКА: За да не се мъчиш ще ти кажа осреднено 29,4 мм
              Продължавай да си вярваш, че си от знаещи и можеши.
              Много пишеш, малко четеш.
              За трети и последен път ще пиша.
              Станало е на състезания по стрелба с бойни пистолети. ТТ и Валтер П 38.
              Това съм го чел, затова го пиша. Не го препоръчвам на никой.
              Впрочем колко съм чел, колко знам и колко мога аз си знам.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Пистолети АРКУС

                Препоръчвам ти да америш един патрон 9х19 и да го сравниш с 7,62х25 мм визуално.
                След сравнението виж една гилза от 9х19 до къде ще стигне на патрон 7,62х25 мм. След това въпросната гилза 9х19 я постави в цевта на ТТ и за завършек опитай се да вкараш патрон 9х19 в цев на ТТ в калибър 7,62 х25 мм виж дали ще заключи цевта без да блъскаш затвора и също така да не си набил куршума на вътре.
                Забележка + въпрос:
                Какво ще имаш при поставен патрон в калибър 9х19 в патронника на ТТ в калибър 7,62х39 мм горене или детонация, ако куршума е набит яко в гилзата и какви ще са последствията.
                П.П. Виж ако ми беше казал, че през цевта на Валтера си изстрелял патрон за ТТ съм склонен да го вярвам, но щях да задам друг въпрос.

                Коментар


                • От: Пистолети АРКУС

                  Тука съвсем на ловджийски лакърдии го подкарахте. 9х19 през ТТ, какво следва .45 през калашник?

                  Коментар


                  • От: Пистолети АРКУС

                    Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                    набил куршума на вътре.
                    Сам си си отговорил как е станало.

                    П.П. Бих ти отговорил какво става при стрелба с такива патрони с набити куршуми от многобройно лентоване в пълнителя и по-слаба кернировка на гилзата, както и при заседнал в цевта куршум и повторен изстрел с нормален патрон при пистолетите /не при дългоцевните/, но смятам да приключа. Който не вярва - да не чете.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Пистолети АРКУС

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Сам си си отговорил как е станало.

                      П.П. Бих ти отговорил какво става при стрелба с такива патрони с набити куршуми от многобройно лентоване в пълнителя и по-слаба кернировка на гилзата, както и при заседнал в цевта куршум и повторен изстрел с нормален патрон при пистолетите /не при дългоцевните/, но смятам да приключа. Който не вярва - да не чете.
                      Виж човеко в един пост преди твоя ти дадоха отговор и ти доказаха нещо, а ти сам за себе си се сети какво... Междо другото хората, които разбират, от въпросните твои постове разбраха, колко достоверни и компетентни може да са твоите писания.
                      За набит куршум в цилиндрична гилза не е толкова проблемно ако ще се стреля през съотвеката за него цев, защото минималния коефициент за осигурова е 1,3 т.е.ще се получи някакво горене, но ако е поставен в цев като на ТТ ще има детонация- взривено оръжие. Или унищжено такова.
                      7,62 х25 съм изстрелвал през цев на макаров, но какви ясове брах докато отрязя гилзата не ми се говори.
                      9х19 съм изстрелвал през макаров и няма проблем.
                      П.П. добре е да поразглобиш някой патрон, да поогледаш гилзата , да я срежеш, да и замериш дебелината на стените на различни места, да се позанимаваш малко с презареждане на патрони за нарезно + да се запознаеш що е изстрел и периодите на изстрела и т.н.
                      Последно редактирано от ORKA_71; 13-06-19, 05:20.

                      Коментар


                      • От: Пистолети АРКУС

                        Колеги, търся пълнител за Аркус 98 или такива от други пистолети, които стават на Аркуса.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Пистолети АРКУС

                          Сложна работа

                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолети АРКУС

                            Като прлофил стават от берета 92 ; ЧЗ 75/85 сигурно и от доста други . Вече как ще подава с тях и къде ще дойде засека на ключалката трябва да се пробва .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Пистолети АРКУС

                              Не знам... Тея които си ги изброил са ок за Аркус 94 и 98 ДАК (искат пилене на зъба за заключване). Дръжката на 98 ДА е по-дълга и изброените най-вероятно ще дойдат къси.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолети АРКУС

                                Без пробване няма да стане .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X