Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик детонации Форестер(Субару)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Датчик детонации Форестер(Субару)

    А ,как ще сменям колата,шегувам се ,това да не е жената (шшшт)
    "Но си мисля че просто оригиналният датчик е нещо прекалено чувствителен."-и аз мисля ,че е това,защото в единия линк ,който даде за Subaru Forester Knock Sensor -Bosch F6020-184612 точно това казват-че е по-нечувствителен!И вероятно моя работи,но е много чувствителен за нашите горива
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #17
      До: Датчик детонации Форестер(Субару)

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      Ако пак я даде грешката,ще меря и на буксата на компа.
      С една дума все пак не си действал по процедурата?

      Не мисля, че има проблем с "чувствителност", защото детонации или има, или не. Провери всички връзки, както е дадено - от страна на датчика, от страна на компютъра, разгледай самите букси за окисляване, размърдай кабелите... явно е лош контакт.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #18
        До: Датчик детонации Форестер(Субару)

        Днес свалих датчика(извън градско-грешка има,чека мълчи ка'т комунист на разпит).Меря датчика (активен-маса) о.к.-570КоМ.Натискам клемата му и оппаааа-много омове та до безкрай.Ми това ще да е.Проблема -нарушен контакт (спойка) активен край датчик,ма вътре.Повечето знаят какво е пиезо елемент,мисля тук става въпрос за такъв .Много са виждали как се кирти от керамичната основа активният край .
        Ще се сменя 100% !
        Благодаря на всички !
        За мен темата е изчерпена ,моли правоимащите да решат съдбата и.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #19
          До: Датчик детонации Форестер(Субару)

          колега, интересува ме откъде мога да прочета с каква сила трябва да е стегнат кнок датчика при бмв е36, 318is, двигател М52б18 (те са 2 датчика, а на диагностика ми дава грешка в сенсор 2.
          самият датчик е с номер 12141734580 и може да се види в www.realoem.com ако има значение...
          Благодаря.


          "Ето какво съм чел за него:пиезодатчик(електронно ухо),който компа ползва за да коригира ъгъла на запалване,за най-добра работа на мотора-повече мощност,по-малък разход.
          За правилната работа на изправен такъв е важно усилието,с което той е завит към мотора(чрез болт).Четох че това усилие трябва да бъде 23.5+-2.9 Нм за Форестър.
          (поставил съм темата и в Субару форума,но за мен е важно да чуя и Вас)
          Благодаря на отговорилите и знаещите. "

          Коментар


          • #20
            До: Датчик детонации Форестер(Субару)

            Да допълня, че след смяната на датчика всичко е наред-чека млъкна.Колата си работи нормално,както и преди впрочем.

            Освен усилието на затягане, пише че е от значение и посоката на самия датчик.Силата на затягане ще е същата предполагам....
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #21
              От: Датчик детонации Форестер(Субару)

              Здравейте,

              Не знам дали може в тази тема да попитам. Реших да не отварям нова тема.

              Ако модераторите ,преценят да я преместят.

              Субару форестер последния модел на информационния дисплей излизат съобщения на немски.Някой дали знае дали може да се сменят да излизат на английски.
              Колата е на баща ми и като излезне някакво съобщение той го снима и ми го праща да го превеждам.
              Аз съм Suba от субару форума.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X