Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно техники на катерене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментари относно техники на катерене

    Кхъ-кхъ, на една от снимките гледам сте прекарали въжето директно през ухото на лепения клин... Това само за финалния рапел ли е, или ви е редовна практика? Щото ако е второто... хич не е добре
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

  • #2
    До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    Басарбово е доста приятно място , както и околностите по Ломовете , скалните църкви и Каран-Върбовка с лечебната за очите вода в манастира... ... на едната от снимките има доста приятна цепка на която с радост бих и се пробвала... с нетърпение чакам да дойде пролетта ..



    На теб допадат ли ти горенасниманите скали ?
    Да като ги гледам отдолу от ливадата.Напоследък ми става лошо от високото
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
      Евала колеги напълнихте ми душата с тези кадри.Но за да се катеря с вас трябва да сваля 20 кила излишен товар
      Пусни кучето на отделно въже и си готов с двайсетте кила !
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
        Кхъ-кхъ, на една от снимките гледам сте прекарали въжето директно през ухото на лепения клин... Това само за финалния рапел ли е, или ви е редовна практика? Щото ако е второто... хич не е добре
        Да ти кажа честно, аз съм специалист по втората част. Катеренето засега го оставям на тези,дето му разбират повече. Предполагам знаят много добре какво правят, защото това им е работата всеки ден.
        Последно редактирано от братчеда; 25-01-09, 13:19. Причина: правопис
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #5
          До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
          Пусни кучето на отделно въже и си готов с двайсетте кила !
          По тежка е пущинатабаща и е кавказец
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
            Кхъ-кхъ, на една от снимките гледам сте прекарали въжето директно през ухото на лепения клин... Това само за финалния рапел ли е, или ви е редовна практика? Щото ако е второто... хич не е добре
            Хмм, рисковано хрумване, освен ако този, който виси на клина, не е същия, който го е лепил Пък и така да е, пак е денджър!

            Коментар


            • #7
              До: Приятни места сред природата за катерене и спускане за бивак и спане на открито

              Е, не, то се вижда, че въжето е закачено на още едно място - все пак да пускаш рапел на една точка е доста ъм, как да се изразя... лайнодръпващо Ама все пак се случва и да нямаш избор...

              Ениуей, избягахме встрани от темата - като за към темата като приятно място мога да ви препоръчам село Ощава в Кресненското дефиле - гледката е невероятна, има лек офроуд и на финала му... минерална баня с топла вода!
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #8
                До: Коментари относно техники на катерене

                Все пак лепен клин си ок. Но правилата са си правила - винаги две опорни точки

                Коментар


                • #9
                  От: Коментари относно техники на катерене

                  искам да попитам,как се нарича машинката за забиване на планки,,,с какво работи,въздух ли е,или някаква пневматика,,благодаря предварително

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коментари относно техники на катерене

                    Такова чудо, като машинка за планка няма

                    Това което виждаш е или лепеният клин, или анкерен болт пред очите ти.

                    Лепеният клин се използва при спортното катерене, за осигуряване при изкачване на даден катерачен маршрут и представлява следното нещо:




                    който се поставя в предварително пробит /примерно с перфоратор/ отвор и се фиксира със специално лепило за клинове. Затов се нарича още и лепен клин.



                    Анкерен болт и планка се използват обикновенно за фиксиране на работна площадка, и повече се използва в строителният алпинизъм отколкото в спортният. Доста по-практично, лесно и бързо е да пробиеш отвор и поставиш анкерен болт на бетонно-панелен елемент, отколкото да използваш лепен клин. След работата, планката се отвива, и се използва многократно и при следващите работи, разход е само анкерният болт.



                    Въжето при използването на анкерни планки, не минава директно през ухото на планката, поради наличието на ръбове, а допълнително на планката се поставя "Майон"

                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коментари относно техники на катерене

                      много благодаря,тази машинка я гледах във филма катерача,с С.Сталоун,,,та на едно от изкачванията кадето го даваха,той използва един занитваш пистолет,така да го нарека,,,,ако знаете нешто ще сам много благодарен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коментари относно техники на катерене

                        Здравейте колеги (съфорумци), имам следният казус.
                        Трябва да извърша работа на височина 8 метра и се чудя как да я свърша. С вишка е времеемко, което е и скъпо за мен. Отделно от това в конкретният случай вишката не може да стигне до всяка точка от външна страна, а от вътрешна ептен. Ако ползвам скеле по-може да се получи, но също е времеемко, следователно скъпо. Та оптималният начин е с работа от въже.
                        И въпросът ми е, какви начини има за закрепване на въже, някак не ми се иска да пробивам по чисто нова сграда и да набивам анкери.( Какво става с оставеният анкер, тоест при дъжд или снеготопене навлиза ли вода навътре в дупката, или се уплътнява с болта. Все пак трябва да градим, а не да рушим.) Отделно, че ще трябва да ги забивам през около 2 метра, а това са около 15 дупки. Доверавяте ли се на разни неща наподобяващи трегери или солидни колони. Моля за съвети, предложения и предупреждения.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коментари относно техники на катерене

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          Доверавяте ли се на разни неща наподобяващи трегери или солидни колони.
                          :-))))))))))))

                          Ако можеш да приложиш панорамна снимка и отбележеш зоната,където искаш да работиш,може да го измъдрим

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коментари относно техники на катерене

                            Скеле е твоят вариант. Има си модулни скелета ( а не остарелите тръбни). http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...BB%D0%BD%D0%BE
                            Те се монтират за минути ( а не за часове) и работата после е по-спокойна (безопасна и спорна). Всяка площадка е с капак и стълба . На всеки етаж си има парапет (ако искаш да се вържеш).
                            Все пак е добре да покажеш за какво става въпрос.
                            Наема е поносим, ако имаш познат със строителна фирма си е символичен.
                            Успех !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коментари относно техники на катерене

                              Имам на разположение модулно скеле 6 метра, подобно на снимката. И в момента има монтирано скеле на обекта, но се получава като на снимката в линка, точно 2 метра до горният край не достигат. Става дума за измиване на прозорци на фасада. Има два реда покривни и тогава започва фасадата. До 6 метра се мият от земята, но от скеле което не е достатъчно високо не може да стане. Трябват около 2-3 метра пространство за движение. Другата уловка ,че ще има цветна градинка. А синхронизирането на няколко бригади на такъв обект си е направо късмет.( без да си пречите и спъвате работата си.) Поне аз не съм виждал.Във вторник ще пусна снимки.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X