Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камшик - бич?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камшик - бич?!

    Поръчах си камшик - бич, ама истински...

    Утре го взимам!

    От тези дето преодоляват звуковата бариера...

    Какво се прави с това?

    /филми съм гледал, има ли някакви техники със скици на движения?/

    Садо -мазо поклониците, да не се хабят с идеи, истински е!

  • #2
    До: Камшик - бич?!

    Нагледно става ли...????

    И още едно...

    Коментар


    • #3
      До: Камшик - бич?!

      Еха, голям мерак имах навремето за такъв (от филмите за Индиана Джоунс ми дойде мерака, естественно), даже се опитвах да си изплета, ама неуспешно. После в Унгария гледах супер изработки в един магазин, но цените бяха непосилни за мене та така си останах с мерака! Пак в Унгария гледах наживо виртуозни изпълнения с такъв, дълъг няколко метра бич, даже в една кръчма изпълнителя ми дръпна цигарата от устата с бича от няколко метра.
      Доста тренировки иска за такова владеене но иначе техниките за направляване на движенията на бича са подобни на тези за направляване на мухарския шнур при мухарския риболов. Най-важното е движенията да са плавни (а не резки), вложената сила да е добре премерена така че постоянно да се усеща дърпането на края на бича (някои имат възелчета на ресните на края, а други дори метални сачмички). Май е най-добре (и безболезнено) да намериш някой да ти покаже, щото по разкази и описания да се научиш, ще е трудно!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Камшик - бич?!

        Железни сте!

        Тенкю пийпъл, тенкю!

        Ако утре не съм си откъснал ушите или пръстите, ще го снимам и ще подам инфо!

        Коментар


        • #5
          До: Камшик - бич?!

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Ако утре не съм си откъснал ушите или пръстите, ще го снимам и ще подам инфо!
          За да не си откъснеш ушите слагаи каска и работи с ръкавици
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
          КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

          Коментар


          • #6
            До: Камшик - бич?!

            Хм. А има ли по-къси? За ъъъ ... по-затворени пространства.

            Коментар


            • #7
              До: Камшик - бич?!

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Хм. А има ли по-къси? За ъъъ ... по-затворени пространства.
              Да, в Нигерия е на въоръжение на полицията, много е респектиращ..виждал съм го в действие.
              Наричат го КОБОКО....

              Коментар


              • #8
                До: Камшик - бич?!

                Нищо не се гугли(((

                Коментар


                • #9
                  До: Камшик - бич?!

                  Ми като знам каква цензура е и до днес...Китай пасти да яде..
                  Трябва да имам някъде из нас ама дали ще го намеря...????

                  Коментар


                  • #10
                    До: Камшик - бич?!

                    Какви ли не неща съм искал да си купя досега, лък,арбалет,мускет и много други, ама за камшик никога не съм се сещал.Адмирации и успех с тренировкитеПредполагам,че ще е доста трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Камшик - бич?!

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Хм. А има ли по-къси? За ъъъ ... по-затворени пространства.
                      Значи, останах с впечатлението, че когато има умение, дължината не е от значение! Оня в Унгария правеше изпълненията си в една механа (винарна) на площадка около 5 - 6 квадратни метра (дансинг), а бича му беше по-дълъг от тия на клиповете. Увиваше бича около тялото си, както гимнастичките играят с лента, а след това умело насочваше края на бича към каквито си иска цели (наоколо плътно бяха разположени масите с клиентите). Какво ли не прави! Рози дърпа, предварително поставени от асистентката му по масите, свещи гаси че и цигарата ми дръпна по мое желание! През цялото време края на бича свистеше между главите на хората и с почти магическа точност поразяваше целите! Разбира се, преди началото на представлението имаше подробен инструктаж в който всички бяха предупредени че не бива да мърдат когато бича свисти над и между главите им. Пък и самия изпълнител си подбираше кои маси да "атакува", избягвайки по-нетрезви клиенти и такива дето видимо ги беше страх.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Камшик - бич?!

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Поръчах си камшик - бич, ама истински...

                        Утре го взимам!

                        От тези дето преодоляват звуковата бариера...

                        Какво се прави с това?

                        /филми съм гледал, има ли някакви техники със скици на движения?/

                        Садо -мазо поклониците, да не се хабят с идеи, истински е!
                        Първото което се прави е да си купиш тактически очила... и да си ги слагаш преди да го хванеш в ръка... Че ударите болят ама в очите направо отлепват ретината... и при това са често явление...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Камшик - бич?!

                          Най-добре, не само очила, а цяла маска за пейнтбол и разбира са с по-дебели и здрави дрехи. Трудно се намира по-трудно за овладяване и по-опасно за използващия го нещо. Един приятел още има белег на бузата си от единствената проба през живота си. Хем и почти не го беше развъртял. Никой не разбра какво точно стана, включително и той. Просто изведнъж имаше кръв по лицето.

                          Най-добре наистина да се намери кой да преподаде няколко урока. Съмнявам се, че някой може да го овладее съвсем сам или от видео уроци.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Камшик - бич?!

                            Хайде де! Хвалба нещо, показно, впечатления? Очи, уши, в пълен комплект ли е всичко все още?
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Камшик - бич?!

                              Взех го преди три дни, оттам директно в касата...

                              Първо защото искам да го намажа с хубаво мазило за гъвкавост и запазване от напукване, второ, защото е "плаче мамата", голяма гадост, направо го усещаш как не знаеш къде ще иде края като го раздвижиш...

                              Оставил съм въпроса за уикенда, на спокойствие да изгледам филмчетата и другата седмица - тренировки, че нещо сина взе много да се заглежда...

                              Не мога да пускам снимки, утре ще направя и чакам на л.с. адреса на някой - да му ги пратя...

                              Между другото Тодоре, точно тия филмчета са напълно достатъчни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X