Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждане Киа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охлаждане Киа

    Преди седмица си взех джипа от ремонт (след прегряване) и реших да направя лека разходка. Установих, че при оф-роуд маршрут колата отново загрява, а при нормално каране няма проблеми. Проблема според мен е от виско-перката, която е чисто нова, но как да разбера дали работи? От сервиза казаха да я закарам пак за проверка.
    Термостата също е нов; главата е шлайфана и т.н.
    Някой може ли да помогне със съвет?

  • #2
    До: Проблем охлаждане Киа

    Ако вкараш в търсачката "виско муфа" ще четеш до първа пролет ...дъвкано, дъъъвкано.....
    Виското по-често спича и духа винаги, да се "олаби" е по-рядко, но ако с навит на тръба весник го спираш със затруднение или не го спираш когато колата е загряла....значи си духа....
    Може да пишеш в кой град си,...коя година е колата.....какъв е мотора ...скоростната кутия ......как го прегря....какво направи за да стигнат до главата....къде.....и т.н.
    Може да не ти стига охладителна площ (запушен радиатор)... Може да не ти стига охладителна течност (малък теч някъде, или просто ниско ниво).....може и по-тежки диагнози спукана глава или блок нужда от ренген (само с шлайф не става) .....пробвай на оффроуда ако си пуснеш парното на МАХ какво ще стане с температурата
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Проблем охлаждане Киа

      Първоначално публикуван от georgiev_mbox Преглед на мнение
      Преди седмица си взех джипа от ремонт (след прегряване) и реших да направя лека разходка. Установих, че при оф-роуд маршрут колата отново загрява, а при нормално каране няма проблеми. Проблема според мен е от виско-перката, която е чисто нова, но как да разбера дали работи? От сервиза казаха да я закарам пак за проверка.
      Термостата също е нов; главата е шлайфана и т.н.
      Някой може ли да помогне със съвет?
      Как се стигна до първото прегряване и защо? Какво показваха индикаторите? И кой е този "сервиз"? че и аз съм с КИЯ.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем охлаждане Киа

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Как се стигна до първото прегряване и защо? Какво показваха индикаторите? И кой е този "сервиз"? че и аз съм с КИЯ.
        А и като знам,че единствения начин да позагрее е,като се запуши радиатора с кал,ама да стане на пита...Държал съм я на прекъсвач над 15 мин без да върна дори за малко газта,в тежка кал,тежък,замръзнал сняг и то десетки пъти-документирано е по разходките...и то с Кобри 31-ци...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Проблем охлаждане Киа

          От Пазарджик съм. До прегряване се стигна след като дадох джипа на баджанака - неговото обяснение е че просто е взел да пуши под капака, а индикатора е показвал нормална температура. В последствие при мен се получи точно същото - започна да пуши и да ври, а температурата показваше,че е нормална. Колата е 2000 куб 16V 1996г с ръчни скорости. В сервиза закараха главата на ренген, но казаха че не спукана, а само изкривена, но след шлайф всичко е станало ОК. Сменен е термостата и виско муфата; не знам дали е промиван радиатора. Сега като го карам оф-роуд, температурта отива едно деление над нормалнлното и нагоре, но като пусна парното на макс бързо се охлажа. Сутрин след палене парното почва да духа топло след около 1 мин и през деня няма проблем.....но?
          Някой знае ли какъв може да е проблема?

          Коментар


          • #6
            До: Проблем охлаждане Киа

            Запушен радиатор.То е малко аборт по телефона,ама...виж,огледай го...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Проблем охлаждане Киа

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Запушен радиатор.То е малко аборт по телефона,ама...виж,огледай го...
              Виж и датчика на температурата, все пак трябва да е индикирал И първите два пъти, а не чак сега
              Съгласен с "Нинджа"-та, а той като експерт по "кия"-та да каже може ли спукан малко блок да духа срещу водния поток (т.е. там където водата от радиатора влиза в двигателя). Понеже не познавам инсталацията на "кия", но на "ситроен" съм имал такъв проблем, само ако спреш и веднага запалиш, или караш дълго с много газ се отваряше гадна пукнатина и така в първия момент хем уреда показва нормално, хем радиатора вече изхвърля вода ...не че го желая на колегата.
              Последно редактирано от дядо владо; 25-01-09, 21:59.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Проблем охлаждане Киа

                капачка с клапанче ако има, сменете я!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем охлаждане Киа

                  Капачката на радиатора също е чисто нова. Закарах колата в сервиза, където започнаха демонтаж и почистване на радиатора, като те също преположиха запушване. Като е готова ще пиша какъв е проблема.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем охлаждане Киа

                    Колата вече е с нов радиатор и всичко е ОК. Днес направих лек тест из баирите, но температурата не помръдна от нормалното. Благодаря на всички отзовали се за съветите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охлаждане Киа

                      И аз имах съштия проблем.Като загрее изгаси я и се упитаи да завъртиш перката.Ако се върти лесно значи е развалена.Ако Има вупроси защо моля да питат ште обесна с удоволствие ще убесна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с охлаждане Киа

                        Какъв радиатор за охлаждането върши работа,за нов питам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с охлаждане Киа

                          "Самсунг"-оригинален.
                          Преди 2г.го взех от "Колос".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с охлаждане Киа

                            Има ли вариант радиатора да не е читав,от там да не нагрява достатъчно пластината на виското и то да не работи адекватно?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с охлаждане Киа

                              Абсолютно има.
                              Капилярите му са ситни и това,съчетано с лоша подръжка на охл.с-ма през годините води до частичното му запушване.
                              Не забравяй и това,че блока е чугунен,тия коли вече поостаряха,има корозия и е добре,ако не всяка,то поне на 2 години да се прави промивка на охлаждането и да се сипва нов антифриз.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X