Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хеклер и Кох Р30

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хеклер и Кох Р30

    Колеги кажете за някакви аксесоари за Р30, че едвам си намерих кобур за него.

    Коментар


    • #17
      До: Хеклер и Кох Р30

      Колеги кажете за аксесоари за р30, че аз дори кобур едвам намерих.

      Коментар


      • #18
        До: Хеклер и Кох Р30

        Ами,лазерният мерник,който е от модела на Р22 Валтер-става на Р30 то. Иначе-Хеклер и Кох Р30 е уникален,безотказен,добре балансиран.Уникално оръжие!До тоз момент 810 изстрела-много точно оръжие.Става и за прецизна и за динамична стрелба.Бих го заменил само за Зиг Р226-но в цената е разковничето за резултата.
        Последно редактирано от teototi; 22-05-09, 22:37.

        Коментар


        • #19
          До: Хеклер и Кох Р30

          Пищова си е супер....няма да съжаляваш...
          LZ3YG

          Коментар


          • #20
            От: До: Хеклер и Кох Р30

            Първоначално публикуван от teototi Преглед на мнение
            Купих си Р30 и мога да кажа ,че е превъзходен във всяко отношение.
            стокси,за 19-ката си много прав!Държах ги в магазина и двата и да кажа право-много ме изкуши!Много се двоумих и изтормозих за решение.
            Аз също се двоумях между Глок 19 и ХиК П30.Но,когато отидох в магазина и ги хванах в ръка двоуменето приключи.Глока изобщо не ми допадна.Ергономичната ръкохватка на П30 веднага ме грабна-супер удобна!Но не това ме нака да НЕ избера 19ката,стори ми се не балансиран-супер лека дръжка(рама) и тежък затворен блок.Просто тежестта в горната част ми се стори по голяма от тази при П30 и не ми допадна. Новобранец съм,може и да не съм прав,но това е мое мнение и усещане за Глок 19. При П30 атворната задръжка е много по удобна,също така по-ми допадат пистолети с открито петле. Просто П30 ми заспа в ръката а и като визия ми допадна. А относно стрелбата тепърва ще добивам опит и впечатления от оръжието,защото от няколко дни е в КОС за прострелка...

            Коментар


            • #21
              От: Хеклер и Кох Р30

              И аз сьм новобранец ма едно знам - това което на теб ти е удобно и това което на теб ти харесва е важно,а не какво носи полицията или кое е 5 кинта или кой е най-разпространения пищов.......На мен примерно кой да е ХК ми е по-удобен от кой да е ГлоГ та преди да купя Глокче трябва бая НК да сьм сьбрал.

              Честитка,спукай му задника от стрелби
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Хеклер и Кох Р30

                PPQ ми е най удобно от полимерите. Глока ми ръби на ръката яко и някак изобщо не ми пасва. Хк е почти пперфектен в това отношение, но не толкова. Все пак индивидуално е като с колите...

                Коментар


                • #23
                  От: До: Хеклер и Кох Р30

                  Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                  Уникално оръжие!!! Няма да съжаляваш, ако си го вземеш. Да не говорим, че в момента е на цената на глока. Не ми се влиза в спорове относно марките, но хеклера е в пъти по-добър от глока. Няма да имаш никакви ядове с него. Отделно е със сменяеми чирени в комплекта, т.е. ще успееш да си го напаснеш в ръката идеално. Декокерът е супер удобно разположен. Няма нишо излишно по затвора. А относно това, че бутонът за изваждане на пълнителя е малко специфичен- щом свикнеш да го натискаш с показалеца ще сменяваш пълнителя по-бързо отколкото при стандартното презареждане.
                  Вземи си го и като се влюбиш в него след няколко стрелби ще черпиш по кафе на ВИПа.
                  Какво му е в “пъти по-добро от Глока”- надеждност, точност, качество, ресурс?

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Хеклер и Кох Р30

                    Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
                    Какво му е в “пъти по-добро от Глока”- надеждност, точност, качество, ресурс?
                    Глок-а е добро оръжие, но до там. Лично за мен ергономията му е нулева...
                    Превъзнасянето му в родината ни се дължи на умела реклама от родните търговци и това, че голяма част от собствениците го закупуват с отстъпка, защото са служители (политика на фирмата) и това, че за него има голямо предлагане на разни (тактикул) добавки - примерно капачка на пълнителя с шип за разбиване на прозорци!!!
                    Това няма нищо общо с качеството на самото оръжие, което беше изключително високо при първите серии и изключително посредствено при последните.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Хеклер и Кох Р30

                      Glock 17 Gen 3- да се надяваме, че няма да засича, ергомомията е нещо, с което се свиква с времето, предполагам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Хеклер и Кох Р30

                        Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
                        Glock 17 Gen 3- да се надяваме, че няма да засича, ергомомията е нещо, с което се свиква с времето, предполагам.
                        Ергономията не е нещо с което трябва да се свиква и към което трябва да се пригаждаш.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Хеклер и Кох Р30

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          ...
                          Това няма нищо общо с качеството на самото оръжие, което беше изключително високо при първите серии и изключително посредствено при последните.
                          При толкова описани случаи на сцепени затвори и подбити игли не бих го окачествил като качествено оръжие. Нали при първите серии (генерации) пистолета гърмеше при падане настрани и се разглобяваше при фризби теста. Тези неща до колкото знам са изчистени в следващите поколения и около 3-то/4-то нещата са по-ок.
                          Глока е евтин (в щатите) добитък с отличен маркетинг.
                          Аз съм фен на стоманата и дървото и за това така говоря .
                          42

                          Коментар


                          • #28
                            Някой имал ли е шанса да си "поиграе" на живо с P30 и Берета РХ4 да каже мнение?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              П30 е едно страхотно оръжие.
                              В две от големите Софииски стрелбища е "убил" от стреляне повечето оръжия - при това без проблеми.
                              При тестовете Хеклер и Кох правят 92 000 изстрела с тестовия екземпляр - без нито един строшен детайл!
                              Дилемата ми беше точно П30 или Г17...в крайна сметка си взех страйкър на Хеклер - SFP - не съжалявам изобщо до момента (4 седмици и 450 патрона по-късно).
                              Имам двама приятели с П30 - единия е инструктор в едно от Софииските стрелбища - каза, че няма по-здрав пищов от този на тяхното стрелбища (надживява вече втора 17ка ...и продължава да трещи точно и бе особено старателно почистване )
                              Пищова е нещо индивидуално - не като колата, а като жената - за мен - трябва да се усмихваш лекичко когато го видиш, и да се усмихваш повече - когато го хванеш.
                              17-ката е хубав пистолет, но за да стане много хубав...пластмасовите мерни прибори ги махаш, сменяш пружини, сменяш спусъци, полираш спусъци...и вече става!
                              Хеклерите - стоманен водач на пружината (полимерен при Глок), стоманени мерни прибори (пластмасови при Глок, че и се местят лекичко), метални пълнители (пластмасови при Глок - да по-евтини са, но се трошат 5 пъти по-често при ПОЛЕВИ игри...) - за ергономия тук не говорим - при единия пистолет я няма просто...3та генерация е ок, 4та цепи затвори, криви игли, 5та го оправи този проблем, но изкара на яве друг - собствениците на 5--таа да си го разглобят и да разгледат 2 от контактните площи на слайда - там където трябва да са метални - след 200 изстрела...се появява нещо с различен от типично металният цвят...та така - мои си мисли - обяснявам защо си взех Хеклер, а не Г..
                              П.С. когато цената е определяща за големи количества - Глок.
                              П.С. когато трябва цена и качество - Хеклер.
                              П.с. когато кеша не е проблем, но ни е страх кайдексовия кобур да не драсне тук-там пищова (щото той трябва да се пази и показва, а не да се стреля с него) - Зиг.
                              ....надявам се да няма сърдити - не се заяжда, а се шегувам.
                              Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

                              Коментар


                              • Самодържец
                                Самодържец коментира
                                Редактиране на коментар
                                А ЧЗ кога?

                            • #30
                              Когато отворят тема за него
                              Страхотно оръжие, но така и не можах да свикна с "тесният и плитък" слайд...сори... (отделно - аз нося ежедневно/скрито - ЧЗ не е моето оръжие - колкото и да го харесвам.)
                              Nissan Patrol Y61 3.0d 158hp

                              Коментар


                              • Самодържец
                                Самодържец коментира
                                Редактиране на коментар
                                Понеже споменаваш ергономията - именно щото ъгъла на дръжката, грипа и цялостното усещане са (за мен) по-добри взех ЧЗ, пред блока, тамън ме бяха натиснали вече глокаджиите-сектанти. Ама нали като го видях това Р10С и си ми остана интересно. Та г19 се размина. Не че не хващах и хеклер, но остана на второ място след ЧЗ и пред блока. Иначе мисля, че и трите нямат проблем с дълговечност. По стрелбищата има разтропани глокове, но стреля безотказно и точно.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X