Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ПОМОЩ ЗА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ НА 60CSX

    Браво на колегата.Май ще трябва да се черпим.
    P.S.Вече го видях и на живо на 60 CSx и работи без проблем и изглежда прилично на уреда с Българското меню.
    Имаш 2 бири от мене.

    Коментар


    • #17
      До: ПОМОЩ ЗА ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ НА 60CSX

      Поздравления е от мен още не съм го пробвал,но работата ти заслужава адмирации.БРАВО.
      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

      Коментар


      • #18
        До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

        Не мога да разбера защо PC не може да ,,види" GPS-а!
        Какво имаш предвид под това "не може да види"? В смисъл след ъпдейта PC-то ти не открива GPS-а или питаш просто по принцип как става връзката на GPS-а към PC-то?

        Коментар


        • #19
          До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

          Може и да е глупав въпрос, но...
          След "кирилизацията" с така направения файл следва ли, че може да се ползва ОФРМ на български език?

          Страхотна работа сте свършили! Браво от мен!

          Коментар


          • #20
            До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

            Първоначално публикуван от ilkoi Преглед на мнение
            Може и да е глупав въпрос, но...
            След "кирилизацията" с така направения файл следва ли, че може да се ползва ОФРМ на български език?

            Страхотна работа сте свършили! Браво от мен!
            Благодаря !
            ....
            Да, работи без проблем търсенето на кирилица. Даже и в една от снимките може да се види. Както знаете разликата между руската и българската азбука са 3 букви, които има повече руската! Така че няма проблем...
            ...
            Току що пробвах ъпдейта на GPSMAP 76CSX и тръгна без проблем

            Поздрави,

            Коментар


            • #21
              До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

              Страхотна работа сте свършили!
              За съжаление при мен не върви.
              GPSMAP 60CSx software version 3.70
              След спазване на указанията за инсталация в менюто на езиците ми излизат :английски,украински,руски,испански - няма други опции за избор,иначе се кирилизира.А забравих да спомена-при ъпдейтването давава съобщение ,че текущата версия е по-висока от тази с която искам да ъпдейтвам.
              Може ли това да е причината?
              Последно редактирано от фори; 15-03-09, 14:21. Причина: допълване

              Коментар


              • #22
                До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                Първоначално публикуван от фори Преглед на мнение
                Страхотна работа сте свършили!
                За съжаление при мен не върви.
                GPSMAP 60CSx software version 3.70
                След спазване на указанията за инсталация в менюто на езиците ми излизат :английски,украински,руски,испански - няма други опции за избор,иначе се кирилизира.А забравих да спомена-при ъпдейтването давава съобщение ,че текущата версия е по-висока от тази с която искам да ъпдейтвам.
                Може ли това да е причината?
                Ако сваляш прикаченият файл от тук няма логика да не излиза и българския Пробвай да го ъпдейтнеш отново...А беларуски излизали ти? Причината, поради която ти излиза че текущата версия е по висока, от тази с която искаш да го ъпдейтнеш, е че само кирилизирана версия 3.50 успях да намерия. Която е по ниска от последната излязла за 60CSX. Но като гледам май скоро се очаква и кирилизирана версия 3.70 - http://e-trex.info/archives/2008092839

                Поздрави,

                Коментар


                • #23
                  До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                  На три устройства долетяли от щатите не може да се създаде BG меню,не зная къде е причината.На такива които са закупени от България преминава успешно без ядове и работи.

                  Коментар


                  • #24
                    До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                    Първоначално публикуван от фори Преглед на мнение
                    На три устройства долетяли от щатите не може да се създаде BG меню,не зная къде е причината.На такива които са закупени от България преминава успешно без ядове и работи.
                    Както писахме и на лични съобщения, най-вероятно проблема идва от това, че не всички уреди на Garmin са еднакви Примерно в момента се опитвам да кача тайванският фърмуеър за nuvi 2x5w на моето nuvi 255w, но не става Лично аз не съм вижал американски 60CSx и не мога да кажа, защо се получава така. Но интересното от това, което си написал, е че си успял да сложиш руският и украйнският език! Това означава, че все пак си го кирилизирал нали така? А това е едно добро начало Ако прочетеш първоначалните ми постове ще разбереш как успях да преведа GPS-а и да му направя българско меню и да го сложа на мястото на беларуския език Логиката е елементарна...По същата логика може да преместиш българското меню на мястото на руското или украинското

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • #25
                      До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                      Хиляди благодарности!!!
                      Не сьм вярвал че ще го напиша в GOOGLE (бьлгарски език за 60csx) и ще излезе на пьрво място,а пьк че трьгна от раз-нямам думи
                      Интересно ми е ,ако пробвам да обновя софтуера дали ще зареди отново по-нова версия (3.70 примерно)

                      Поздрави!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                        Поздравления за ентусиазма. България явно е пълна с неоценени и недобре заплатени мозъци.
                        Преди 10 дни Злати Златев изпусна 60-ката от прага на джипа и той спря да работи. Оказа се изваден лентов кабел на дисплея. След ремонта в Геотрейд, бяха качили последния софтуер за ГПС-а. Прави ми впечатление, че сега работи по-бавно, но може и да греша. Незнам коя е качената версия на софтуера, защото ГПС-а не е при мен в момента, но искам да попитам дали е възможна кирилизация при това положение.

                        И искам извинение от колегата Астерикс, за допускането ми в началото на темата. Какво си мислех аз, а какви високи цели си е поставил той.
                        Извинявам се и браво за труда.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #27
                          До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Поздравления за ентусиазма. България явно е пълна с неоценени и недобре заплатени мозъци.
                          Преди 10 дни Злати Златев изпусна 60-ката от прага на джипа и той спря да работи. Оказа се изваден лентов кабел на дисплея. След ремонта в Геотрейд, бяха качили последния софтуер за ГПС-а. Прави ми впечатление, че сега работи по-бавно, но може и да греша. Незнам коя е качената версия на софтуера, защото ГПС-а не е при мен в момента, но искам да попитам дали е възможна кирилизация при това положение.

                          И искам извинение от колегата Астерикс, за допускането ми в началото на темата. Какво си мислех аз, а какви високи цели си е поставил той.
                          Извинявам се и браво за труда.
                          Здравей,

                          И Благодаря за добрите думи В интерес на истината преводът не е нищо особено, даже според мен е ужасен - позор за средното ни образование И наистина ако прочетеш някои от предишните ми коментари ще разбереш, че логиката е елементарна Междудругото това не е нещо, което аз съм измислил, руснаците отдавна са минали по този път и са дали обяснение за всичко http://e-trex.narod.ru/ и http://www.gps-club.kz/index.php?showtopic=805. Ако ми оставаше повече време, а и желание, даже бих се заел изцяло да го "побългария", но има доста по-важни неща, които трябва да свърша вместо да се занимавам с такива задачи Все пак ще загатна, че скоро възнамерявам да преведа версия 3.70...
                          ...
                          Виж, за съжаление както писах и в коментара в който прикачих преведеният софтуер, аз не мога да дам никакви гаранции, че нещо няма да се развали при ъпдейт с този софтуер. По принцип всички уреди би трябвало да са еднакви и да не се получи никакъв проблем, нооо...гармин понякога правят хитринки Така че, както написах отговорността не е моя...

                          Поздреави,

                          Коментар


                          • #28
                            До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                            Вчера погледнах версията - 4.00. Прясна, прясна.
                            Не използвай глагола "побългарявам", защото навява лоши асоцоации.
                            А това, че руснаците са минали по тоя път, не омаловажава труда ти. Както е известно "Всяко ново е отдавна забравено старо".

                            А възможно ли е забавяне на работата на ГПС-а с новия софтуер или просто се разлистиха дърветата?
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #29
                              До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                              Здравейте,

                              Софтуерът е изтрит. Причината е че Garmin в последната версия на софтуера на GPSMAP 60CSX 3.90 са заложили да не може да се доунгрейдва до предишнa по-старa версия, приерно 3.70, 3.50 и т.н. Обяснение за това нямам. Просто качители последната версия на софтуера 3.90 не може да се върнето до предишна по-стара, съответно да ползвате 3.50 кирилизирана. Всмисъл можете да я качите, но GPSа няма да хваща сателити! Решението на проблема е пак да се върнете на версия 3.90.

                              Поздрави,
                              Последно редактирано от asterix85; 20-05-09, 20:14.

                              Коментар


                              • #30
                                До: GPSMAP60CSX - създаване на българско меню

                                От щедрото ми сърце - http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...mode=flat&sb=5! Бачка!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X