Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на картер, резервоар и заден диф.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защита на картер, резервоар и заден диф.

    Искам да си закупя/направя някакви защитни плочи за колата (Хюндай Санта Фе-новото),защото е SUV предимно за магистралите и много лек офф и не искам да я разбия отдолу при по-големи ходове на окачването. Поне за подкартерна защита,някой може ли да ми помогне???
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

  • #2
    До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

    Санта фе-то,под двигателя има пластмасова кора,сваляш и по нея си правиш нещо от дурал или стомана.Разбира се,не трябва да се прави опит за пълно копиране на пластмасовата кора.И трябва да се види дали местата на захващане са здрави.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

      Ако колата е тип на купе SM произвеждано от 2001-2005 г можем да ти предложим стоманена защита 2мм за двигателя и скоростите на цена 301лв с ДДС,
      Ако колата е тип купе СМ произвеждано след 03.2006г тогава освен металната се предлага и алуминиева на цена 788лв с ДДС.
      Срок на доставка 7 работни дни
      Производство на Sheriff Русия

      Ако решиш нещо обадисе в офиса на тел
      www.offroad24.bg www.remarketa.com www.arena-offroad.com
      тел.: 032/277 999; факс: 032/ 277 990; моб.: 0888/ 524 330

      Коментар


      • #4
        До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

        СМ е. Мерси много. Ще скокна някой ден до магазина. Имам въпрос. Видях,че магазина е разбутан нещо(този,който е до Метро). Къде се премстихте. Бях чел в Офф Роуд БГ,ама не помня. BTW от Пловдив съм. И още нещо да попитам. Какво покрива защитната плоча и каква е разликата(глупав въпрос), по-скоро какви са предимставата на алуминиевата пред другата защитна плоча.
        Последно редактирано от Dino; 03-02-09, 23:33.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

          На въпроса какво се случи със стария магазин -- НЯМАГО!
          Ето схема на новият ни оффроуд център!
          www.offroad24.bg www.remarketa.com www.arena-offroad.com
          тел.: 032/277 999; факс: 032/ 277 990; моб.: 0888/ 524 330

          Коментар


          • #6
            До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

            На въпроса за защитите
            Разликата между двете е това че едната е метална 2мм/18кг/, а другата е алуминиева 6мм/10,5кг
            Ето как изглежда стоманената

            Алумиениевата изглежда по същия начин, но е от алуминий
            Прикачени файлове
            www.offroad24.bg www.remarketa.com www.arena-offroad.com
            тел.: 032/277 999; факс: 032/ 277 990; моб.: 0888/ 524 330

            Коментар


            • #7
              До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

              Здравей отново. Преди време бях в магазина с уговорката,че ще се обадя,когато от Хюндай ми кажат каква е кората отдлоу. Е,те не ми казаха и аз я свалих и огледах хубаво. Има дупка на същото място,като онази горе на снимката. Каква е цената с монтаж на металната(2мм)?
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #8
                До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                Цената на защитата е 300,12лв! Нямаме я налична, но в Германия я има и може да дойде за 10 дни!
                www.offroad24.bg www.remarketa.com www.arena-offroad.com
                тел.: 032/277 999; факс: 032/ 277 990; моб.: 0888/ 524 330

                Коментар


                • #9
                  До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Здравей отново. Преди време бях в магазина с уговорката,че ще се обадя,когато от Хюндай ми кажат каква е кората отдлоу. Е,те не ми казаха и аз я свалих и огледах хубаво. Има дупка на същото място,като онази горе на снимката. Каква е цената с монтаж на металната(2мм)?
                  Извинявам се предварително за офтопика, ама според мен няма нищо в тая ламарина, което да струва дори половината на 300,12 лв. След като така и така си свалил оригиналната пластмасова кора, занеси я на кой да е железар да вземе мерките и да ти огъне една ламарина и да ти я разпробие. Цената с труда и материала едва ли ще надхвърли дори 1/3 от цитираната сума.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                    Съгласен! Обади се, ще ти я направя. С най-голямо удоволствие.
                    диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                      Имам въпрос някой обмислял ли е слагането на ето такова нещо
                      Става дума за Хонда HR-V



                      https://www.google.bg/search?q=%D0%B...ed=0CAYQ_AUoAQ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                        Аз съм ползвал услугите на Наско от Перник (можете да го намерите като NKD по разните форуми, примерно VWClub). За голфа ми излезе около 200лв, като подходът ми се стори много инженерен и професионален (чертае модел на solidworks, прави къстъм защити за каквато и да е кола; виждал съм снимки на hilux, примерно). Ако не се лъжа, и тук съм го срещал като член, но не съм сигурен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                          Правил съм за HR-V - до 2012г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                            Здравейте колеги,
                            Малко да подгрея тази стара тема.
                            Нещо си повярвах, че моето XC70 e ofroud машина и успях да задера малко магарето и да спукам пластмасата под картера. Направо изтръпнах като видях какво можеше да се случи.
                            Реших да си сложа някаква метална картерна защита, каквато имах фабрично на предишната си кола.
                            Оказа се буквално "мишън импосибъл".
                            Не намерих "производител" или по-точно, тези които намерих, вече не се занимават с това.
                            Има няколко известни Интернет магазина които уж продават, ама всъщност вече не продават такива защити.
                            Единствените, които се оказа, че могат да ми продадат са ....... (хайде няма да пиша кои са, че сигурно четат тук) ми поискаха към 950 лв, при положение, че цената на дребно в сайта на производителя (руска фирма) е под 300 лева.
                            Все си мисля, че няма нужда да командироват някой служител в Москва, специално заради мен ....
                            Както и да е, въпросът е къде в България може да се купи такава защита?
                            Чак пък толкова ли са ни хубави пътищата, че никой не продава такива защити.
                            Дори онзи ден пред блока, на някой се е натресъл в една стърчаща шахта и са му изтекли водите, пардон маслата и е омазал всичко наоколо ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защита на картер, резервоар и заден диф.

                              И аз съм в подобна ситуация. Наско вече не работи и се налага да стъпя на готова продукция Харесах си защитите на Sheriff (руските, за които сигурно говори и колегата по-горе - http://www.karter.ru), но цените им в БГ са между 2 и 3 пъти по-високи от еквивалентните в Русия в момента. Намерих немски дистрибутор, но цените там са по-високи и от българските...

                              И сега, въпросът е - някой занимавал ли се е с доставка от Русия и запознат ли е дали има еквиваленти на Гъбко, UK2BG и подобни сайтове? Дори да трябва да се плати мито и ДДС, пак не очаквам да скочи 3 пъти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X