Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво открих днес ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво открих днес ???

    Колеги , здравейте
    Днес се рових из джипката и какво забелязах , от долната страна на предния капак , точно под пръскалките за стъклото има окабеляване и по една букса за всяко пръскало . Не се сещам друго освен това да е подгряване против замръзване , но ако е такова , как и от къде се включват ? И още нещо , разглобявах страничното огледало и забелязах нещо като въздуховод в посока към купето . Възможно ли е огледалото да се обдухва от парното ( отвора остава зад огледалото ) ? Това можех да го проверя но се бях заел с други неща и накрая забравих...
    Поправете ме ако греша и не ми се смейте много , ако откривам , вече откритата топла вода

  • #2
    До: Какво открих днес ???

    Относно пръскалките...да против замръзване...и ако вече са замръзнали да се "стоплят". Май се вкл. от като пуснеш общото подгряване ( на задното стъкло и огледалата), но не съм сигурен !

    Коментар


    • #3
      До: Какво открих днес ???

      Да а някои имат и клапанче да не се изтича течността в казанчето.

      Коментар


      • #4
        До: Какво открих днес ???

        Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
        Да а някои имат и клапанче да не се изтича течността в казанчето.
        В смисъл , да не се връща обратно ли ?

        Коментар


        • #5
          До: Какво открих днес ???

          Да...то не е проблем да се върне...ама като пак тряа да цикнеш повече време ще вътри моторчето.....аз съм така...за сега !

          Коментар


          • #6
            До: Какво открих днес ???

            Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
            Да...то не е проблем да се върне...ама като пак тряа да цикнеш повече време ще вътри моторчето.....аз съм така...за сега !
            Мойта никога не се е връщала , незнам дали има клапа . Логично е да има.

            Коментар


            • #7
              До: Какво открих днес ???

              Би трябвало да има...то и аз имам клапанче на беше спряло да работи и го пробих....моето стои на маркуча близо до казанчето за спирачно на съединителя !

              Коментар


              • #8
                До: Какво открих днес ???

                Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
                Би трябвало да има...то и аз имам клапанче на беше спряло да работи и го пробих....моето стои на маркуча близо до казанчето за спирачно на съединителя !
                Едно кръгло такова...странно, духах в него и в двете посоки, изглеждаше запушено, а всъщност работи, мислех си дали да не го разкарам, но засега го оставих. Тези пръскалки като цяло май са калпави, не само вие се оплаквате от тях.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво открих днес ???

                  Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                  Едно кръгло такова...странно, духах в него и в двете посоки, изглеждаше запушено, а всъщност работи, мислех си дали да не го разкарам, но засега го оставих. Тези пръскалки като цяло май са калпави, не само вие се оплаквате от тях.
                  И аз пробвах с "духане" ама не стана....на 10 атм. го надух с азот ма резултат 0.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво открих днес ???

                    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                    Едно кръгло такова...странно, духах в него и в двете посоки, изглеждаше запушено, а всъщност работи, мислех си дали да не го разкарам, но засега го оставих. Тези пръскалки като цяло май са калпави, не само вие се оплаквате от тях.
                    Спокойно можеш да го махнеш от магистралата!Пробвал съм и не е имало проблеми!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво открих днес ???

                      Ще си работят и без него, само ще се връща водата обратно в казанчето. При предните пръскалки не е проблем, даже пръскат повече, но при задната на дългите бази ще трябва поне 1 минута да се държи бутона за да почне да пръска пак
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво открих днес ???

                        Като се съсипе клапанче купуваш за стотинки някакво от някакъв автомобил и го слагаш.Така не мъчиш моторчето да подкачва всеки път,а не мъчиш и себе си да чакаш да пръсне.Понякога в движение при изпреварване на камион в кална среда е важно да пръсне веднага...
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво открих днес ???

                          А относно подгряването!Задеиства се с копчето за пръскане май!Защото и без подгряването на стъклата и огледалата пак топли!Поне при мен!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво открих днес ???

                            Аз имам чистачки с подгряване - освен че стига до тях ток, има някакъв елемент май термичен резистор и реално включва подгряване само ако е под 5 градуса. Тука ми намирисва на такова нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво открих днес ???

                              Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                              А относно подгряването!Задеиства се с копчето за пръскане май!Защото и без подгряването на стъклата и огледалата пак топли!Поне при мен!
                              Колега, как разбираш, че топли? Моите имат кабелчета, но в големия студ бяха замръзнали и се отпушиха чак като ги стопли двигателя . В предна тема беше писано, че се пускат заедно с подгряването на задното стъкло, но при мен не помогна.
                              ОФА КБ 2.0 '95

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X