Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Castrol TDA 1:1000 на всяко зареждане и за сега само лете. Зимата мисля да продължа. А защо? Ами защото до сега не съм видял някой да се оплаче, а тук-таме има по някой доволен
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #47
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      MERGI 1ltr:8000 ltr fuel
      fuel save to 4%
      Основно за HFO се ползва но става и за дизел и бензин. Подобрява горенето намаля емисите, нагара.

      Коментар


      • #48
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Кое по-точно не ти харесва, да вземем да го изЯсним? Не мога да претендирам за каквато и да било прецизност на превода и нищо не ми пречеше да напляскам линкове към 20-ина pdf-a на английски, ама нали все рев като го направи някой, та се опитахах да го предъвча.
        Може и аз да съм много изостанал. Кажи ми къде фигурира цериев диоксид в цялата работа?

        Коментар


        • #49
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Може и аз да съм много изостанал. Кажи ми къде фигурира цериев диоксид в цялата работа?
          На теория - работи като "донор" на кислород.
          Hydrocarbon combustion:
          (2x+y)CeO2 + CxHy -> [(2x+y)/2]Ce2O3 + x/2 CO2 + y/2 H2O
          Soot burning:
          4CeO2 + Csoot -> 2Ce2O3 + CO2
          NOx reduction:
          Ce2O3 + NO -> 2CeO2 + 1/2 N2
          т.е. не е "cetane booster" в традиционния смисъл, а по-скоро катализатор на горенето. Аз лично нямам друг начин да го проверя, освен като си сипя въпросното "нещо" в резервоара и това, което наблюдавам е наистина в пъти по-малко пушеци. За другите работи - "вървене" и "икономия" е твърде рано да казвам каквото и да било.
          Последно редактирано от stargazer; 05-11-13, 08:53.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #50
            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Тия природни ли, естествени ли науки, непрекъснато изненадват любознателните!
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Мене като начинаещ дизелджия, че и обзаведен с 1,9 помпа дюза, треска ме тресе да не се прецакам нещо! Да не говорим че постоянно ми се причуват все нови и нови СТРАШНИ шумове! Та досега слагах от време на време 2Т масло щил по 5 милилитра на литър гориво (така 10 000км.). Днеска си купих Кастрол ТДА, ама още не съм заредил. А дали може да се слага и от кастрола и от 2Т маслото едновременно?
              Нафта зареждам само на ОМВ и ЕКО щото имам карти за намаление там!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #52
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Картите за намаление са изяли много глави. Аз имам и знам + твоите и Ромпетрол, и Лукойл. Ма и на тяхната нафта слагам двутактово, без значение печка ли е или косм. кораб. Но да кажат и колегите.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #53
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Картите за намаление са изяли много глави. Аз имам и знам + твоите и Ромпетрол, и Лукойл.
                  В какъв смисъл картите са изяли глави? Искаш да кажеш че има бензиностанции с по-качествен дизел от ЕКО и ОМВ в България ли? Аз имам карти и за лукойл, но нещо нямам желание да зареждам дизел от тях и от петрол. Ромпетрол пък изобщо нямаме по долината на Струма. Шел пък даже бяха осъдени от един мой съгражданин заради счупено пежо в гаранция, за което се доказа че е от нафтата!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    В какъв смисъл картите са изяли глави? Искаш да кажеш че има бензиностанции с по-качествен дизел от ЕКО и ОМВ в България ли? Аз имам карти и за лукойл, но нещо нямам желание да зареждам дизел от тях и от петрол. Ромпетрол пък изобщо нямаме по долината на Струма. Шел пък даже бяха осъдени от един мой съгражданин заради счупено пежо в гаранция, за което се доказа че е от нафтата!
                    Еко и ОМВ да не носят гориво от Гърция и Австрия ? Всичко идва от Лукойл.
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Слави, туряй от масълцето - то не пречи, никак дори.
                      А Castrol TDI - това го брой за задължително през зимата.
                      Другото задължително - старай се винаги да ти е пълен резервоара - не остава територия за конденз.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Имам карти и на четирите, което не попречи септември да го изям в Ст. Загора от едната, при това уважавана до сега от мен, а и ти гледам имаш карта.
                        Знае ли човек.
                        п.п. А в цяла България всичкото гориво да е от Лукойл - те сега разбрах, що е била войната за златната акция.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                          Еко и ОМВ да не носят гориво от Гърция и Австрия ? Всичко идва от Лукойл.
                          Сигурен ли си? За ОМВ не знам, но на ЕКО цистерните доста често влизат през ГКПП Кулата! Освен това всяка верига си слага собственни добавки, които са поне толкова важни колкото и базовата нафта!
                          По какво се различава скъпата от евтината нафта на ОМВ, а на Лукойл? Нали е все нафта и все от Лукойл идва, според тебе!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Сигурен ли си? За ОМВ не знам, но на ЕКО цистерните доста често влизат през ГКПП Кулата! Освен това всяка верига си слага собственни добавки, които са поне толкова важни колкото и базовата нафта!
                            По какво се различава скъпата от евтината нафта на ОМВ, а на Лукойл? Нали е все нафта и все от Лукойл идва, според тебе!
                            Не ми и трябва да знам какво слагат като добавки .... живеем в България и горивата са наши (бъркочи) .Карах цистерна няколко години , та съм виждал кой от къде зарежда.
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Слави, туряй от масълцето - то не пречи, никак дори.
                              А Castrol TDI - това го брой за задължително през зимата.
                              Другото задължително - старай се винаги да ти е пълен резервоара - не остава територия за конденз.
                              За масълцето знам, само не знам ако се сложи заедно с Кастрол ТДА дали е добре! А ти що пишеш Кастрол ТДИ, моето е ТДА да не са ми пробутали менте?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Имам карти и на четирите, което не попречи септември да го изям в Ст. Загора от едната, при това уважавана до сега от мен, а и ти гледам имаш карта.
                              Знае ли човек.
                              п.п. А в цяла България всичкото гориво да е от Лукойл - те сега разбрах, що е била войната за златната акция.
                              То и да нямаш карти пак могат да те праснат! Те картите от прецакване не пазят а само свалят цените. Аз зареждам общо от 4 бензиностанции в България - две в моя край и две във Варна, ако стане инфекция няма да ми е трудно да установя виновните!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                                Не ми и трябва да знам какво слагат като добавки ....
                                Мда, видно е от подписа ти! А защо пишеш в тази тема тогава? Не си ми полезен!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X