Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Случайно ми попадна това видео, и естествено се сетих за тази тема. Руснака обяснява много добре и на разбираем език.

    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Жалко, защото във видеото има още доста полезна информация.
      Например как се определя дали горивото отговаря на стандарта ЕN 590. Самия стандарт не е интересен, интересен е метода на изпитване, и как са се сетили за това.
      И още много...

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Личи си , че видеото е правено от умни глави и има капацитет...

      Преди 15 години имах колега от Беларус и тогава го бях понаучил езика , но с течение на времето го забравих , като всяко нещо , което не се ползва .

    • Traqn Savov
      Traqn Savov коментира
      Редактиране на коментар
      аз съм от поколението което го биеха по главата с учебниците по руски.. сега не мога да го пиша, обаче го разбирам на 89 процента и го говоря на 70 процента руският.. Като си имаш предвид сега колко технически книги и информация има на руски, при това безплатни, явно е имал смисъл боя!!

  • Ето още нещо от същия човек, бил украинец, а не руснак, ама то е същото.



    Има още доста клипове все по темата за нафтата, ама по едно на вечер ми стига.
    В резюме-двутактовото масло след неговите тестове с машинка която повтаря тази за оригиналните тестове, в повечето случаи дава не подобрение, а леко влошаване на мазителните свойства. Това в концентрация малко над 1%-250 мЛ на 20 литра нафта.
    Голямата изненада-рициново масло в доста по-ниска концентрация-30 мЛ на 100 литра гориво дава внушително подобряване на мазителните свойства.
    Обаче пък то не било трайно и лесно се окислявало, та не става да си направиш два тона нафта и да си я зареждаш половин година...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • td120
      td120 коментира
      Редактиране на коментар
      Дмитрий ще направи у дома си HFRR машина и ще повтори тестовете по методологията точно никогиш.
      Ето резултатите от изследването на разни добавки и извънбордово двутактово масло (потребителят MAP го е дал преди много години горе в раздела) :
      https://offroad-bulgaria.com/filedata/fetch?id=5908489
      Правено е в SWRI, не в гаража на Дмитрий.
      https://www.swri.org/

      Ей и изследването на SASOL ,за което става дума във видеото:
      http://www.fuelexpert.co.za/2-stroke...ical-study.php

      -нежеланите ефекти на цинка и някои други метали връз чистотата и живота на горивната система са забелязани отдавна. Не бива да ги вкарваме зорлем в резервоара (затуй и извънбордово,а не кое да е двутактово масло)...
      -и да блъска човек купешки добавки не е баш работа,че могат се получи интересни взаимодействия с химията,която вече е в горивото (която рафинерията или търговецът е длъжен да слага,за да отговаря горивота на стандартите
      -ако горивото има вече над 2% читав БД,упражненията със смазващи добавки стават излишни (както и показват всички изследвания).

  • Растителните масла са най-добрите. Животинските мазнини също. За нафтата обикновено или рапично олио върши отлична работа. По бг магазините има и двете, все с етикет 🌻

    Коментар


    • Хайде на сеира - от дълго време не се бях занимавал с гадна нафта,в момента имам 2 резервоара с такава,единия има малко водорасли,другия има вода,на 5 часа филтър сменям,че пълни колбата с тиня.

      Мотори Волво 2 броя по 450 коня,харчат по 30 на час натиснати, резервоари 2 по 750 литра грубо,филтри Рейкор 2010 модела на 10 или 30 микрона с капацитет 200 литра на час.

      Да ви снимам малко гадости та да не се оплаквате от кофти нафта?А и океана е малко кофти, 3 до 5 метра вълна,повечето входове по реките са затворени та няма Искам при мама.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Няма да е синтетика

        Мерси

      • MoridinBG
        MoridinBG коментира
        Редактиране на коментар
        Ама така пак си минава вода, че и спирачна течност, през дюзите? С какво е по-добре?

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        За по-добре от чиста нафта не е,НО е по-добре от това да ми напълни филтъра с вода и да му набие малко / че малко е предостатъчно,много няма как / вода в мотора.


        Пълня до горе,лодката е била в залива на Сан Франциско последните 10 години,не се е клатила нафтата в резервоара,тръгвам към Сиатъл, след 100 мили е изхарчила половината гориво и ме хваща малко време,почват говната и водата да се вдигат от дъното, имаш САМО 30 филтъра за смяна,свършват и губиш моторите………това или спирачна течност в нафтата предпочиташ?
        Аз опция да си отворя вратата и да пусна тема в неспешния форум за помощ нямам,няма и да ме намерят да ме целуват студен,не ми и дреме дали мотора ше издържи следващите 30 години или само 20,трябват ми 10 часа.

        Спирачната течност абсорбира влага,няма как 300 грама да глътнат 5 литра вода,дали минава през 10 микрона филтър е малко съмнително,вода под 72 микрона не минава,минава нафта обаче.Камионите носят малко над тичка,там и 3 шипета спирачна може да ги оправи,аз ако нося 5 тона…….ме оправя центрофуга само и 2-3 кашона филтри размер хладилник

    • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      И за газ има добавка във флакон,слага се в отвора за зареждане на газта,прави много хубави неща,поне така обещават.Добавките в България са на 4-5 марки,и всичките са скъпи,и разчитат на плацебо ефект.А и всеки грамотен потребител знае,че... хубаво и еФтино-нема.Затова,да се усети качеството,яка цена
      Не е точно така.. Зареждам си резервоара веднъж месечно и винаги си слагам BARDAHL OCTANE BOOSTER 5 пункта и веднага се усеща разлика и във вървенето и в горенето като в горенето е с 1 литър нагоре

      Коментар


      • Октан бустер за бензин,и цетан бустер за дизел се усещат,върви повече,ама... за 50-ина литра гориво,цената е някъде към 17 лв.Гори повече,защото натискаш педала повече.Ако парите не са от значение,или си на състезание,не е лошо да се използва...

        Коментар


        • BDC-то на Бардал ползвам. 0.5 литра е към 30лв, стига ми за няколко месеца.

          Има и аналог на Wins. И двете са евтини, и двете дават добър ефект. С двутактово масло не се мажа отдавна вече.

          ЕДИТ: на зимната нафта слагам двойно количество. Така пише, така наливам. Зареждам от две-три малки бензиностанции, при големите ходя по изключение.

          Коментар


          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Един литър е около 37 лв,а 5 литра-около 146.И аз го използвам,и лято,и зима...

        • Здравейте имам питане относно Bardahl BDC. Скоро я купих и сипах дадената доза съотношение добавка гориво на двете ми дизелови техники bmw e90 и nissan terrano. При джипа засега няма разлика,при колата се усети веднага в положителна посока. Та на въпроса мога ли да си ползвам тази добавка на всяко зареждане на нафта или да го правя еднократно на определен период километри. Как е по правилно,за първи път я ползвам и затова питам.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            БДЦ-то се сипва на всяко зареждане.

          • Ilia801
            Ilia801 коментира
            Редактиране на коментар
            На всяко зареждане. Зимата двойна доза. Сипва се преди нафтата. Аз лично гледам да има няколко минути между добавката и самото зареждане. Примерно - на паркинга преди тръгване слагам колкото трябва. Хем не се бавя на самата колонка. И затваряш плътно резервоара, че е много летлива.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X