Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Не знам дали е писано тук, но от служител на една от Бенитите във Варна знам че те сипват добавката директно в резервоара, преди да тръгне преливането от камиона. Един вид служителтие на бензиностанциите го правят, преди момента на зареждане с гориво от камиона, НО в какви пропорции, колко, дали не забравят не се знае. Последно и аз съм с нафта от там, но и допълнително си сипвам BDC в зимната пропорция и проблеми никакви.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      вариант е да е имало вода във филтъра, днес слязох с термоса и почерпах горивния филтър с вряла вода а преди това бях напомпил крушата - е запали си без проблеми.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        В дизеловото гориво сипвам дизелово гориво. Врътвам ключа и паля както винаги. Последното идва да каже, че както винаги паля печката като бензинов автомобил - без да я чакам да подгрява. Ако нещо успее да посгрее докато върти стартера, успее. Ако не успее, да е успяла. Нейна си работа.
        Ако не ме харесва като стопанин, да ме смени!
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
          Като любител на бълвочите реших да пробвам поредният. Супер мега специалната добавка на Мермерски /Има и кисело мляко с добавки на Мермерски баща/. Това чудо мирише на трансформаторно масло и терпентин. И на вид го докарва на такова. Сипах го в джипа и освен че замести 800 мл от резервоара друго не усетих.
          За тоя професор Мермерски ли иде реч....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4_1-1-640x512.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5804967

          ..... сори за спама но не се сдържах....

          -----------------------------------------------------------------------

          .......... иначе , по темата - да го духат Богатите - тия де твърдят че програмираното , предварително заложено еднодневие в автомобили и всякаква друга техника е нещо *окей* .... йебеш и фърляш (бациш) - ово йе стандарт (както би рекъл Гагича)...
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Същият. И сина му. Голяма работа са. За всичко могат да измислят добавки...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Същият. И сина му. Голяма работа са. За всичко могат да измислят добавки...
              Че и аз мога! Е, какво ще се случи след слагането на добавките....
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Е, какво ще се случи след слагането на добавките....
                Зависи къде ще се турят (добавките).....
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Месец по-късно и два резервоара, давам обратна връзка. С двутактово масло 300 мл/ 50 литра гориво, на комън рейл дизел усещам определено по-мека работа на студено, също така изчезна едно притракване в междинен режим при смяна на скорости.
                  Навивам си будилника за след една година - да кажа как е.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    ........ Някой има ли мнение за тази продукция на*Майстор Манол*.......

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1274517_600x600.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5805670
                    ..... литрово шише струва 20 кинта , разтваря се 1 към 1000....
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Три зими го ползвам и не съм имал проблеми с нафтата в дизелите през зимата. А ма дали е от добавката????? Зареждам от където ми падне обикновена нафта.
                      Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                      Opel Corsa 1.7д 98г

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        И аз да не остана по назад след години с Bardahl BDC взех та купих и аз този Дизел Юнак 1л. и го турнах на 90 л. дизел и поех за София и после обратно до Варна...Според бруталните ми изчисления, незнам колко безсънни нощи и като се отчете факта, че карах без магнитните наколенки на д-р Мермерски се установи че джипа гори точно колко си е горял...Ако добавят и глухарчета може и да има по голям ефект!

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Нима си очаквал нещо друго?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Имат ли добавка за дизелово гориво,която се слага на всяко зареждане?
                            Адаш, има и има резултат.

                            Коментар


                            • Здравейте, Bardahl BDC - 5литра - търся партия за поделяне на 2, за София. Безаварийно на всички
                              Последно редактирано от stefzahar; 17-06-20, 08:21.

                              Коментар


                              • Преди като карах Дискавъри 200тди, му сипвах какво ли не, само не и нафта. По принцип не харесвам дизелите, карам на бензин/газ, но реших да си купя бус и не намерих бензинов, та пак съм с печка, но модерна - комон рейл. Вече се плаша и сипвам само нафта от аптеката, а и цените сега са поносими, разхода също. Какво ми сипват - не знам и няма как да знам. Също така не знам и дали има бензиностанция със сигурни качествени горива, та да си заслужава близо 20-те стотинки разлика на литър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X