Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
    За да не ми се случва имам отопляем горивен филтър, зимата слагам малко бензин в нафтата и държа колата в топ състояние. И винаги имам под ръка един бензинов ровър, за всеки случай.
    Призна си, че и ти сипваш едно-друго в нафтата...!
    И още нещо-повярвай, че отопляемия горивен филтър няма да е панацея в голям студ, защото скапаната нафта замръзва навсякъде...какво ще направиш, като ти замръзне в тръбичката от резервоара до помпата, която минава по дъното на купето...или в резервоара...?А, да-имаш бензинова жипка...и с двете ли ходиш зиме в планината...или тогава не стъпваш там...?
    За наше съжаление по ред причини се налага да се справяме с далаверите с качеството на горивата, които се плащат по върховете на всяка власт!Затова има теми,като тази...и явно винаги ще има...!(:
    Последно редактирано от mbenz; 11-11-13, 19:23. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #92
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      И още нещо-повярвай, че отопляемия горивен филтър няма да е панацея в голям студ, защото скапаната нафта замръзва навсякъде...
      Горивния филтър е най-слабото място, първо там замръзва (става на гел). Лесно се запушват дупки от 5-10 микрона. По-трудно (и по-късно) горивопровод с вътрешен диаметър няколко милиметра. Не е панацея, а част от решението на комплексен проблем. А нафтата, каквото и да и сипеш, бензин няма да стане.

      Целта беше да провокирам друга реакция - като казвате какво сипвате като добавки, казвайте и защо.

      Аз например, както казах, зимата сипвам бензин, по стара рецепта, да замръзва по-късно нафтата. А и бензина не е по-скъп от нафтата. На дъртия дизел му е все едно.

      Ако се сипват скъпи добавки трябва да има обоснована причина. В тази тема.

      Коментар


      • #93
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Даже на дърт дизел не му е приятно от бензина, но го преживява. По- лесно беше когато работеха летищата и се ползуваха газеничета. А двутактовото масло се обсъжда достатъчно пъти защо, и че не е във връзка с бензина или виделото.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          Ако се сипват скъпи добавки трябва да има обоснована причина. В тази тема.
          8 стотинки на литър скъпо ли е??? Това при мене е 20лв. за около 6 месеца! И не е само замръзването (то всъщност най-малко ме вълнува) - намаляват вибрациите и шумовете в двигателя, което е признак за удължаване на живота му. Дори забелязвам разлики при потегляне - става с по-малко гас и по-малко притрисане. А цените на помпидюзи и демпфери са страшниии!
          Предишното ми Ауди беше газ/бензин 88-и набор, смееха ми се че му слагам само хубави консумативи и зареждам само от определени бензиностанции! Е за 10 години и 100 000 км. навъртяни само от мене, смених веднъж предни амортисьори, веднъж предни накладки, голям радиатор, 2 пъти радиатор на парно и веднъж капачка на разширителен съд, 1 акумолатор и 2 пъти смяна на комплект агренажен ремък, смяна на масла и филтри на всеки 8000км. (само полусинтетика 15 W50 на BP първите 4 години и полусинтетика 10 W40 на Мобил останалите 6 години)! Трети собственик бях на колата, втори в България. Колеги и приятели със също такива коли дадоха по още толкова пари за колкото ги беха купили, за ремонти щото икономисваха от масла и не подбираха къде зареждат горива. Та да пази Господ, щото котка в чувал купуваме с тея коли 3-а употреба, ама предпочитам да си давам парите за добавки и скъпи консумативи и горива, отколкото да ги давам по майстори, които освен без пари ще ме оставят и без нерви! Пък нека съм будала в очите на некои!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #95
            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Даже на дърт дизел не му е приятно от бензина, но го преживява. По- лесно беше когато работеха летищата и се ползуваха газеничета. А двутактовото масло се обсъжда достатъчно пъти защо, и че не е във връзка с бензина или виделото.
            Днес се наложи да карам почти само на газ. Свърши ми нафтата (много изненадващо и подозрително ) а имах 3л. шише с газ за осветление, с която щях да си разрежам нафтата за зимата и се наложи да сипя него. В резорвара все е имало малко нафта, но газта със сигурност е преобладавала. 10км с Голф 2 1,6Д, нищо не му стана. В най-скоро време ще пробвам и варианта с отработено двигателно масло

            Коментар


            • #96
              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Не си го чул- благодарил ти е.На това се радва. Но за отработеното масълце се е вкиснал, но ти си свършил работа и ти е било все едно.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #97
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Аз мисля да слагам по малко керосин от летището в нафтата тази зима пък ще видим.Има доста хора каращи дизели които добавят от самолетното гориво и то в не малки количества.Може би са си прежалили колите....незнам но си ги карат от доста време така.

                Коментар


                • #98
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Прочети сходните теми. Керосин слагай смело, двутактово добро масло-в количество, според двигателя. С останалите смеси-внимателно.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Здравейте, и в крайна сметка след като прочетох темата внимателно не можах да стигна до извод колко двутактово масло да се добавя на литър дизелово гориво, както и какво да е съотношението на керосина за през зимата. Дискавърито ми е с 300 ТДИ мотор, 1996 г. А иначе масло двутактово имам, синтетично от това дето е уж бездимно. Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от urkov Преглед на мнение
                      Здравейте, и в крайна сметка след като прочетох темата внимателно не можах да стигна до извод колко двутактово масло да се добавя на литър дизелово гориво, както и какво да е съотношението на керосина за през зимата. Дискавърито ми е с 300 ТДИ мотор, 1996 г. А иначе масло двутактово имам, синтетично от това дето е уж бездимно. Благодаря предварително!
                      Има друга тема във форума в която подробно се разказва за немския експеримент. Дозата е 0.5 % или 5 милилитра на литър нафта. Ако сипеш повече не вреди, но е разхищение.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        В нафтата сипвам... нафта. Например на ул. Константин Стоилов посока от Ст. гара към ул. Козлодуй, отдясно има една бензиностанцийка, където цената винаги е 10ст надолу от Лукойл, а горивото е качествено. Зареждал съм и на двете си коли и по цял резервоар и ефектът е абсолютно същия като с Лукойл, Еко или ОМВ...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          ТДА плюс 2т масло е пробвано дългогодишно, и нищо не е гръмнало.
                          Опитах се да систематизирам това което разбрах:

                          Целогодишно - масълце синтетично 2Т (за резервоар 50л - 0.250л) и ТДА - целогодишно.

                          Зима:
                          Бензин - 5л за 50л. резервоар

                          Това което не разбрах - газта само за зимата ли е? Какво е количеството за 50л резервоар.
                          Ако слагаш бензин, трябва ли, може ли да се слага газ.
                          Ако слагаш спирачна течност - колко се слага на 50л резервоар. Тогава пак ли се слага газ?

                          Моля за отговор и поправки, ако съм се заблудил нещо.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Спирачната течност е за борба с водата. Слага се според предполагаемото количество вода.

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Знам колко точно се слага от едното - спирачната течност - нула.
                              Според моя опит и размисли двигателно масло, ако помпата е механична, се слага от малко до много. Може и по пет кила на резервоар, но задължително трябва да се осигури добро разбъркване с горивото. Много от маслата тровят катализаторите. А много от двутактовите са органично или подобни на органичните - и направо може по няколко кила олио на един резервоар. Горивото оригинално си има органична съставка, нищо ново няма да направим с малко мазнинка. Добваката не е олио, може да е биодизел. Та малко олио няма да навреди, освен при голям студ и поначало проблемно гориво.
                              Спирачната течност тип ДОТ 4 разгражда гумените елементи от маслоустойчива гума, а тази дот 5 като изгори отделя кварцов прах и го праща да мине през изпускателните клапани и турбото.

                              Не съм пробвал да смеся гориво с ДОТ 4. Би трябвало да се утаи като водата - и ако се бориш така с вода, с наливането н течност ще имаш повече неминаваща през филтъра утайка вместо подобрение. Бонус към някой разпаднал се о-пръстен.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Опитах се да систематизирам това което разбрах:

                                Целогодишно - масълце синтетично 2Т (за резервоар 50л - 0.250л) и ТДА - целогодишно.
                                Ако говорим за обикновен дизел с механична помпа - зареждане от читава бензиностанция + двутактово масло е достатъчно. За 7 години никога не ми се е пълнил филтъра с вода и никога не съм имал грижи с палене или нещо друго. Горивния филтър - на 30000км, никога не е имашо повече от 7-8 дребни боклучета в него. Зареждам на 90% на OMV, рядко на Еко или Ромпетрол, и на един единствен квартален Петрол, предимно лятото.

                                Ако сипваш боклуци, никакви добавки няма да оправят положението. Като си проверявах свещите последно, бяха във вида си когато съм ги купил - нямаха кьорава саждичка даже върху работната си част.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X