Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Мда, видно е от подписа ти! А защо пишеш в тази тема тогава? Не си ми полезен!
    Какво ми е на подписа ...нещо не схванах ?
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #62
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Писал съм подробно по темата, ама беше преди 4-5 години, та да се повторя...
      Оставям настрана цетановото число и на първо място поставям старта при силно минусови температури от порядъка под -(минус)10С и надолу.
      И така:
      -имайте предвид, че у наше село е приет италиянския ЕС стандарт за нафта!?при соц-а беше по БДС, което беше по-реално при зимни условия.
      -всички добавки против замръзване на нафтата се добавят в резервоара при положителни температури-инак създават нови и по-големи проблеми!
      -най-добре за двигателя е при студове да се добавя керосин до 30%-стига да можеш да си го набавиш, обаче!
      -газта за горене би трябвало да е 95% керосин, но това беше при соц-а, сега е нещо незнайно какво!
      -от всичко гореизложено препоръчвам добавянето на 10% бензин в нафтата, като към количеството бензин се добавят 20-30% 2Т масло-по възможност синтетично, за да са по-малко нагарите.
      Гарантирам, че с този бълвоч няма да имате проблем нито с двигателя, нито с паленето!Е-под минус 20С е добре моторното масло да е пълна синтетика!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #63
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        За масълцето знам, само не знам ако се сложи заедно с Кастрол ТДА дали е добре! А ти що пишеш Кастрол ТДИ, моето е ТДА да не са ми пробутали менте?
        Щото съм серсемин и не внимавам какво пиша.
        Естествено, че е TDA.
        Ако има представителство на Мотобул, покрай тебе - купувай оттам. Те са представители на Кастрол.
        Ако не, купувай от Метро - там отива директно от представителя, и по някакви причини, преди време, се оказа, че е по-евтино ( с някакви стотинки, де) да се купи от презряния прекупвач с големи паркинги, вместо от представителя. Това ми го казаха от представителя, и не можаха да ми обяснят защо е така.
        Ама действително ставаше въпрос за стотинки, де
        Съжалявам за правописната грешка.

        Коментар


        • #64
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Щото съм серсемин и не внимавам какво пиша.
          Естествено, че е TDA.
          Ако има представителство на Мотобул, покрай тебе - купувай оттам. Те са представители на Кастрол.
          Ако не, купувай от Метро - там отива директно от представителя, и по някакви причини, преди време, се оказа, че е по-евтино ( с някакви стотинки, де) да се купи от презряния прекупвач с големи паркинги, вместо от представителя. Това ми го казаха от представителя, и не можаха да ми обяснят защо е така.
          Ама действително ставаше въпрос за стотинки, де
          Съжалявам за правописната грешка.
          Имам приятел който ме снабдява от представителя на Кастрол директно и то с добра отстъпка, ама в бързината не се сетих за него ами купих от магазин за 20 лв.
          То и с тия български представители на Кастрол е доста мътна работата, та май ще мина на директни доставки от Германия накрая (за масло става дума пък ако имат и ТДА още по-добре)!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Имам приятел който ме снабдява от представителя на Кастрол директно и то с добра отстъпка, ама в бързината не се сетих за него ами купих от магазин за 20 лв.
            То и с тия български представители на Кастрол е доста мътна работата, та май ще мина на директни доставки от Германия накрая (за масло става дума пък ако имат и ТДА още по-добре)!
            Масло от Германия много си заслужава!Може да дойде и по-евтино дори!Ако имаш възможност за доставка оттам изобщо не се замисляй!
            При скапана нафта TDA няма да ви спаси при голям студ.
            И понеже идва зима(добре, че още не е дошла)най-добрата добавка против замръзване е в ШЕЛ(колкото и да е странно) и представлява прозрачна PVC бутилка от 500мл. с миризма на чист керосин на цена около 20лв., при положение, че керосина за авиацията струва към 3лв./л.(или по-малко дори).
            Аз все за добавки за големи студове пиша, ама забравих да спомена по темата, че е добре да се сипва по 2-5% 2Т синтетично масло в нафтата без такива 2Т масла за бензинови резачки.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #66
              http://bparts-bg.com/
              тези навремето продаваха добър кастрол

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Масло от Германия много си заслужава!Може да дойде и по-евтино дори!Ако имаш възможност за доставка оттам изобщо не се замисляй!
              При скапана нафта TDA няма да ви спаси при голям студ.
              И понеже идва зима(добре, че още не е дошла)най-добрата добавка против замръзване е в ШЕЛ(колкото и да е странно) и представлява прозрачна PVC бутилка от 500мл. с миризма на чист керосин на цена около 20лв., при положение, че керосина за авиацията струва към 3лв./л.(или по-малко дори).
              Аз все за добавки за големи студове пиша, ама забравих да спомена по темата, че е добре да се сипва по 2-5% 2Т синтетично масло в нафтата без такива 2Т масла за бензинови резачки.
              Има добро масло за резачки, а и 2-5% няма ли да е множко? Аз на различните добавям различно, но все по-малко. Бензина много го мразя.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-11-13, 17:44.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #67
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Бе то в Сандански ако дойде ред нафтата да замръзва, това сигурно ще ми е най-малкия проблем, ама и дават на ТДА добавката и почистващи функции и повишаване на некакво цетаново число и смазващи функции, та мисля да я слагам когато се сетя.
                Ама пак не разбрах има ли проблем ако се слага ТДА + 2Т масло? Да не стане некоя "баси мамата" реакция, че с химията съм скаран! Това ТДА междудругото пише че е много избухливо ама какво съдържа не пише!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #68
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Абе, че пише - пише.
                  Утре сабахлента, ако не забравя, ще ти снимам гърба на опаковката, със все съдържание.
                  ТДА плюс 2т масло е пробвано дългогодишно, и нищо не е гръмнало.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    И аз карах с ТДА на Кастрол. Сега карам с газ за осветление като добавка към нафтата. Слагам по литър на резервоар. Зимата наливам 5 литра бензин на един резервоар.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      http://bparts-bg.com/
                      тези навремето продаваха добър кастрол
                      А ся де! А тия от официалното представителство твърдят че оригинален кастрол в 5 литрови туби няма ( за Едж и за Магнатек)!!! И как официалния представител продава примерно Магнатек 5 W40 дизел по 25-26лв. за литър а тия продават 5 литрова туба за под 80лв.!? Ей затова ще почна от Германията да взимам директно, па тия тука търгаши като се разберат на кой му е по-оригинално ментето може пак да почна от тях да взимам!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        ТДА плюс 2т масло е пробвано дългогодишно, и нищо не е гръмнало.
                        А така, е те точно това ме интересуваше, най-вече!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          А ся де! А тия от официалното представителство твърдят че оригинален кастрол в 5 литрови туби няма ( за Едж и за Магнатек)!!! И как официалния представител продава примерно Магнатек 5 W40 дизел по 25-26лв. за литър а тия продават 5 литрова туба за под 80лв.!? Ей затова ще почна от Германията да взимам директно, па тия тука търгаши като се разберат на кой му е по-оригинално ментето може пак да почна от тях да взимам!
                          За да не се притесняваш да не се минеш ,направо си внасяй нафта от Германия !
                          Не ми отговори на питането по горе
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                            Не ми отговори на питането по горе
                            А длъжен ли съм???
                            Аман от пенкилери!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              А длъжен ли съм???
                              Аман от пенкилери!
                              Всеки има право да си пише !!!Тръгна с рогата напред и пишеш неподготвен!
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #75
                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                А ся де! А тия от официалното представителство твърдят че оригинален кастрол в 5 литрови туби няма ( за Едж и за Магнатек)!!! И как официалния представител продава примерно Магнатек 5 W40 дизел по 25-26лв. за литър а тия продават 5 литрова туба за под 80лв.!? Ей затова ще почна от Германията да взимам директно, па тия тука търгаши като се разберат на кой му е по-оригинално ментето може пак да почна от тях да взимам!
                                Като казах ,,НАВРЕМЕТО", техните туби бяха точно немски, на дребно, като от тамошна бензиностанция. Сега не знам.

                                Аз да питам пак- всичката нафта в българско от Бургас ли е? И ако е , Лукойл-а у сръбско с бургаска нафтата ли е?
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-11-13, 17:44.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X