Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Свещи и/или дюзи
    Зимата пък паля като тигър. По-скоро някоя пикаеща сигурно.
    Тея дизели не ги чаткам много.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Диагностиката на тоа камион не зима десет дена.После , след правилния ремонт може и само нафта да му се сипва!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Да използвам темата:
            Според вас на какво може да се дължи пушек/неизгоряла нафта/ сутрин. Ако я оставя да дрънчи на обороти може да пуши 10 Мин. Ако тръгна да карам след първото изфорсирване и 1 Мин. работа-все едно нищо не е било. През останалото време си е нормална работа и вървеж. Зафира не е комънрейл.
            Ясно ми е че трябва да я оставя на майстор, но проблема е леко дразнещ засега и така две години.
            Боба кво казва в случая.
            Пробвай това от горното ми мнение, за силно замърсени дюзи е. Цената е около 40 кинта за третиране.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              След сипването на добавка проблема се увеличава. Сипвал съм бардал и лики моли. Клоня към пикаеща дюза.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Експериментите продължават На Мерцедес Ц 270 ЦДи 170 к.с,5ст автомат, около 250к км. Купе,двигател в доста добро състояние, да не кажа отлично. Мърка като бъхляв котарак.
                Разход в София без БДЦ около 9,5-10л. Напълних го догоре + 2мл на литър БДЦ. До тук разхода падна на 9-9,2. Маршрута не се е променял. Още по-мека работа на мотора,по отзивчив на педала на газта.
                Определено и на Мерцедес двигателите върши работа. На VW/Шкода след 2012 комън рейла, същото поведение като при мерджана. Единствено на Хюндай и30 2016г, 1.6 ЦРДи, разхода падна с 0,2л, но двигателя работеше малко странно,някак по-остро. Изори си резервоара без проблем, но не съм повтарял с добавката.Хюндая е на 49к км.
                Повече от доволен съм от БДЦ-то. Една опаковка при моето каране ме изкара около 10м. Ще трябва да ходя за нова,че имам за още 1 резервоар.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  OWS Germany
                  Най-големия производител на добавки в Германия. И не е само реклама ,видял съм го сочите си.
                  Сипах една опаковка от препарата за почистване на дюзи и за 1700 км ми изгори с 12 литра по малко. При това с българска нафта ,дето не е като оная на запад от Шегед.
                  Неофициално произвеждат добавките на въпросния бардал.
                  може де се счета за полезна информация,защото си позволих да ги внеса за България и да ви информирам за това.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Експериментите продължават ...
                    Разход в София без БДЦ около 9,5-10л. Напълних го догоре + 2мл на литър БДЦ. До тук разхода падна на 9-9,2.
                    ... Единствено на Хюндай и30 2016г, 1.6 ЦРДи, разхода падна с 0,2л....
                    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                    Сипах една опаковка от препарата за почистване на дюзи и за 1700 км ми изгори с 12 литра по малко...
                    СмЕтАли ли сте с колко цената на добавката компенсира икономията на гориво?
                    Ся знам, че сте все тЕрикати, ползващи невероВатни търговски отстъпки и внасящи си добавките директно от производителя, но все пак?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Икономия определено има. Не съм засичал в точност, но с Бардала, само градско минавам с едни ~100км повече. Стига за 10 резервоара което прави по около 3,5лв на едно пълнене.
                      Имам карта за отстъпка 7 ст(3-5лв на един резервоар икономия), и от там си избивам цената на Бардала.
                      Повечето км ми идват бонус.
                      По-лесният старт.
                      Дизела мърка като бъхляв котарат.
                      По-отзивчив на газта.
                      Черният котак които излизаше от ауспуха при педала до метала от 1300 об/м, изчезна на 90%. Съвсем слабо изпушва, и до там.
                      Моментният разход с бардала, му отнема поне 2-3 по-бързо време да започне да намалява, т.е при среден 8.1, при кик даун отива на 9.0. Продължаваш си нормалното каране, и след 15-25 сек, разхода пак се е върнал на 8.1.
                      Без Бардала, поне 1минута и нагоре му трябва да достигне старите стойности.
                      Зареждам само от една бензиностаниця и една колонка. До тук 4месеца с тази кола.
                      Последно редактирано от FiveFinger; 09-08-18, 11:54.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        СмЕтАли ли сте с колко цената на добавката компенсира икономията на гориво?
                        Ся знам, че сте все тЕрикати, ползващи невероВатни търговски отстъпки и внасящи си добавките директно от производителя, но все пак?
                        Не се слага само за икономия, писано е вече. В крайна сметка всеки решава за себе си.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Колеги, аз ползвам БДЦ от 3 години на 1.3 Cdti мотор като там ми дава икономия от порядъка на 0.4-0.5л/100км по-малко. На Киа Соренто 2.5 црди 140к.с. в момента разхода ми се движи от 7.53 до 8.88л/100км нормално каране 20-30% градско и останалото извънградско. За мен има добър ефект - работи по-добре, зимите не ми е замръзвала нафта, винаги е палила, моторите работят като бензинови, сега сорентото колкото и да го настъпвам почти не изкарва черен дим. Да добавя че им слагам 2т масло по малко от време на време а в двигател и скорости и Хадо за всеки случай
                          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
                            ...За мен има добър ефект - работи по-добре, зимите не ми е замръзвала нафта, винаги е палила...
                            Същото добивам и без да сипвам никакви добавки. Какъв е изводът?
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Извода е, че всеки решава как ще постъпва. Щом управлява МПС значи е пълнолетен и нормален и може да взема сам решения за неговата си собственост. Това дали имат влияние добавките или не е въпрос на собствено убеждение. Нищено е доста.....
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                СмЕтАли ли сте с колко цената на добавката компенсира икономията на гориво?
                                Ся знам, че сте все тЕрикати, ползващи невероВатни търговски отстъпки и внасящи си добавките директно от производителя, но все пак?
                                9 лв за 300 милилитра на дребно без отстъпки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X