Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Какво ежегодна профилактика на горивната система? Всяка година да свалям дюзи и да ги чистя с ултразвук ли?
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #32
      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      На моя джип нафтата не винаги е от бензиностанцията.За това през зимата сипвам няколко литра бензин,най вече когато ходя в планината,където температурите са доста по ниски.Колегата ми с нафта само от бензиностанция и добавка против замръзване,миналата зима горивният му филтър стана на коледна свещ.Поздрави.

      Коментар


      • #33
        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Преди години - началото на 90те Фолксваген препоръчваше да се добавя до 10% нискооктанов бензин към нафтата през зимата.
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #34
          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Мерцедес също препоръчваха за техните дизели едно време, даже тук във форума има публикувана сканирана страница от инструкцията за употреба на Мерцедес, където пише при какви температури колко бензин да се слага, аз карам с каквото ми падне и слагам принципно Кастрол ТДА, но и бензин също.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #35
            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Темата е добра.От шест години карам дизел.Във нафтата съм слагъл всичко от горе посоченото,но фаида няма.Да вмъкна че,за шест години на бензиностанция съм заредил не повече от 60лв.Единствено съм нямал проблем когато човекът ми каже да не слагам ништо в нафтата.Не съм слагал само БИРА нея я пия.

            Коментар


            • #36
              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Нищо не каза, защото за шест години нафтата е сменена от едно нещо през друго на съвсем трето от декември 2011. Не казваш колата си, нито каква нафта слагаш.
              На механичните помпи си трябва добавка за мазане или масло. За парафина бензинът помага много, работи както водата прави захарен сироп.

              Коментар


              • #37
                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Вие шофьори ли сте или шамани? това слагам, онова слагам... зареждам само на еди коя си бензиностанция от колонка №3...

                Аз съм пробвал да слагам биодизел и старо моторно масло - ама вредите са /много/ повече от икономията... Почти си задръстих горивния филтър единия път... Над 300х.км имам с дизели - никога проблеми с нормалната нафта от бензиностанцията...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Аз пък забелязвам подбрена работа и икономия от минимални количества масло. Кое е шаманското? Даже официално си е казано защо се слага, разбира се не го пише във вестника. Лоу сулфур кънтент дизел написано правилно на английски дава отговор на въпроса за маслото или мажещите добавки.
                  Биодизелът не е за всеки - нестабилен е и иска знания за да се ползва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Казвам шест ,но пет от тях бях с най-добрият дизел за мен МБ 190D,кучето само със свинска мас не съм го карал.А от една година и нещо съм с Диско1 300TDI.А третото съвсем друго нещо са едни 8% био дизел задължително в нафтата.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Има огромна разлика между СОФИЯ и провинциата,съответно нафта по бензиностанцийте и заплати по джобовете.А с шофирането се справяме.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        За шест години цетановото число на нафтата е паднало с няколко единици и мазилните и качества са се влошили многократно заради дълбокото пречистване на сярата. Някои конструкции помпи и разпръсквачи страдат от това, докато новите за високо налягане не могат да работят със сяра. Така че тази тема трябва да се раздели на две или три.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          За шест години цетановото число на нафтата е паднало с няколко единици ...
                          Моите наблюдения са същите (в България), макар че според нормативните документи е точно обратното - в момента в ЕС не трябва да се продава дизелово гориво с цетаново число под 51, а повечето от скъпите нафти претендират да са с 56. Това след въвеждането на ЕВРО-5 нормите; преди тях минимално допустимото е било 48, по-преди - 42 и т.н.

                          Интересно е обаче какво аджеба съдържат различните добавки:
                          - добавките за "чистене" съдържат, в ролята на "активно в-во", предимно терпентин, който спокойно може да се замени с... друг терпентин, бил той "пречистен", който се ползва от художниците да си разтварят маслените бои или пък светилна газ.
                          - "anti-gel" добавките (против замръзване) съдържат в общи линии някакви ароматни въглеводороди (ксилен, толуен), които спокойно могат да се заменят с бензин.
                          Тук обаче става интересно - горните две групи имат лошото свойство да понижават цетановото число. Затова, почти всички комерсиално достъпни бъркочи съдържат някакво количество вещество, което ако не да повиши, то поне да компенсира причиненото от другите съставки понижение на цетановото число на основното гориво или:
                          - добавки за повишаване на цетановото число, са химични съединения, които имат свойството да разкъсвават първичните и вторичните въглеродни връзки и да "изправят" веригите на мастните въглеводороди. Лошото е, че тези съединения рядко са химически стабилни и често са доста опасни - един от най-ефективните "cetane booster"-и е нитроглицеринът, примерно ... Масово използваният в добавките "cetane booster" е диетил-хексил-нитрит, но и той за съжаление е силно токсичен за околната среда и особено за водните организми, поради което производителите напоследък се преориентират към използване на прекиси за сметка на нитритите. Интересен ефект от използването прекисите е доста сериозното намаляване на въглеродните емисии (в някои случаи над 20%) поради което примерно един продукт базиран на цериев диоксид е официално "приет на въоръжение" от редица големи транспортни и някои минни компании...
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Човеко, не знам къде си я чел тази химия и в какъв превод, ама много странно звучи.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Кое по-точно не ти харесва, да вземем да го изЯсним? Не мога да претендирам за каквато и да било прецизност на превода и нищо не ми пречеше да напляскам линкове към 20-ина pdf-a на английски, ама нали все рев като го направи някой, та се опитахах да го предъвча.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Да кажа и аз какво правя... Един литър двутактово масло го разпределям в три шишета, т.е. от по литър. Доливам с бензин, но не до горе, т.е. по около 500-600мл. Готовата смес я наливам на бензиностанцията преди зареждане, т.е. на около 60л дизел.
                                TOYOTA LAND CRUISER 120
                                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                                YAMAHA TDM 850 4TX

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X