Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Едно от първите неща което винаги правя, на нова за мен кола, е проверка и профилактика на цялата горивна система. Мусото е първото нещо на което не съм поглеждал дюзите щото мърка, и нямаше и да ги мисля, ако не бяха барани до сега. Ще ги кача на стенда, и ако разпрашават добре, само ще корегирам налягането ако е необходимо, ако пикаят - мятам новите разпръсквачи които са за OM605/606.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Или ако ще отваряш сменяй всичко, или не отваряй. Просто е.

      ...и не очаквай никаква разлика в работата на мотора, освен ако старите не са били мега зле.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Аз разлика не очаквам, просто искам да си вържа гащите, а и дюзите работят прекалено меко, което ще рече, че налягането им е ниско, а когато сменявам нещо, гледам всичко около него да е чисто ново.
        По пример от братята хамериканци искам на ОМ602 да сложа разпръсвачи от вентиловият ОМ605/6, та и за това ще ги сменявам, все някой трябва да е пръв в заиграването с тия работи, а за това и съм си взел тая играчка, не да гледам от другите, а да правя неща които друг не е правил.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ...а и дюзите работят прекалено меко, което ще рече, че налягането им е ниско...
          Нито едното нито другото е задължително да е вярно, нито връзката помежду им. Сам ще видиш, щом ти се играе.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Нито едното нито другото е задължително да е вярно, нито връзката помежду им. Сам ще видиш, щом ти се играе.
            Ми имам бая опит и доста добро ухо, и щото съм много мързелив, за това не давам друг да ми бара нищо, и никога не се налага да се прави втори път, и с малко мислене преди това, винаги става точно това което искам.
            Ако искаш мога да мина покрай теб да чуеш двигателя, да ти кажа колко бара му дават и колко мисля, че е в момента, и като ги сваля ще видим дали съм прав, пък и тамън ше врътнем по кафе.

            ... Пенчо ше се сърди, че му мажем темата, но ще пиша пак по нея като издухам още един резервоар с BDC.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ... Пенчо ше се сърди, че му мажем темата, но ще пиша пак по нея като издухам още един резервоар с BDC.
              Мажете, мажете, нали за това съм я пуснал!

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Мажете, мажете, нали за това съм я пуснал!
                Е, надявам се мнението ми да е полезно, щото не вярвах в това дето разправяха, че прави BDC-то, та ако наистина е така, ще пиша.
                Просто не вярвам на преразкази, та за това обичам да споделям само впечатления от личен опит, което и винаги правя.

                P.S. След малко ще ходя до Руслан, в твойта махала, та ти отправям специална бирена покана.
                Ако искаш, ще мина да те взема.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ...BDC-то...
                  ...впрочем мирише по същия начин, по който и други 2-3 "чудеса", които съм ползвал през годините за проба.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Е, надявам се мнението ми да е полезно, щото не вярвах в това дето разправяха, че прави BDC-то, та ако наистина е така, ще пиша.
                    Просто не вярвам на преразкази, та за това обичам да споделям само впечатления от личен опит, което и винаги правя.

                    P.S. След малко ще ходя до Руслан, в твойта махала, та ти отправям специална бирена покана.
                    Ако искаш, ще мина да те взема.
                    Става! Ако е преди 15.00

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...впрочем мирише по същия начин, по който и други 2-3 "чудеса", които съм ползвал през годините за проба.
                      Така е, и това което имам също мирише така, но след BDC-то наистина звука се изчисти, а и почна да върви по-добре като го изрежа, та се притесних да не ми пързаля съединителя във високите.
                      Както и да е, като издухам още един резервоар ще споделя.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        ПОвечето миришат по един и същ начин.
                        Тази обаче не мирише никак така , Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bardahl.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5789006
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Да използвам темата:
                          Според вас на какво може да се дължи пушек/неизгоряла нафта/ сутрин. Ако я оставя да дрънчи на обороти може да пуши 10 Мин. Ако тръгна да карам след първото изфорсирване и 1 Мин. работа-все едно нищо не е било. През останалото време си е нормална работа и вървеж. Зафира не е комънрейл.
                          Ясно ми е че трябва да я оставя на майстор, но проблема е леко дразнещ засега и така две години.
                          Боба кво казва в случая.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Свещи и/или дюзи
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Може и някой температурен датчик да я лъже малко.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                За да продължа теста с BDC-то допълних до капачката 25л нафта, като преди това метнах 60мл BDC.
                                Ся ше гледам кво се случва и ше разправям.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X