Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
    То и изгорелите газове зависят от качеството на горивото но никой не знае какво е то а направо ще спират автомобила от движение
    Абе те отлично знаят, какво е качеството. Но не им пука, че си чупим колите. Не случайно България е една от малкото страни в Европа в които Тойота продава дизеловите си джипове с нагреватели към горивопроводите против замръзване на нафтата. (казвали са ми го доста хора)

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      След като с колега от форума си делнахме 5л. BDC на Бардал , и след второ пълнене догоре като че ли Дискотеката(300tdi) намали децибелите, колкото до паленето сутрин никога съм нямал проблеми дори и с м'рътъв акумулатор. Разлика в разхода като че ли няма, ама то иди му хвани край в градско-уикендски условия. Някой по нагоре в темата беше питал дали има проблем ако се надвиши пропорцията добавка-нафта, че аз сега му сипвам колкото 1 ракия на един резервоар, че добавката е много миризлива и не ми се занимава с мерки и теглилки .
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Аз предлагам да спрем да хвалим бардала, щото ще почнат БГ предприемачи да го "кръщават" и ще стане ефективен като добавка Хелиос.
        Иначе и аз съм доволен от него и с него си карам, при нула градуса пали без подгрев и като при 10 градуса.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Аз предлагам да спрем да хвалим бардала, щото ще почнат БГ предприемачи да го "кръщават" и ще стане ефективен като добавка Хелиос.
          Иначе и аз съм доволен от него и с него си карам, при нула градуса пали без подгрев и като при 10 градуса.
          А без него как пали при 0 градуса ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            А без него как пали при 0 градуса ?
            На въже
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              А без него как пали при 0 градуса ?
              Честно казано не знам, аз винаги си слагам БДЦ.Вече съотношението е в зависимост от сезона. На нулата може да запали без грижи и само с нафта предполагам, защото подгрева изгасва заедно с другите крушки.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На въже
                Ааа, що ?! Колегата може да живее над паметника или в началото на Галата.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  На въже
                  Ма аз не случайно питам . Щот откак вкарАх "петака" в час ( в смисъл станА "технически изправен" ) - взе да пали при -15 с пипането .Баш как си пише у книгата . Хем не турям Бардал , а па отделно нафта - от коя бензиностанция ми падне .
                  Същевременно имам един служебен Форд Транзит дето не му ли пръснеш "старт пилот" в смукателния колектор - ни 1:1 добавка у нафтата , ни манивела даже не го оправя .

                  ..та мислим дека намекЪт ми е ясен .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ма аз не случайно питам . Щот откак вкарАх "петака" в час ( в смисъл станА "технически изправен" ) - взе да пали при -15 с пипането .Баш как си пише у книгата . Хем не турям Бардал , а па отделно нафта - от коя бензиностанция ми падне .
                    Същевременно имам един служебен Форд Транзит дето не му ли пръснеш "старт пилот" в смукателния колектор - ни 1:1 добавка у нафтата , ни манивела даже не го оправя .

                    ..та мислим дека намекЪт ми е ясен .
                    Демек, ако трЕбва баир, Бардал не помага.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      ... и ще стане ефективен като добавка Хелиос.
                      Кажи за Хелиоса, не е ли ефективен?
                      Миналата година бяха дали такъв на баща ми в службата. Той кара един комбиниран багер Ню Холанд, и редовно в по-големите студове се запушваше с парафин един малък прозрачен горивен филтър(казвах му да го премахне, но той държи да си е в заводски вид). Предишни години сипваха газ за горене от аптеката и не знам още какво, но миналата зима заради сравнително по-големите студове, директно му дадоха добавка на Хелиос и никакви проблеми не е имал след това(даже се канеше да сипва и в личната си кола от същата...профилактично).

                      Палещите дизели си палят, достатъчно им е цетановото число на нафтата от колонката(при нашите температури), проблем е само ако нафтата е толкова "лятна", че да не стигне до дюзите. А явно евтината българска добавка поне срещу тоя проблем помага. Вече дали е толкова полезна за съвременни комън рейл дизели като Бардала, не мога да кажа.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Демек, ако трЕбва баир, Бардал не помага.
                        В близо 35 годишния ми "контакт" с дизели имам следното верую : "На дизеловия мотор му требва компресия" .

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ....та мислим дека намекЪт ми е ясен .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Още не сме стигнали температурите,които да покажат чие магаре е по-мъжко, но както казах винаги слагам бардал бдц защото икономически ми е най-изгодно. Реално зимата ми оскъпява литър нафта със 7 стотинки, което е в пъти по-добре от "яката" нафта по бензиностанциите. Когато стане наистина весело и почнат да предупреждават по новините слагам бензин и добавям двутактово масло.
                          ПП колата е автомат и нито въже, нито баир помагат иначе баир си имам много сериозен(Виница)
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Е, добре де, където е Виница, там е и Акчалар.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Нали добавката е и против замръзване, защо са ти бензин и масло баш на тая капризна система?!
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                БДЦ-то не е типичният антигел, помага за всичко....но по малко, за това пък излиза евтино и може да се добавя постоянно. В описанието на продукта едва на последни място е написано, че е против замръзване : http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192
                                Аз го слагам защото по дефолт нафтата ни е кофти и скъсява живота на коя да е горивна система.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X