Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двутактово масло в нафтата

    Здравейте.Днес ми дадоха съвет да слагам двутактово масло в нафтата щото имам едно прекъсване на двг от време на време аз бях писал за него (4рънър 2LT) .Съотношение 10л.нафта 150гр.масло (щилско)Доводът на майстора е че нещо можело да заяжда в ГНП в следствие на ръжда.Между другото видях една отворена ГНП в камерата която беше пълна с нафта наистина имаше ръждясали части.Та общо взето не ми се разтягат локуми ами кажете вие нещо по въпроса?Казаха ми да карам така 10дена да видим кво ще стане после

  • #2
    До: Двутактово масло в нафтата

    Със сигурност не вреди.

    Коментар


    • #3
      До: Двутактово масло в нафтата

      Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
      Здравейте.Днес ми дадоха съвет да слагам двутактово масло в нафтата щото имам едно прекъсване на двг от време на време аз бях писал за него (4рънър 2LT) .Съотношение 10л.нафта 150гр.масло (щилско)Доводът на майстора е че нещо можело да заяжда в ГНП в следствие на ръжда.Между другото видях една отворена ГНП в камерата която беше пълна с нафта наистина имаше ръждясали части.Та общо взето не ми се разтягат локуми ами кажете вие нещо по въпроса?Казаха ми да карам така 10дена да видим кво ще стане после
      Колега чичо ми е стар маистор дизелджия и от него знам че е добре от време на време да си слагаш двутактово масло в нафтата.Аз лично си слага на един резервоар от 90литра два литра и нямам никакви проблеми.Двутактовото масло смазва много добре помпата и дюзите.Така че слагаи смело и нямаш проблеми.

      Коментар


      • #4
        До: Двутактово масло в нафтата

        Колега до колкото знам масло се сипва в нафтата за по-добро смазване на помпата и дюзите,но това се прави по принцип лятото или когато е топло,а не през зимата в големите студове.

        Коментар


        • #5
          До: Двутактово масло в нафтата

          Ммм, много е готино. Моя е с директно впръскване и работи доста твърдо. Като сипя малко масълце има осезаем ефект. На 10л гориво по 200гр двутактово.

          Коментар


          • #6
            До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Ммм, много е готино. Моя е с директно впръскване и работи доста твърдо. Като сипя малко масълце има осезаем ефект. На 10л гориво по 200гр двутактово.
            А аз се чудех какво искаш да покажеш с аватара си. Сега разбрах.

            Коментар


            • #7
              До: Двутактово масло в нафтата

              Еее, не чак толкова

              Коментар


              • #8
                До: Двутактово масло в нафтата

                не че много разбирам,но дали наличието на масло в горивото,нама да предизвика нагар по разпръсквачите и клапаните? иначе и аз ще опитам ,от любопитство. щом на старо олио вървя,значи малко масълце нема да го задави.
                TЛК 80-4.2ТД
                ТЛК 73-2.4ТД
                ...................

                Коментар


                • #9
                  До: Двутактово масло в нафтата

                  Всъщност, двутактовото масло има реален шанс да намали нагара и пушенето.

                  Зимно време пък, намалява температурата на замръзване. Но с малко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двутактово масло в нафтата

                    Двутактовото масло увеличава чаденето и нагара,но е добро за помпата и разпръсквачите.И "втвърдява"нафтата при големи студове-чисто теоретично,де!Който не вярва да разклати туба с масло стояла на-20С,и ще се убеди.Затова бих препоръчал да се използва синтетично двутактово масло,при което тези последици са минимални.Около 15лв./л. струва,но си заслужава-няма пълно щастие!И не прекалявайте с количеството,моля!Лично аз само масло не слагам никога,ами в комбинация с бензин(щото не мога да намеря отдавна керосин)Мойта рецепта е до 10% бензин,към който добавям 10%(от количеството бензин) синтетично двутактово масло.
                    Инак маслото е мехлем и за ауспусите-омазнява ги лекичко,но достатъчно и се намалява гниенето от вътрешната страна.И,като се изкара колата на извънградско ще издуха всякакви нагари от чела на бутала,и от клапани!Стига да не се прекалява с маслото,де!
                    Изказвам само личното си мнение,което е плод на много четене,питане и практика-всеки да си решава за себе си!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двутактово масло в нафтата

                      Колеги няма ли добавки за нафтата на разни реномирани фирми. Защо слагате двутактово масло не че имам много опит ама ми се вижда странно
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                        Колеги няма ли добавки за нафтата на разни реномирани фирми. Защо слагате двутактово масло не че имам много опит ама ми се вижда странно

                        Колега, слушай mbenz...

                        опита му е дългогодишен, и досега не е опровергал истината по никакъв начин

                        и с двутактово става, и с хидравлично става.....

                        и на мотора му става едно харно, харно.......

                        Коментар


                        • #13
                          До: Двутактово масло в нафтата

                          Ще вземете да ме накарате да пробвам бре.Имам малко керосин светнете ме колко трябва да се сипе.
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Двутактово масло в нафтата

                            За разпръсквачите няма никакво значение. За редовите помпи - също - те си имат собствено мазане. Ефекта от двутактовото масло е
                            единствено при роторните помпи. Само дето от ауспуха кадилката се увеличава. Едно време сипвах в някаква пропорция масло на един "Перкинз" . От тогава намразих роторните помпи
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                              Ще вземете да ме накарате да пробвам бре.Имам малко керосин светнете ме колко трябва да се сипе.
                              Сигурен ли си,че е наистина керосин?Я,най-добре ми го продай!
                              На класически дизел,който не е HDI,или CDI-демек комън-рейл,или помпа-дюза за големи студове можеш да сложиш до 30% керосин-тва за температури около-35С.А,и малко синтетично двутактово масло да сложиш няма да сгрешиш-около 1%-постоянно-без значение зиме,или лете.
                              За най-съвременни дизели не съм се интересувал,защото нямам такъв,но без притеснение бих използвал керосин,или бензин в съчетание с малко синт.масло в мааалко по-малки количества-например до 10%керосин,или до 2%бензин и към него 10% синт. двутактово масло.
                              В Европата зимата слагат основно керосин в нафтата!А,у нас...
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X