Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Двутактово масло в нафтата

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    За разпръсквачите няма никакво значение. За редовите помпи - също - те си имат собствено мазане. Ефекта от двутактовото масло е
    единствено при роторните помпи. Само дето от ауспуха кадилката се увеличава. Едно време сипвах в някаква пропорция масло на един "Перкинз" . От тогава намразих роторните помпи

    така е-редовите помпи имат собствено мазане,но да не се забравя,че елементите и(цилиндърчетата и буталцата)се смазват от нафтата и малко масло(но МАЛКО!!!)няма да навреди.
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      До: Двутактово масло в нафтата

      Аз съм имал случай при роторна помпа с не добре работеща подкачваща секция,може би заседнали перки,при добавяне на доза масло в нафтата нещата се нормализираха,така че 100% има положителен ефект за всички всички триещи елементи в помпите и дюзите.При редовите помпи също има ефект слагал съм на Мерцедес ,значително намаля шума и започва да работи по-меко.
      Стефан Дянков

      Коментар


      • #18
        До: Двутактово масло в нафтата

        От 10 години на100 литра нафта наливам 10 литра бензин и 1 литър масло през зимнити месеци и нямам грижи.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #19
          До: Двутактово масло в нафтата

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Сигурен ли си,че е наистина керосин?Я,най-добре ми го продай!

          За най-съвременни дизели не съм се интересувал,защото нямам такъв,но без притеснение бих използвал керосин,или бензин в съчетание с малко синт.масло в мааалко по-малки количества-например до 10%керосин,или до 2%бензин и към него 10% синт. двутактово масло.
          .... и Бенца ти отива в телевизията
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            До: Двутактово масло в нафтата

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Сигурен ли си,че е наистина керосин?Я,най-добре ми го продай!
            На класически дизел,който не е HDI,или CDI-демек комън-рейл,или помпа-дюза за големи студове можеш да сложиш до 30% керосин-тва за температури около-35С.А,и малко синтетично двутактово масло да сложиш няма да сгрешиш-около 1%-постоянно-без значение зиме,или лете.
            За най-съвременни дизели не съм се интересувал,защото нямам такъв,но без притеснение бих използвал керосин,или бензин в съчетание с малко синт.масло в мааалко по-малки количества-например до 10%керосин,или до 2%бензин и към него 10% синт. двутактово масло.
            В Европата зимата слагат основно керосин в нафтата!А,у нас...
            Ами не знам ще питам братовчеда той е летец изпитател в Безмер той ми го достави за по сигурно ще го попитам.
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #21
              До: Двутактово масло в нафтата

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              .... и Бенца ти отива в телевизията
              защо мислиш така?и според теб какво и колко се слага в зимната нафта???
              бих се радвал на аргументирани отговори и мнения-надявам се да чуя такива!а,не-бенца ти отивал в телевизията...ама защо,какво....?
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                До: Двутактово масло в нафтата

                Ами що не карате само на масло като е по добре То вече и от енергото ревът че таксиджиите са източили маслото от трансформаторите им и яко дим И каква е тая лятна и зимна нафта?Ако питаш в Лукоил ще гледат като гръмнати...
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  До: Двутактово масло в нафтата

                  Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                  Ами не знам ще питам братовчеда той е летец изпитател в Безмер той ми го достави за по сигурно ще го попитам.
                  щом е в Безмер братовчеда е излишно да питаш-истински керосин е!
                  майтапа настрана-ако можеш да ме уредиш с 1-2 туби-плащам,колкото кажеш!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Двутактово масло в нафтата

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    щом е в Безмер братовчеда е излишно да питаш-истински керосин е!
                    майтапа настрана-ако можеш да ме уредиш с 1-2 туби-плащам,колкото кажеш!
                    ОК.ще ти изпратя инфо на ЛС.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Двутактово масло в нафтата

                      Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                      Ами що не карате само на масло като е по добре То вече и от енергото ревът че таксиджиите са източили маслото от трансформаторите им и яко дим
                      някой да е казал,че само с масло е най-добре...???или да си пописваме,колкото да не е без хич...

                      напротив-заради по-голямата плътност на маслото може да се увеличат луфтовете,както на роторна,така и на редова помпа-затова писах да не се прекалява с маслото!ако многото масло за износена помпа е шукар,на читавата ще и разкаже играта!
                      абе що ми трябваше да се обаждам,като знам какви мнения щяха да последват,ама аде!затова се и застраховах всеки да решава сам за себе си!
                      от мен толкова!и лека вечер!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Двутактово масло в нафтата

                        Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                        ОК.ще ти изпратя инфо на ЛС.
                        благодаря ти предварително!може да ми звъниш и на:0889 889 189-Пламен
                        Лека вечер!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Двутактово масло в нафтата

                          според мене слагаи добавка кастрол и гас эа горене смаэва помпата и чисти дюэите карам буса така нямам ядове исам эимата пали от четварт

                          Коментар


                          • #28
                            До: Двутактово масло в нафтата

                            Първоначално публикуван от sto4o 5 Преглед на мнение
                            според мене слагаи добавка кастрол и гас эа горене смаэва помпата и чисти дюэите карам буса така нямам ядове исам эимата пали от четват
                            обаждам се за последно!
                            газта за горене си е 98% керосин.аз лично след демокрацията не съм намерил истинска газ за горене!!!покрай авио-моделизма я надушвам безпогрешно!най-близо до истината е тази на Лакпром-Световрачене.най-добре да се купи на място от фирмения магазин,че има ментета!
                            хайде вече спирам по темата!
                            поздрави и...лека нощ!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Двутактово масло в нафтата

                              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                              Ами що не карате само на масло като е по добре То вече и от енергото ревът че таксиджиите са източили маслото от трансформаторите им и яко дим И каква е тая лятна и зимна нафта?Ако питаш в Лукоил ще гледат като гръмнати...
                              Ами ТЕ в ЛукОйл винаги си гледат така.
                              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Двутактово масло в нафтата

                                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                                Ами що не карате само на масло като е по добре То вече и от енергото ревът че таксиджиите са източили маслото от трансформаторите им и яко дим И каква е тая лятна и зимна нафта?Ако питаш в Лукоил ще гледат като гръмнати...
                                Четох,четох ...и реших да се включа !!!
                                Карам с масло , бензин и спирачна течност в дизела повече от 300 000 км!!! Няма тайни !!!
                                За капак - 2 години ( до вдигането цената на олиото ) карах и на олио !!!
                                Изкупувах от Мак Доналд отпадната мазнина , но 3 дни ми трябваха само за изчистване от утайките !!! Не спореше и .... се прехвърлих на ЧИСТО олио !!! Не се чудете !!! Не се пулете !!! Доста бутилки уиски спечелих от облози !!! ( а на съм пияч )
                                На 60 л олио добавях 12 л бензин ( за разреждане ) , 250мл спирачна течност ( за обиране на вода , ако има ).Нямаше АБСОЛЮТНО никаква разлика в мощността и вървежа !!!
                                Така че, спокойно добавяйте масло !!!
                                Относно керосина - в книжката на Форд си го пише черно на бяло !
                                При ниски температури да се добавя до 20 % бензин в дизела !!!
                                Ако е керосин е още по-добре !!! Пише си го от производителя !!!
                                Само е добре да се провери отдушника на резервоара и за спокойствие в началото по-често отваряйте капачката на резервоара !!! За да усетите дали работи отдушника !( вакум? или налягане ? )

                                За спокойствието на всички - първите дизели са се движили с растително масло !!!!
                                Във Франция е забранено със закон употребата на олио за гориво ......защото не влиза акциз в хазната !!! Съвсем сериозно !!!
                                Не съм луд и не ви лъжа !!! Успех на всички !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X