Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

    Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
    Колега dragomi 68, и ВОЛГА-та и аз сме от Враца,имах и ГАЗ-24 но я продадох реди 6-7 години.Тя беше също без забележки но нямаше такава возия като тази а и ГАЗ 21 специално на мен ми харесва много повече.Баща ми я е купил през 1975 така че съм имал възможност да я опозная, даже днес реших малко да се поразходя с нея одавна не бях го правил все не остава време
    Като дойда на Враца ще ти се обадя да я видя на живо. Дай тел. за връзка.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #17
      До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

      Колега dragomir 68,случайно да работиш в болницата на Б.Слатина?Преди време карахме кислородни бутилки там със едни червени шкоди МАДАРА и ЕВРОПА.Питам те защото ако това на снимката си ти май съм те виждал в болницата ,за телефона пиши на stanimir.k1973@abv.bg
      Последно редактирано от stanimir.k1973; 22-01-09, 19:49.

      Коментар


      • #18
        До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

        Да в болницата съм шофьор от 1990г.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

          Първоначално публикуван от niki8531 Преглед на мнение
          Ето малко снимки и на мойта Волгичка 469
          тази е в Кладница или Драгичево нали?

          я разскажи какво има модифицирано по нея, май се продаваше по едно време.......
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

            Волгата е в Рударци. Двигател и скорости от Мерцедес. Шасито е удължавано с 25см. Джантите са изнесени с 7см. Хидравликата е Мерцедес. Раздатката е УАЗ.

            Коментар


            • #21
              До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

              В такава Волга съм израснал черна боя от Кореком Папагал ако някой си спомня.Нямах акъл срезах я на пикап и я продадох Сега ме е яд та знае ли се
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                Колега stanimir.k1973, много добра Волга!Виждам, че в определен момент от живота и е пребоядисвана, но качествено.Под тези кожени калъфи запазена ли е оригиналната тапицерия?Като махна кожената намотка на волана, пластмасата в какво състояние беше? - на голяма част от Волгите той се разпада буквално, все пак е на 40 и повече години.Коша на двигателят изглежда отлично, боята по елементите е оригинална.Поздравления!
                Как смяташ да я експлоатираш - често ли, или само по ретро мероприятия?
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #23
                  До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                  Здравей,колега Волгата найстина ти е хубава ,ние сьщо имахме сива но я продадохме!Останали са само спомени и ...някой части!Доскоро пазех даже резервните лампи за радиото!Нашата имаше някой разлики с твоята по таблото,доколкото си спомням!Бяха хубави " Коли " !

                  Коментар


                  • #24
                    До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                    Колега m20-manigk имаш набито око.Преди десетина години боядисах външно колата,оригиналната тапицерия както и мокета на пода са в перфектно състояние просто съм сложил тези калъфи за да ги запазя все пак до преди години тази кола я ползвахме ,сега си седи в гаража изкарвам я от време на време да се повозя и да се отпусна малко че в тово натоварено ежедневие не остава време за нищо.За ретро мероприятия едвали ще ми остане време аз съм постояно по пътищата с камиона,но съм мислил много пъти по този въпрос .

                    Коментар


                    • #25
                      До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                      На мен ми допада това, че е старателно боядисана и не е прутепана работата. А най-много това, че е опазена. Тези отдавна са в червената книга, но не са социализЪма, а на изчезващите видове. Много семпло и свежо изглежда. Има характерния ,,лачен блясък" и криволинейна линия по правите повърхности, което лично за мен е много чаровно. Като кола, която не е била цял живот музеен експонат, коша и мотора са нереално чисти, а салона е прекрасен. Пази я и в никакъв случай не я продавай.

                      Като стана въпрос за ГАЗ 21 и най-вече за черни Волги....

                      При нас в Пловдивско и по-точно в Асеновград, съществува абсолютно същата, като твоята лачена пантофка, само че с Чайковски мотор, респективно предавателна кутия и юнашкия лост на волана с индикаторчето за предавките. Там вече засичам 2 такива. Едната, имах честта да я огледам, помириша, повозя и чуя, макар и за кратко. На външен вид - нищо особено - ГАЗ 21, ударена тук-там, ръжда където искаш, пукнат стоп, счупен мигач, крива броня, липсащи лайстни, липсващи тасовете и прочие неща от живота. Единствено, 2-те поизгнили тръби под задната броня, издаваха необикновеното в иначе порядъчната Волга. В момента, в който заработи - веднага ми стана ясно, че тук играят повече коне и цилиндри. Като цяло, не беше като 21-чка под ламарините. Гредите отпред бяха по-различни, по-масивни. Задните - също. Самия кош е по-различен от този на 21-ца. На пода има някакви странни образувания от мек, но тежък материал - олово. В общи линии - прекрасен и ненормално динамичен (спрямо обикновения) автомобил, но-разсипан от злоупотреба. Част от светлините не работят. Спирачната система е с работещи едно предно и едно задно колело - на диагонал. Тотално помлян кардан, който беше помлял доста неща преди и след себе си. Превключването напредавките става странно, със силни тласъци, неприятно тропане и изобщо не когато трябва. За сметка на това, мотора пее стабилно с всичките 8 цилиндъра, изминали малко над сто хиляди км. из нашата родина. Не останах очарован от поведението при скорости над 100км/ч. Непрецизно се управлява, загрява, разхода по думите на собственика, става достоен за дизелова подводница. Пък влизащия в обороти мотор, допълнително допринася за странното усещане... на безтегловност. Още по-голям стрес, обаче изживяха другите шофьори.. Да видиш в огледалото, как те връхлита черна 21-ца със 150 км/ч., зяпнала с никелираната си уста.......и как се спира после от 150 до 0 с барабанните спирачки.... Не ми хареса, като цяло, но имаше защо и го споменах в по-горните редове. Нямах възможността да направя снимки и видео, но при втора възможност, надявам се скоро - задължително ще бъде документирано.

                      Искам да поръчкам читава 23-ка, като другата тамошна, до която не съм се докопал. Все още....

                      Коментар


                      • #26
                        До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                        Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
                        На мен ми допада това, че е старателно боядисана и не е прутепана работата. А най-много това, че е опазена. Тези отдавна са в червената книга, но не са социализЪма, а на изчезващите видове. Много семпло и свежо изглежда. Има характерния ,,лачен блясък" и криволинейна линия по правите повърхности, което лично за мен е много чаровно. Като кола, която не е била цял живот музеен експонат, коша и мотора са нереално чисти, а салона е прекрасен. Пази я и в никакъв случай не я продавай.

                        Като стана въпрос за ГАЗ 21 и най-вече за черни Волги....

                        При нас в Пловдивско и по-точно в Асеновград, съществува абсолютно същата, като твоята лачена пантофка, само че с Чайковски мотор, респективно предавателна кутия и юнашкия лост на волана с индикаторчето за предавките. Там вече засичам 2 такива. Едната, имах честта да я огледам, помириша, повозя и чуя, макар и за кратко. На външен вид - нищо особено - ГАЗ 21, ударена тук-там, ръжда където искаш, пукнат стоп, счупен мигач, крива броня, липсащи лайстни, липсващи тасовете и прочие неща от живота. Единствено, 2-те поизгнили тръби под задната броня, издаваха необикновеното в иначе порядъчната Волга. В момента, в който заработи - веднага ми стана ясно, че тук играят повече коне и цилиндри. Като цяло, не беше като 21-чка под ламарините. Гредите отпред бяха по-различни, по-масивни. Задните - също. Самия кош е по-различен от този на 21-ца. На пода има някакви странни образувания от мек, но тежък материал - олово. В общи линии - прекрасен и ненормално динамичен (спрямо обикновения) автомобил, но-разсипан от злоупотреба. Част от светлините не работят. Спирачната система е с работещи едно предно и едно задно колело - на диагонал. Тотално помлян кардан, който беше помлял доста неща преди и след себе си. Превключването напредавките става странно, със силни тласъци, неприятно тропане и изобщо не когато трябва. За сметка на това, мотора пее стабилно с всичките 8 цилиндъра, изминали малко над сто хиляди км. из нашата родина. Не останах очарован от поведението при скорости над 100км/ч. Непрецизно се управлява, загрява, разхода по думите на собственика, става достоен за дизелова подводница. Пък влизащия в обороти мотор, допълнително допринася за странното усещане... на безтегловност. Още по-голям стрес, обаче изживяха другите шофьори.. Да видиш в огледалото, как те връхлита черна 21-ца със 150 км/ч., зяпнала с никелираната си уста.......и как се спира после от 150 до 0 с барабанните спирачки.... Не ми хареса, като цяло, но имаше защо и го споменах в по-горните редове. Нямах възможността да направя снимки и видео, но при втора възможност, надявам се скоро - задължително ще бъде документирано.

                        Искам да поръчкам читава 23-ка, като другата тамошна, до която не съм се докопал. Все още....
                        Здравей! Ами как мога да я видя тази "Волга"?
                        Последно редактирано от м20_маниак; 09-04-09, 21:15.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                          Колега, тази Волга 23 наистина е голяма находка, браво! Моля кажете къде по-точно в Асеновград се намира, искам да я видя някой път.

                          Автомобилът е наистина уникален и изключително интересен исторически - "заказ" на КГБ към ГАЗ. След амортизирането им, тези коли са били бракувани и унищожавани - не трябвало да се допуска автомобил от такъв клас да попада в ръцете на прост гражданин. Как тази "Волга" се е спасила не ми е ясно - явно някой е имал силни връзки в "Държавна сигурност". Трябва да потърсим начин да я приберем, съхраним и евентуално - реставрираме. По официални дани в пределите на бившия СССР НЯМА запазена такава "Волга", поради гореизброените причини.
                          Следващиете модификации - 24-24 ("Волга" 24 с "Чайков" двигател) и 24-34 ("Волга" 24-10 също с "Чайков" силов агрегат) са далеч по-разпространени и не предизвикват чак такъв интерес.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #28
                            До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                            наистина ако можеш да покажеш малко фото на Волга М23 ще бъде интересно! но доколкото аз знам такава в България няма. Ако пък има купувам на момента

                            Коментар


                            • #29
                              До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                              значи дигнатата волга е на колегата ники ,браво хвала на такъзи индивиди ,култови автомобили .
                              ВИЕ МОМЧЕТА ПОДДЪРЖАТЕ ИСТОРИЯТА ЖИВА !!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: ВЪПРОС за ГАЗ21 ВОЛГА

                                Първоначално публикуван от velyr74 Преглед на мнение
                                Здравей! Ами как мога да я видя тази "Волга"?

                                Модератор:
                                Моля пишете малко по-правилно.
                                Стояне, според написаното тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=83, velyr74 е бесарабски българин. Така, че да му простим правописа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X