Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони с кух връх (Hollow-point)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

    Имено! Въпрос на местна политика от страна на съответните служби!

    В Плд да речем практика е и малоумщината да ни карат при закопуване да ходим да ни гравират на пълнителите серийния номер на оръжието преди да го представим за прострелка... Тая простотия несъм чул в никой друг град да я има и да я прилагат... Да не говорим, че след прострелката си взех още 2 пулнителя допълнително освен 2та вървящи с пищова и съответно на тях несъм гравирал нищо.

    Коментар


    • #32
      До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

      Първоначално публикуван от DeSiMiL Преглед на мнение
      ...а на фактурата пише какво си купил, марка, калибър, брой и т.н. и ако се различават от 5-те образеца ... даже не е необходима фактура, защото при прострелката мисля че се съставя протокол в който се описва с какво се стреля

      фактурата се прилага за да се види,че си закупил законно патроните,а естествено продавача ще си описва ако иска,защото това е стока и при ревизия трябва да се констатира наличност.Няма значение дали патроните не ти отговарят на тези с които е било простреляно оръжието.Можещ да си вземеш каквито искаш стига да е по съответния ред и от съответното място.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #33
        До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

        А освен всичко написано дотук бих желал някой да ми обясни какво значи текста че не мога да притежавам патрони които се използват в специалните части...??? Формално погледнато откъде точно мога да знам какво използват те? Всъщност знам, ама това значи да минаваме на някакви други патрони щото те си стрелят със стандартни... в повечето случаи

        И също така кой и къде е указал кое е боеприпас, с ПОВИШЕНА СМЪРТОНОСНОСТ? Защото лично аз смятам че точно патроните с кух връх би следвало да са задължителни за КНО на граждани... аргументацията ми е че вероятната му употреба ще е в градски условия където точно този патрон е най-безопасен за възможните други присъстващи... А това да се разчита на "намалена смъртоносност" е тотална глупост... и .22 при попадение на "правилното" място е 100% смъртоносен...! При употребата на оръжие винаги трябва да е ясно че вероятният и възможен изход е смърт...!!!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

          Съгласен съм с горното. Ако ползваш боеприпаси, които влизат и излизат, как може да е сигурно, че няма да има пострадали след изходната рана? А ако са от леките не ми се мисли при пропуск от рикошет какво може да стане. Така и така оръжието е смъртоносно, боеприпасите му също.

          Коментар


          • #35
            До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

            Горните доводи имат логика, но понеже говорим за закон и тълкуването му трябва да намесим и съда.

            Тъй като съдиите не са оръжейни експерти, те не знаят кой патрон е с повишен или понижен смъртоносен ефект.

            Следователно назначават експертиза от вещо лице.

            Доколко лицето е вещо и доколко горните доводи се покриват с неговата представа за експанзивните патрони зависи и какво ще е неговото мнение.

            И ако тезата му е, че да, наистина използваните в случая патрони са с повишен смъртоносен ефект, както настоява прокурора, следва много неблагоприятно развитие по делото.

            Разбира се, има място за маневриране с двойни и тройни експертизи и други юридически процедури.
            Но ми се струва, че евентуалната полза от употребата на експанзивни боеприпаси не си струва риска от последващите дебати в съдебната зала.

            Това за протокола.

            Коментар


            • #36
              До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

              А какво следва по делото, ако с "безопасни" боеприпаси гръмняш някой, който обаче не спре попадението и целнеш 1 или повече странични лица?

              Коментар


              • #37
                До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                За мен истината е някъде по средата...

                Затова съм с полуоблечени, ако искате още спиращ ефект знаете колко трудно се пробива олово, та дори и с бургийка на ръка...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  ...ако искате още спиращ ефект знаете колко трудно се пробива олово, та дори и с бургийка на ръка...


                  Такава манипулация обаче първо е със съмнителен резултат и второ е напълно незаконна като хипотезата вече е за преработка на муниции, което е очевидно и неоспоримо.

                  Следователно, ще е трудно да се обясни защо са разпробити куршумите и дали по този начин не се цели именно повишаване на смъртоносния им ефект.

                  Експандиращите муниции не са панацея и както е видно от много тестове и инциденти главно в САЩ често ефективността им е по-ниска от тази изцяло облечените такива.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                    Здраейте!
                    Ще си позволя и аз да споделя моето мнение по темата.
                    Ако някой /Който и да е той/ простреля човек, то непременно по случая се образува т.н. досъдебно производство, което да определи дали е извършено престъпление или стрелящия е бил в положение на неизбежна отбрана или крайна необходимост /според закона/. При абсолютно всички случаи се назначава комплексна балистична експертиза, която да определи дали оръжието, респ. боеприпаса са фабрично произведени, преработвани ли са /Внасяно ли е изменение в контрукцията/. Отговора на тези въпроси се дава от вещото лице - както се казва от специалиста по оръжейно дело. Въпреки знанията всеки специалист в заключението си влага и нотка субективизъм. Един ще сметне, че FMJ е "нормалния" куршум, а всичко друго друго е с повишен смъртоносен ефект. Друг ще е на друго мнение. И ще започнат едни въпроси от разследващия - откъде ги купи, представи фактура и др.
                    Така, че напълно съм съгласен с VIMPEL - не си струва, нервите винаги са в повече, а резултата е неизвестен. Зареждам FMJ, такива обикновено продават в магазина и на стрелбището, защото са най-евтини. И винаги можеш да докажеш откъде си ги придобил.
                    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                      Добре, а при 22 лр. няма ФМЖ, тогава какво правим, да не говорим че има доста холоу пойнт в този калибър...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                        Миналата седмица ми излезе разрешителното за КНО и си взех Хеклер от човек в Хасково. Той ми даде всичките документи за произхода на оръжието, включително и копие от издаденото му разрешително за закупуване. И докато в моето пишеше "и 50 броя боеприпаси за него" то в разрешителното за закупуване на продавача бяха написали "и 50 броя боеприпаси без стоманен сърдечник и без повишен смъртоносен ефект".
                        Е, те това е! Всеки да го тълкува както си иска. И да си пати след това.
                        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                          ЗАКОННИ .....НЕЗАКОННИ ............Бегла проверка в магазините и .....патроните НР 9х19 се намират в свободна продажба. На въпроса "Законни ли са ? Да си нямам проблеми с КОС ?" Лицето в магазина просто сви рамене - щом са в свободна продажба ......... Не е ли по лесно на този въпрос да ни отговорят лица от юридическите среди с практика в такива дела или колеги от форума който носят пагони ( за тях ще е далеч по лесно да зададат този въпрос на колегите си от КОС без да се вдига излишна шумотевица ) За мен лично са по добрия избор в градски условия и при неизбежна уботреба.
                          DUM VIVIMUS VIVAMUS

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Само за протокола ще добавя че подобни патрони се продаваха свободно по магазините... също така ще добавя че никъде не се записва марка и модел на патроните които се купуват... тъй че доказателства за това да ли и откъде са купени не може да има...
                            Да съживим малко темата,
                            В момента все още се продават в guns.bg, вижте Лапуа

                            http://guns.bg/Lapua_9x19_FMJ_120gr-...edReg=&outlet=

                            Може ли да се продава нещо, което е незаконно да използваш, каква е логиката. Няма ли някой юрист във форума да ни ограмоти?
                            Последно редактирано от dani; 26-11-13, 15:44. Причина: допълнение
                            LZ1JJJ

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                              Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                              Да съживим малко темата,
                              В момента все още се продават в guns.bg, вижте Лапуа

                              http://guns.bg/Lapua_9x19_FMJ_120gr-...edReg=&outlet=

                              Може ли да се продава нещо, което е незаконно да използваш, каква е логиката. Няма ли някой юрист във форума да ни ограмоти?
                              Кой е казал, че патроня, който показваш е незаконен? Съвсем законен си е, стига да не стреляш с него по човек .
                              Какво очакваш да ти се каже? След като няма дефиниция на "повишен смъртоносен ефект" или както там беше формулирана тая мозъчна повърня, няма кой да ти каже дали тези шикалки спадат към законните или незаконните. Сам се сещаш предполагам, че съвсем умишлено не е дадена дефиниция на термина. Разисквано е вече - никой не иска и няма да си сложи главата свързвайки името си с такава дефиниция. Пък и в съда ще имат по-малко работа, което не е оферта.
                              42

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Патрони с кух връх (Hollow-point)

                                Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
                                Да съживим малко темата,
                                В момента все още се продават в guns.bg, вижте Лапуа

                                http://guns.bg/Lapua_9x19_FMJ_120gr-...edReg=&outlet=

                                Може ли да се продава нещо, което е незаконно да използваш, каква е логиката. Няма ли някой юрист във форума да ни ограмоти?
                                Ами не си прав На кутията пише FMJ Full metal Jacket ...Ако са куховърхи ще е JHP Jacket Hollow Point
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X