Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    1. Провери термодатчика (нов е 10-20 лева)
    2. Провери/Смени капачката. (пак толкова)
    3. Смени термостата (пак толкова)
    4. Промий системата, пълнейки и изпразвайки я няколко пъти с вода, а дори може и под налягане - директно от чешмата. Ако има съмнения за сериозни задръствания - има препарати за промивка.
    5. Изчисти радиатора
    6. Напълни нов розов антифриз
    7. Ако пак има проблем, гледай виско. Като е загряла я изгаси, отвори капака, и виж дали е зацепило виското. Ако не е - честито. Сумата е трицифрена.
    8. Провери си центровката
    9. Провери си водната помпа, и смени ако трябва
    10. Ако след тия всичките неща, пак загрява, заповядай да ме треснеш с квото искаш по главата.
    Последно редактирано от sparkybg; 24-07-09, 10:30.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    Ако не се оправи глава или гарнитура на главата, аз се разминах с 30 лв само за гарнитура

    Коментар


    • #3
      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Към изброеното от Спарки ще добавя проверка и евентуална смяна на капачката на радиатора
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Спарки и аз добавям "Провери с втори термометър вярно ли отчита първия"....не се прави ако двигателя видимо "кипи" или маркучите са твърди и врели
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Добавих ги в списъка, макар че там проблемите по-лесно се диагностицират. В единия случай (капачката), ще изхвърля антифриза, а в другия (термодатчика) ще стои студена. Още повече че термодатчика е NTC, тоест си намалява съпротивлението при покачване на температурата. Тия датчици в 99% от случаите се повреждат в обратна посока - показват студен двигател, или нищо не показват.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Първоначално публикуван от tzek0 Преглед на мнение
            Ако не се оправи глава или гарнитура на главата, аз се разминах с 30 лв само за гарнитура
            И какво правеше твойта?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И какво правеше твойта?
              Значи когато я купих ме, не загряваше. Първо се усъмних в термостата сваляне на същото нещо и се оказва, че термостата е избушен (веднага мисли в главата айдеее главата си е отишла.....) но купих нов термостат. След слагането на новия колата започна да грее, примерно 1-2 пъти на ден при „постоянно” каране ( никога не е сам я оставил да прегрее). Отново сваляне на термостата, сложихме го в топла вода но той си работеше. Съвсем случайно бъркам в леглото, където лежи термостата и напипвам топчета силинкон (успокоение от моя страна, че запушва системата и всичко ще е ок). Слагаме си термостата, вече спокоен но след 1-2 дена колата отново почна да прегрява. Примерно при каране около 70-80 км може да не прегрее, но навръщане 2-3 пъти (спирам отварям капачката на радиатора и доливам антифриз) колата също така при палене започна да работи на 2-3 цилиндъра, за около 1-2 мин. Обяснявам на баща ми, че или е глава или гарнитура но той не та не, от София купуваш капачка на радиатора, че тая е менте и ще се оправи ( 40 лв за капачка от Дайхатсу) но същата работа. Сваляне на главата и проблема за мое щастие се показа, гарнитурата на главата около 1-2 см беше изгнила. След смяната на гарнитурата, започна да мига лампата на „компа”, грешка номер 4 (благодарение на Спарки и това отстраних). До сега колата няма никакви проблеми държи температура, 1-2 мм в ляво от средата. ( Искам да кажа, ако някой слага ръчни хъбове, на лагера на главината има контра, която ние не бяхме сложили и 1 лагер си отиде. Трябва самата контра която е с 3 малки болчета да се престърже, хъба си ляга перфектно.) Много сам доволен от джипа и ако някой се чуди между 2-3 коли, Дайхатсуто е марката J

              Коментар


              • #8
                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Проверете дали ония в КАТ не са сложили номера върху отворите за въздуха в предната броня. Моята бе така, а и колкото други видя в Шумен -почти все същата грешка.
                Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Първоначално публикуван от razkazwacha Преглед на мнение
                  Проверете дали ония в КАТ не са сложили номера върху отворите за въздуха в предната броня. Моята бе така, а и колкото други видя в Шумен -почти все същата грешка.
                  Както казах вече, и моята е така, и никога не е загрявала. ПРИЧИНАТА НЕ Е НОМЕРА, ОСОБЕНО В ХЛАДНОТО ВРЕМЕ В МОМЕНТА.

                  Мойта не загрява ни зиме, ни лете, ни в гората, при всякакви температури. Търсете причината другаде.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Както казах вече, и моята е така, и никога не е загрявала. ПРИЧИНАТА НЕ Е НОМЕРА, ОСОБЕНО В ХЛАДНОТО ВРЕМЕ В МОМЕНТА.

                    Мойта не загрява ни зиме, ни лете, ни в гората, при всякакви температури. Търсете причината другаде.
                    Без да търся конфротация, колега, при мен и още двама познати с ферози, смяната на мястото на номера оказа въздействие. Съгласен съм че причините може би са били комплексни, но тези отвори не вярвам напразно да са оставени. Без лоши чувства.
                    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      Да, това може да е закрепило положението, но не е причината. Убеден съм в думите си.

                      Смяната на мястото на номера не е добро решение, защото реалния проблем си остава.

                      Доста хора са с лебедка точно там, което запушва още повече, а загряване отново няма. Пробвал съм и с двата вида брони, и резултата е все един и същ - загряване няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Да, това може да е закрепило положението, но не е причината. Убеден съм в думите си.

                        Смяната на мястото на номера не е добро решение, защото реалния проблем си остава.

                        Доста хора са с лебедка точно там, което запушва още повече, а загряване отново няма. Пробвал съм и с двата вида брони, и резултата е все един и същ - загряване няма.
                        Напълно съм съгласен, преместването на номера в някои случаи е решение, но само временно.
                        Моят номер е така и докато бях в движение за 38000 км. само веднъж ми мръдна от средата стрелката на датчика за температурата - беше лято в задръстване на Витиня и тогава се включи виското.
                        LZ1GUS

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
                          ...беше лято в задръстване на Витиня и тогава се включи виското.
                          Точно в задръстване и ниска скорост, май няма съвсем никакво знаечние дали номера е там. При тия условия така или иначе виското трябва да е сработило.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Това ли е проблемното виско:
                            http://www.amazon.com/gp/product/B00...=ATVPDKIKX0DER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Не виждам някъде да пише да е за фероза.

                              ...иначе, да, това е вискосъединител. На ферозите са 2 вида, в зависимост от това с колко лопатки ти е перката.


                              ...другото е че през amazon.com няма да можеш да го купиш, понеже освен книги, друго за България не пращат.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X