Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
    Да не дърпам дявола за опашката, но... с постоянно зацепена перка съм - паля и почва да върти. Преди половин година се наложи да ампутирам дифузьора - беше натрошен от скачане и имаше опастност да заседне някъде по ремъците. Така и не го реших този проблем, т.е. в момента съм без дифузьор. Да чукна на дърво, не качва температура в софийския трафик. Случавало ми се е да спирам и да чакам да "отдъхне" двигателя, но е било след около един километър зло "черно" - на първа-втора от демултипликатора.
    Казвам го като хроника, не че имам научни изводи за това поведение.
    Не знам дали е от дифузьора, ама мойта не загравя никъде. Вярно, имам си дифузьор, ама не загрява, пущината. Нито в гората на зъл офроуд, нито на магистрала, нито в града. Минава най-много на милиметър от средата, при това след зверски тормоз.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не знам дали е от дифузьора, ама мойта не загравя никъде. Вярно, имам си дифузьор, ама не загрява, пущината. Нито в гората на зъл офроуд, нито на магистрала, нито в града. Минава най-много на милиметър от средата, при това след зверски тормоз.
      Амииии... купи няколко кутии "троен лешник" и да почерпиш.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #33
        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Амииии... купи няколко кутии "троен лешник" и да почерпиш.
        То тогва да почерпя и аз ще трябва. Ама защо да създаваме работа на зъболекарите с тия бонбони? Бирата е правилния бонбон.

        Коментар


        • #34
          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
          То тогва да почерпя и аз ще трябва. Ама защо да създаваме работа на зъболекарите с тия бонбони? Бирата е правилния бонбон.
          Ахххааааа...! Браво за приказката , Любо!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Айде бе Тигре, вземи си ела за някой друг ден, та да си дойдем на приказката.

            Коментар


            • #36
              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Не за някой друг ден , а за постоянно си идвам след 20 дена.Ще си досаждаме с бири.
              Извинявам се за спама! (Спарки трий...)
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Колеги а какво да правя като моята не загрява изобщо?
                Стрелката минава само 2-3 мм от началото и това е... Някой има ли подобен проблем

                Коментар


                • #38
                  До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Първоначално публикуван от telepizza Преглед на мнение
                  Колеги а какво да правя като моята не загрява изобщо?
                  Стрелката минава само 2-3 мм от началото и това е... Някой има ли подобен проблем
                  Аз имах - блокирал термостат. Лекува се срещу 30-ина лева.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    мерси колега ще го сменя
                    от скоро я карам тази машина и още излизат разни неща

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      А и ако я напържиш в жегата, и пак не иска да се вдигне поне малко, може да смениш и термодатчика.

                      Но термостата е най-вероятната причина.

                      А ако беше прочел първия пост в настоящата тема, нямаше и да питаш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: позагря

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        1. Провери термодатчика (нов е 10-20 лева)
                        2. Провери/Смени капачката. (пак толкова)
                        3. Смени термостата (пак толкова)
                        4. Промий системата, пълнейки и изпразвайки я няколко пъти с вода, а дори може и под налягане - директно от чешмата.
                        5. Изчисти радиатора
                        6. Напълни нов розов антифриз
                        7. Ако пак има проблем, гледай виско. Като е загряла я изгаси, отвори капака, и виж дали е зацепило виското. Ако не е - честито. Сумата е трицифрена.
                        8. Провери си центровката
                        9. Ако след тия всичките неща, пак загрява, заповядай да ме треснеш с квото искаш по главата.
                        Та значи всичко освен т.4 е направено и стрелката на температурата си стои на 3-4мм вдясно от средата
                        Утре планувам да изпълня т.4 и ако стрелката продължи да ми е на това положение, мисля в неделя да изпълня т.9 публично
                        Не знам за вас, но моята стрелка никога не е била преди или на средата на скалата. В нормално положение си е била на 1-2мм вдясно, а сега 3-4.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          На място пак ли така? В смисъл, остави я да работи да речем 20-ина минути. Ако пак минава натам има нещо кардинално не в ред - Водна помпа или запушен радиатор (т.5 е "изчисти радиатора", под това се има в предвид отвътре и отвън ).

                          Ако водната помпа е налепена с гняс, няма дебит. Ако е по някаква причина с изгнили "пера", пак няма дебит. Оправя се с настоятелни промивки, ако е налепена, и каране с антифриз, ако това не помогне. Има и препарати за промиване, дето се добавят към водата. Ако с изгнили пера - сменя се. - добавил съм това като точка 9, а т.9 стана т.10.

                          На бензин подкарахте ли я? Пак ли така се държи? Ако не - мисли за центровка или богата (или по-скоро бедна) смес. Макар че като знам кой ти прави джипката се съмнявам тия неща да не са нагласени.

                          На срещата ще докарам инфрачервен термометър, та да видиме истинската температура на радиатора, и къде-колко.

                          Иначе за т.10 - гледай поне тежестта да е такава че да мога после да се дотътря до нас.
                          Последно редактирано от sparkybg; 24-07-09, 10:31.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Аууу ето като те заплашат с последната точка и само си добавяш нови Разход - разход. Виж за водната помпа имам спомен, че като я взех я гледах и си е оригиналната (млада на 20г.). Тогава не намерих помпа, че нещо бяха с нестандартен отвор ли и аз не помня Тогава само я попромихме и отпушихме. Абе май трябва да поработя и по т.9 (новата). Имам подозрения, че това е разковничето на проблема Но ще видим.
                            За точка 10 имам подходяща една алуминиева релефна ламарина, на скоро свалена от бронята на Ферозата, но искрено се надявам да не се стига до тази точка. Утре мисля да отида при Дядо Владо с пароструйката и да действаме

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Между другото, лимонтозуто върши чудесна работа за промивка на алуминиеви и месингови радиатори. Почиства перфектно и медни неща от окиси.

                              Щом е отваряна, значи и помпа не е. Остава да е задръстен радиатор, ама вътре, с гняс.

                              Абе, има нещо гнило в Дания. Не е изключено часовничето за температурата да не е у ред, макар и малко вероятно. Лесно се проверява с измерване на съпротивлението на датчика при загрял двигател.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                                Виж за водната помпа имам спомен, че като я взех я гледах и си е оригиналната (млада на 20г.). Тогава не намерих помпа, че нещо бяха с нестандартен отвор ли и аз не помня Тогава само я попромихме и отпушихме.
                                Оххх добре, че видях какви глупости съм писала Водната си ми работи, а това за което съм писала е бензинов филтър, който си е оригиналния и няма нищо общо. Извинявам се за объркването.
                                И аз си мисля, че може да е от самият уред, но нека промием радиатора и ще стане ясно Спирам да пиша, че от жегата само глупости пиша

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X