Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Диско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: висок разход на диско 1

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Бъркаш. Дори с в тази или в близка кубатура има модели със тези коне, дори малко повече. Да не говорим за по-големите кубатури от тези години...



    Зависи от кубатурата и характеристиките, дизелите от тези години поддържат от около 100 до 130/140км./ч.
    Taка де Yaro,пиша че може и да бъркам...Но като разход/конски сили ,2.5 турбо дизел,Диското е доста добре за времето си,това беше идеята на поста ми
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #32
      До: висок разход на диско 1

      Абе въобще диското като цена,мощност, комфорт и качества май е супер
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #33
        До: висок разход на диско 1

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        Абе въобще диското като цена,мощност, комфорт и качества май е супер
        Я кажи колко време беше нужно да се стигне до правилния извод!
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #34
          До: висок разход на диско 1

          на мен ми трябваше един месец четене във форума за да реша какъв ще е джипа и после чаках докато излезе нещо добро и евтино. все пак аз търсих джип за излети, планински разходки и лек офроуд, с който да се пътува нормално и по асвалт и да струва малко пари. и отговора е само един - диско 1
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • #35
            До: висок разход на диско 1

            Мнение на alexstoilov Преглед на публикациите
            ...............бензиностанция, досега не съм зареждал нафта там, само на черно купувам, .............?



            Kaто купуваш на черно,хубаво,ама до колко е качествено това гориво?Ако е "кръстено",очаквай и 30 /100,а през студените дни ,може и да не запалиш съвсем.
            Както ти казаха - бензиностанцията и пистолет - празно - пистолет...
            Пътят е целта.

            Коментар


            • #36
              До: висок разход на диско 1

              абсолютно чисто гориво, натоварено от лукойл, аз лично ходя придружавам шофьорите и виждам всичко
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #37
                До: висок разход на диско 1

                Колега ти на показанията на нивомера не преценяй колко ти е изгорило Диското.Засичи си разхода както ти казаха колегите пълниш до горе караш и пак пълниш до горе,тогава кажи колко ти гори.Според мен при 110км 9-10/100 е нормалния разход.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #38
                  До: висок разход на диско 1

                  така и ще направя следващия път
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    До: висок разход на диско 1

                    Само да не забравиш да споделиш за да го обсъдим пак,макар че аз мисля че всичко ще е ок.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #40
                      До: висок разход на диско 1

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Чакай, чакай...
                      Средна скорост от 110, значи, че си карал с над 150 през цялото време. Ако искаш да кажеш, че през повечето време си поддържал 110 (по километраж примерно), това е друго....
                      Ейййй, голЕм си калкулатор!

                      Исках да напиша, че през повечето време поддържах ~110км/ч. При изпреварване ~ 140.

                      А сетих се още нещо. София-Белград-София, плюс още 150км в София, общо около 870км с 80 литра гориво(лукойлско). А пак смЕтайте...

                      Коментар


                      • #41
                        До: висок разход на диско 1

                        с каква скорост караш по магистралата за Белград и с колко човека беше
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #42
                          До: висок разход на диско 1

                          Кви са тея скорости 150км/ч за Диско,аз веднъж вдигнах малко над 130 че детето беше болно и бързах ама то не е за каране с такива скорости,бучи шуми,и се люшка.За мен най добрата скорост е 100-110 и така каран джипа ми дава (не се базикам) разход 8 на 100 а с климатика качва окло 9 и малко.В градски условия (София) лятото дава 10 без климатик ,през зимата не съм го засичал че и аз карам от туби и не ми се играе.
                          Последно редактирано от zzlatev; 19-01-09, 14:45.

                          Коментар


                          • #43
                            До: висок разход на диско 1

                            ами моя пък 2.5 Вм РР
                            450км с 60л. 4 човека и светва резерва
                            има малко лифт и кобри
                            средна скорост 90-100
                            леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                            Коментар


                            • #44
                              До: висок разход на диско 1

                              alexstoilov , колега , провери ли за течове на нафта ?

                              Събота 17.01.2009 София-Солун-София , 4тири човека , 90-110км/ч , 8.5л/100км.


                              п.п. на връщане от Солун към БГ се движихме с едно Диско 1 старата муцуна - не знам дизел или бензин беше, доста приятно лифтнат с едни огромни гуми, кафеникаво на цвят, на някой от форума ли е ?

                              Коментар


                              • #45
                                До: висок разход на диско 1

                                Какви са тези засичания от чертичка до чертичка, малко по-наляво и обратно ? Това за средно технически грамотен човек звучи изключително несериозно. Колегите са казали достатъчно ясно "до горе - път /колкото по-дълъг, толкова по-точно/ - до горе". От това по-точно няма. Е, с уговорката, че всичко в тоя свят е относително малко или много. А за разхода на моя Скитник мога да кажа следните неща :
                                август 2008 Дупница - Синеморец - Камчия - Велико Търново - Дупница, с четири човека и две кучета на борда, плюс багаж за удобно къмпингуване с палатка, включен климатик естествено /виж датата/, гуми "кобри", където можеше използувах магистралата с 90-110 км/ч ми даде среден разход 7,8 литра. Основно от Лукойл, но имаше в маршрута и доста черен път, основно около морето. Аз съм доволен. Градско ми дава около 10л, но в Дупница докато тръгнеш за някъде и вече си стигнал, та двигателя работи при знаете какъв режим. Ако ви интересува разхода ми по време на лов, то това е обект на отделна тема.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X