Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Високо ниво на маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Високо ниво на маслото

    Здравейте,
    Наскоро сменях масло на двигателя. Оказа се че съм сложил повече.
    Над максимума е да го оставя ли?????
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    До: Високо ниво на маслото

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Здравейте,
    Наскоро сменях масло на двигателя. Оказа се че съм сложил повече.
    Над максимума е да го оставя ли?????
    Щом е на максимума , значи не си сложил повече. Допустимо е , остави го така . Тъкмо няма да доливаш за целия му пробег.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      До: Високо ниво на маслото

      Колко над максимума е?За опелските двигатели не се препоръчва да се напълнят догоре,по добре го остави малко под максимума,след един ден каране го провери сутринта като е стояла цяла нощ,но на равно място,за да не лъже щеката



      поздрави

      Коментар


      • #4
        До: Високо ниво на маслото

        Малко над MAX. е..около 5 до 8мм.
        Скалата на таблото се държи нормално)
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          До: Високо ниво на маслото

          На скалата е нормално дори и повече да ти е маслото,на скалата показва максимума,над това налягане клапана отваря да не стане много голямо налягането,за мен лично това ниво е голямо,аз бих източил от него



          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Високо ниво на маслото

            5-8 мм означава близо литър отгоре. Източи от маслото защото при препълване има опасност от хидравличен удар. Някое бутало може да удари в маслото и да стане беля. Налягането няма нищо общо.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Високо ниво на маслото

              Blagodarq za savetite)
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                До: Високо ниво на маслото

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                5-8 мм означава близо литър отгоре. Източи от маслото защото при препълване има опасност от хидравличен удар. Някое бутало може да удари в маслото и да стане беля. Налягането няма нищо общо.
                Колега , срещал ли си подобна беля в практиката и ако да - какви са пораженията? Питам от професионално любопитство.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Високо ниво на маслото

                  До колкото знам на щеката от min.-до max е литър може и малко повече зависи от кубатурата на двигателя.Моето мнение е да не надвишава max.тъй като е възможно да ти избие някоя семеринга или гарнитура.
                  Ако обаче двигателя ти гори или хвърля мосло го остави но дори да е така аз бъх го източил.
                  Дано съм бил полезен.

                  УСПЕХ.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Високо ниво на маслото

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Колега , срещал ли си подобна беля в практиката и ако да - какви са пораженията? Питам от професионално любопитство.
                    Те Фронтерите са от скоро масови и едва ли се е случвало,но ако решиш да не отлееш 1 литър,качи снимки на пораженията,та поне ние да видим какво става.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Високо ниво на маслото

                      За мен лично не е добре защото многото масло винаги излиза!Не е добре да правиш гарнитури заради половин един литър масло!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • #12
                        До: Високо ниво на маслото

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        Те Фронтерите са от скоро масови и едва ли се е случвало,но ако решиш да не отлееш 1 литър,качи снимки на пораженията,та поне ние да видим какво става.
                        Сега ше ти цитирам един мой случай: Сменят ми масло на Мерцедеса в един сервиз и ме питат колко събира . Казвам : Сипи 4 литра , аз после колкото трябва ше си долея . Онзи се опули и вика : Ти си първия , който не ми казва 4.4 или 4.7 или колкото требва там по писанията в книгите ... Та това по повод въпросите "Колко масло събира моя двигател ". Да знаеш как се сипва ...
                        Що се отнася до Фронтерите дали са масови е въпрос на статистика . Въпроса е принципен за всеки двигател
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Високо ниво на маслото

                          Доколкото знам разликата между минимум и максимум би трябва да е около литър. Или нещо близко около него. Имай предвид, че част от маслото стои в масления филтър. Значи има значение дали си го пълнил с масло преди да го монтираш или не си. Зависи дали на масления филтър му работи клапана и дали ще го изпусне това масло. Има значение температурата на двигателя когато си сипвал маслото (заради скоростта на стичане на маслото в картера).
                          Мислия си, че би трябвало да сипеш масло около минимума и да врътнеш двигателя за около 10-15 сек. После го оставяш да речем около час и гледаш какво е нивото. Тогава вземаш решение колко още да досипеш, но би било добре ако е малко под максимума. Той затова е 'максимум' за да не се надвишава.
                          В твоя случай, послушай Куздов и отлей част от маслото. Според мен е по-добре да е под максимума отколкото да го надвишава. Ако е вярно, че 5-8 мм отговарят на около литър, мисля, че нямаш място за чудене. Литър е много. Така, че отливай за да дойде под максимума и карай спокойно. Не би било зле първите дни да го наглеждаш по честичко за да не се окаже, че има теч някъде. Все пак филтъра се завива на ръка и може да не си го сложил добре или да е имало проблем с уплътнението му. Успех !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Високо ниво на маслото

                            и аэ бях направи като тебе но го иэточих.хората саго иэмислили докаде да бъде

                            Коментар


                            • #15
                              До: Високо ниво на маслото

                              Никакъв хидравличен удар не е възможен откъм маслото. Нито ще пострадат гарнитури.

                              Единствената беда, която се случва:

                              С вдигане на нивото, на отдушника на картера му е все по-трудно и по-трудно да отделя маслото от газовия поток. Така, излишното масло, във вид на пръски, капки и мъглица, бързо-бързо ще напусне картера по маршрута картер-отдушник-смукателни тръби-горивни камери-катализатор-гърнета и навън.

                              Преки пострадали ще са:
                              Свещите и клапаните на двигателя (ще получат нагар)
                              Катализаторът и ламбда-сондата, ако ги има (ще се поотровят от някои съставки на маслото, катализаторът може да прегрее, да се поразтопи и позапуши)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X