Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на Пасат B3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с паленето на Пасат B3

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    ...Сменете този бензин от резервоара !!! Прилича ми на дизел в бензина !!!
    ...
    И газ си имат.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с паленето на Пасат B3

      И на газ и на бензин - все тая. Пали, работи за кратко на 400-500 оборота, спира и загива.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с паленето на Пасат B3

        Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
        И на газ и на бензин - все тая. Пали, работи за кратко, спира и загива.
        Смесвате газ и бензин? Пробвайте с явно откачени кабели към съответните ключови елементи (клапани за газ, захранване на дюзата)

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с паленето на Пасат B3

          Пробвахме вчера. Махнахме всички кабели към газовия клапан за да е сигурно, че е само на бензин - пак така. Без кабела за инжектора с махнат предпазител на помпата за да е сигурно, че е само на газ - пак така.
          Последно редактирано от Иван Горчев; 18-01-09, 14:53.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с паленето на Пасат B3

            Баси случая...
            Да не е завъртяно делкото на 180 градуса...-Симтомите отговарят
            Или да не комутурат делко и бубина-Пак отговарят
            Или пък да не отварят изпускателните клапани-това става от скапани повдигачи.А те се скапват от куцо масло...Това се случва на 1 на повече от милион
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с паленето на Пасат B3

              Много интересен случай !!!
              Идеи вече няма , а проблема си го има !!!
              Проверете смукача ( сигурно си е автоматичен ) но - вие отворете клапата с нещо и я застопорете отворена ( да не изпуснете нещо да го засмуче )
              Запалете и ... кажете кво става !!!
              При чист бензин директно в цил. как пали ???
              В кой град сте ?

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с паленето на Пасат B3

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Много интересен случай !!!
                Идеи вече няма , а проблема си го има !!!
                Проверете смукача ( сигурно си е автоматичен ) но - вие отворете клапата с нещо и я застопорете отворена ( да не изпуснете нещо да го засмуче )
                Запалете и ... кажете кво става !!!
                При чист бензин директно в цил. как пали ???
                В кой град сте ?
                Моноинжекция е.Няма клапа...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с паленето на Пасат B3

                  Делкото има репери. Свалихме това и го пробвахме на друг Пасат - работи. Делкото на другия пасат при нас - пак така - не пали.

                  Комутатора е вграден в бобината. Нея я пробвахме на едно голфче. Пали като часовник. Голфовата бобина при нас - нъцки.

                  Остава клапани. От както е купен се кара само с Мотул. И предния го караше само с Мотул. Мисля да отраряме капака на главата поне да се види кое в какво състояние е. Озадъчаващо е, че клапаните не притропват след запалване.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с паленето на Пасат B3

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Моноинжекция е.Няма клапа...
                    На въздуховода няма ли ??? На входа на смукателните тръби !!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с паленето на Пасат B3

                      Има само дроселната на входа на смукателният колектор. Други клапи по въздуха няма.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с паленето на Пасат B3

                        Не знам доколко ще ви помогне: Гранда много лошо се държа, докато беше студено. На студено пали, работи минута-две и гасне, от там само припалва и веднага гасне. Изчаках да се стопли и о чудо, запали. Като установих, че поради дребни течове ми е намаляло количество течноста в система. И един от датчици за ниво или температура, чисто и просто ми спира тока......Вижте, да не би е нещо подобно.... Или ако има датчик за температура на входящ въздух, и той да се прецакал, и дава невярна информация на компа, пак може да прави същото.... По руски форуми, осовно, от хора коите живеят зимата при много низки температури масово казват, че про по-новите коли, тоя датчик "порти" цялата работа. При -20 пали като пушка, при -21 - нъц....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с паленето на Пасат B3

                          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                          ...Остава клапани. От както е купен се кара само с Мотул. И предния го караше само с Мотул. Мисля да отраряме капака на главата поне да се види кое в какво състояние е. Озадъчаващо е, че клапаните не притропват след запалване.
                          Виж да не са блокирали повдигачите...Или нещо да се посрал разпределителния вал...баси...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с паленето на Пасат B3

                            Седнах да умувам. Не ми се връзва как ангренажа е прескочил напред. Всички зъбчатки се въртят по посока на часовника. Да приемем, че центровката е на 12 часа на всички колека (долу на коляновия вал, по средата на паразитния вал за делкото и горе на разпределителния).

                            Как разпределителният е успял да мръдне до 13 часа, неговата кожа??? Единственото, което ми хрумва е да е превъртял оборот без един зъб и да е останал така.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с паленето на Пасат B3

                              Брой зъби на стария и новия ангренажен ремък сравнихте ли?
                              3 см си е бая, едва ли се е разтеглил стария ремък.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с паленето на Пасат B3

                                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                                Седнах да умувам. Не ми се връзва как ангренажа е прескочил напред....
                                Прескачането е еднакво лесно както напред, така и назад. Става при рязка промяна в скоростта на въртене на коляновия вал. Разпределителният просто не догонва изменението.

                                Прескачането е толкова по-лесно, колкото по-стар е ремъкът, колкото по-отпуснат е ремъкът, колкото по-малко зъби контактуват с ремъка при коляновия вал (там стават поразиите, горе зъбите са много) и колкото повече допълнителни неща върти агренажът (водни, маслени помпи).

                                Сам двигателят обикновено не може да осигури такова бързо изменение на скоростта на въртене, тези фокуси стават със съединителя - екстремно потегляне или спиране с двигател. Ето затова, обикновено ремък прескача при юнашко дърпане от друг автомобил с цел запалване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X