Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Психично болни могат да си купуват пушки

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Психично болни могат да си купуват пушки

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Малко по малко фокуса ще се измества в новината.71-годишния е турист,дори не бил ловец.Дружинката е ловувала в близост до Национален парк Витоша,като често е флуктуирала в него.Била много затворена общност с почти аутистично поведение(не допускала навлеци) и вероятно е получила съвсем резонна забележка от туриста.Последвал е скандал и стрелба от около 20 метра.По младия май бил пушнат в гърба,по-стария бил пенсиониран висш военен.Дружинката естествено нищо не знае ,щото пушки и билети ще останат сираци.Въобще пак ни лъсна задника.....
    Значи пак взехме да мешаме боха и сеха. Това да вярваш на писаниците на журналя е като да вярваш че дебелия старец минава през комина. Та така и дружинка от Плана изведнъж на лов по Витоша. Там приятелю може но само и единствено бракониерски, на твой риск и отговорност, камо ли да се шмугне дружинката във Витоша. На Плана са няколко ловните дружинкиа и е пълно с туристи, мотористи, люде с джипове. Такъв тип конфликт със стрелба от упор на мен лично ми се струва леко търсен предварително, ама това на мен...
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #32
      От: Психично болни могат да си купуват пушки

      Начетох се на пълни глупости.
      За нещастие бях там.Истината няма да я разберем никога.Възрастият господин беше пиян на кирка.Божилов дори не пие.Бяхме близо до Елата,мисля далеч от забранена територия.Господина има вила там и протестираше от наличието на ловци там.Бивш военен бил.Мина през няколко пусии,до като стане нещастието.Божилов е убит с три изтрела от пистолет в гърба,а военният от три изтрела в гърдите.Пак от пистолет.Бяха на 15-20 метра един от друг.Това е истината.

      Коментар


      • #33
        От: Психично болни могат да си купуват пушки

        За пореден път се убеждавам в прекрасната стрелкова и бойна подготовка на българина.Скоро натрепахме някви френски командоси...ей тъй по селски ,за спорта.Тоя военен ако беше тавряз сигурно щеше да изтрепе цялата дружинка и автобуса с децата......Но на нас не ни трябва нито враг,нито война....ние сме си самодостатъчни.Нито можем да ядем и пием,нито да ловуваме.Ходя по улиците и не виждам никой да се усмихва,само някакви зомбита,всеки настръхнал на бой,на кавга.....и факсове от горе.Жалко и за двамата,страшна идиотия...сигурно и двамата са съжалявали преди края.....
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: Психично болни могат да си купуват пушки

          Тук мисля,че иронията е меко казана неуместна ... да не Ви се случва да видите това на живо.Жестоко е.И коментара и случката.

          Коментар


          • #35
            От: Психично болни могат да си купуват пушки

            Целия случай и версията почна да издиша,поради некомпетентност на представящите случая или неосведоменост или нещо комплексно на медии и др..
            Уж беше прострелян в гърба, сега пък бил застрелян с 1 куршум и то 22 кал в гърдите, а военния е застрелян с 8 изстрела което си е направо екзекуция.Какъв спор може да настъпи между двама души носещи и притежаващи оръжие, че да се изпозастрелят като кучета.
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #36
              От: Психично болни могат да си купуват пушки

              Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
              Тук мисля,че иронията е меко казана неуместна ... да не Ви се случва да видите това на живо.Жестоко е.И коментара и случката.
              Не е ирония,а черен хумор.Никога не е добре когато някой губи живота си без време.Виждал съм доста умрели, загинали,ранени,простреляни и лично за мен винаги е било трагедия.По интересното е такива неща да се профилактират.Някой бил говорил с него преди инцидента,подушил го ,бил пиян.Ами какво направи по въпроса?Има човек,цивилен в пусията.Какво казва закона в случая?Следва уведомяване на ръководител лова,прекратяване на пусията и извеждане от пусията.Аз това упражнение съм го правил и затова го пиша.Живота на туриста е бил застрашен предварително ,по презумпция.Още повече не е ясно по ЗУТ,дали е възможно провеждане на лов в близост до урбанизирани територии.100% съм убеден ,че ще се променят ловищата на тая дружинка за в бъдеще(и законните и незаконните).Още веднъж-жалко за погиналите.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #37
                От: Психично болни могат да си купуват пушки

                На мен картинката ми е ясна. Има само едно обяснение защо и двамата са с огнестрелни рани от КНО. Имало е пререкание и размахване на пистолети. Единия обръща гръб, а другия под въздействие на алкохола и силните емоции стреля в него. Ранения отвръща на огъня със своето КНО, което е още в ръката му и логично следват два трупа. Извода какъв е? Ако ви извадят пищов насреща не си показвайте колко ви е по-голям вашия, а го ползвайте за това което ви пише в разрешителното. В противен случай просто не го носете, а си го дръжте за авторитет в касата.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #38
                  От: Психично болни могат да си купуват пушки

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  На мен картинката ми е ясна. Има само едно обяснение защо и двамата са с огнестрелни рани от КНО. Имало е пререкание и размахване на пистолети. Единия обръща гръб, а другия под въздействие на алкохола и силните емоции стреля в него. Ранения отвръща на огъня със своето КНО, което е още в ръката му и логично следват два трупа. Извода какъв е? Ако ви извадят пищов насреща не си показвайте колко ви е по-голям вашия, а го ползвайте за това което ви пише в разрешителното. В противен случай просто не го носете, а си го дръжте за авторитет в касата.
                  По презумция и по закон КНО си е затова.... за самозащита и в случея стрелялия втори според чл 12 ал.1 и 3 е действал в условията на неизбежна отбрана. Пък и по добре 10 години в затвора отколкото цял живот под земята.
                  А какъв е този дознател когото BTV показва постоянно, който не знае елементарното, че ако в района на лова се появят хора или домашни животни той лова се прекратява незабавно.
                  Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                  Коментар


                  • #39
                    От: Психично болни могат да си купуват пушки

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    На едно от подновяванията на разрешителното,в мотивите писах нещо за спомагателно ловно(в Щатите го ползват като основно понякога) и си беше нещо резонно.Не виждам нищо нередно да се носи по всяко време.
                    На времето питах един КОСаджия мога ли да използвам законно притежаваното КНО по време на лов примерно за да добия дивеча . Отговора му беше типично в казармения стил можеш ако никой не гледа и да гледам да си намеря гилзите . Ако някой ме натопи или случайно намине проверка може да ми вземат разрешителното защото съм го използвал не по начина и за целите описани в закона . След това пак съгласно закона няма как да оправдая разхода на боеприпаси . В щатите е разрешен лова даже и с индиански копия ама тука сме много далече . На всякъде по света толерират начините на лов които дават повече шанс на дивеча тука е обратно тенденцията е едрия да се бие само с карабини като на повечето точния изстрел надхвърля 200 метра .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Психично болни могат да си купуват пушки

                      бахти 3 пъти в гърба и 3 пъти в гърдите....се ми се струва ,че като си ранен, шока е доста голям, и за да се овладееш и да отвърнеш (освен ако не си мотивиран психически, химически и т.н.) е бая подвиг....как мислите?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Психично болни могат да си купуват пушки

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        бахти 3 пъти в гърба и 3 пъти в гърдите....се ми се струва ,че като си ранен, шока е доста голям, и за да се овладееш и да отвърнеш (освен ако не си мотивиран психически, химически и т.н.) е бая подвиг....как мислите?
                        Биологически. Адреналин.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #42
                          От: Психично болни могат да си купуват пушки

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Биологически. Адреналин.
                          Верно,ама и малко мускули трябва,единия е бил състезател по гребане,т.е.бая остатъчен кислород и АТФ има в тъканите че да поработи на автоматизъм в ....последните секунди.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Психично болни могат да си купуват пушки

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Верно,ама и малко мускули трябва,единия е бил състезател по гребане,т.е.бая остатъчен кислород и АТФ има в тъканите че да поработи на автоматизъм в ....последните секунди.
                            Виждал съм възрастна жена ударена от УАЗ-ка и прелетяла поне 3м. да става, да си оправя разпиленият пазар и да прибира всичко в торбите. След това тръгна да пресича улицата и умря. Никакви мускули. Мога да дам пример и за прострелни рани но тук във форума има хора които могат да разказват от първо лице.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #44
                              От: Психично болни могат да си купуват пушки

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Виждал съм възрастна жена ударена от УАЗ-ка и прелетяла поне 3м. да става, да си оправя разпиленият пазар и да прибира всичко в торбите. След това тръгна да пресича улицата и умря. Никакви мускули. Мога да дам пример и за прострелни рани но тук във форума има хора които могат да разказват от първо лице.
                              Мога да ти го обясня,ако ме изтърпиш.....Има закрита руптура на коремен орган(черен дроб и/или далак).Става, ходи,органа/ите са богато кръвоснабдени и изведнъж изливат 1500-2000 мл кръв в свободната коремна кухина.Получава хиповолемичен шок(ниско кръвно,кръвозагуба) и и изгорява кинескопа.Остава чудото за минувачите и медиите.
                              П.П.Гребеца е закачен от силно дефрагментуируем проектил(22LR) и по същество експанзивен, в гръдния кош.Там на много малко място има много жизненоважни структури и големи магистрални кръвоносни съдове от малкия и големия кръг на кръвообръщение.Моята хипотеза е ,че гребеца(който според мен е невинен и трябва да му се отдаде нужната почит и адмирации)първоначално е почувствал леко парване и болка,рефлективно е и реагирал на огъня.После е почнал да налива кръв на място дето тя не върши работа(я в перикардна торбичка,я между двата дроба,я между гръдна клетка и дроб),я е уцелена Аортата или пък самото Сърце.....издъхва ...от кръвозагуба.Жалко би било ако е от травматичен пневмоторакс,щото ако е имало медик е щял да го спаси.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Психично болни могат да си купуват пушки

                                начи освен че бием командоси като маче у дирек + от 15-20 метра немаме пропуск с пистолет + па и сме корави до последна капка кръв = българи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X