Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко помощ за преден мост на Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • малко помощ за преден мост на Галопер

    нормално ли е при включен преден мост едното предно колело да върти кагато си поиска. едното си боксува а другото си стои на място. нали уж като е включен и предния мост трябва постоянно да въртят и двете предни.понякога си въртят нормално понякога само едното.на какво може да се дължи това.

  • #2
    До: малко помощ за преден мост на Галопер

    Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
    нормално ли е при включен преден мост едното предно колело да върти кагато си поиска. едното си боксува а другото си стои на място. нали уж като е включен и предния мост трябва постоянно да въртят и двете предни.понякога си въртят нормално понякога само едното.на какво може да се дължи това.
    Напълно нормално е. Отпред имаш обикновен отворен диференциал, без каквито и да било блокировки.

    На тема диференциали можеш да почетеш тук
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: малко помощ за преден мост на Галопер

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Напълно нормално е. Отпред имаш обикновен отворен диференциал, без каквито и да било блокировки.
      не е ли и предния диференциал с блокаж. тия хъбове(автоматични) не блокират ли предните колела. не са ми ясни много тия неща. за това останах изненадан като видях че върти само едното колело и помислих че нещо се е прецакало
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-01-09, 20:00. Причина: Корекция на цитат

      Коментар


      • #4
        До: малко помощ за преден мост на Галопер

        Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
        ... тия хъбове(автоматични) не блокират ли предните колела ...
        Ама хайде и да четете по малко от време на време а! Точно пък през последния месец въпросът "Що е то хъб и с какво се яде" беше дъвкан май повече от 1 път.

        Я пусни едно търсене на "хъбове" да видиш какво ще излезе!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: малко помощ за преден мост на Галопер

          Нищо не ти се е прецакало, колега, прочети линка дето го е дал Чавдар за диференциалите. Предният ти мост е с обикновен диференциал, задният с ЛСД (вероятно). И като едната ти предна гума е на лед си върти там, другата не мръдва, понеже няма блокаж...
          Да де ама нали имаш задно, на мен до сега и в най-големите преспи не ми се е случвало да заседна, ако предното превърта, задното издрапва, особено с ЛСД-то. Или не съм попадал на прословутата рядка глино-кал... Не знам, но общо взето съм доволен от проходимостта на Галопера, поне в условията при които аз го карам - по разбити снежни и заледени пътища. Виж, в гората не съм влизал още, там вероятно са нужни блокажите...
          Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

          Коментар


          • #6
            До: малко помощ за преден мост на Галопер

            Първоначално публикуван от stefanb Преглед на мнение
            ...в гората не съм влизал още, там вероятно са нужни блокажите...
            Няма грижи, че няма блокаж отпред, драпа си на воля.
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X